The White Queen S01E08: Long Live the King

S01E08: Long Live the King

S01E08: Long Live the King

Elizabeth se obává, že Edward dovolí Henrymu Tudorovi návrat z exilu. Edward, který má stále více nepřátel včetně jeho bratra, prozradí, že chce své nepřátelé blízko.

cz sk
4.8.2013
4 350 000
58 minut

Edward náhle vážně onemocní a ocitá se na smrtelné posteli, rozhodne se jmenovat svého bratra Richarda Lordem Protectorem. Po smrti Edwarda IV. již Elizabeth není královnou a zoufale se vydává za svým bratrem Anthonym a svými syny Thomasem a Richardem, protože ví, že jsou jediní, kterým může věřit.

Richard Grey je pověřen, aby do Londýna přivedl mladého Elizabethina syna prince Edwarda, aby mohl být korunován. Cecily dobře ví, že se Elizabeth ve své nové roli cítí být velmi ohrožena. Anne povzbuzuje Richarda, aby se stal králem, bojí se, že pokud se králem stane princ Edward, povede to k dalším válkám.

Situace vyeskaluje tak, že Richard přepadne Richarda Greye při své cestě s princem Edwardem do Londýna a prince unese a zavře jej do Toweru. To vše proti vůli Elizabeth, ta se začne bát o svou rodinu a uteče pryč. Rozhodne se Richarda proklít a následně podpořit povstání proti němu.

Margaret Beaufort je šťastná, když se dozví, že král je mrtev. Předpokládá, že se strhne boj o korunu mezi Elizabeth a Richardem, následně pak její syn bude moci přemoci vyčerpaného vítěze a stát se králem.

Richard se obává Elizabethina bratra Anthonyho Riverse, proto vůči němu vymyslí spiknutí a následně jej popraví společně se synem Elizabeth Richardem Grayem. Elizabeth se bojí o život svého dalšího syna, a proto posílá v tajnosti Richarda do Flander.

Margaret Beaufort vymyslí plán, je ochotná pomoci Elizabeth v boji proti Richardovi pod podmínkou, že její dcera Elizabeth si vezme Henryho, čím se zvýší jeho nárok na trůn. Stanley jí však připomene, že musí zůstat loajální oběma stranám a tak podporují i Richarda, který se stává králem Anglie Richardem III.Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Charity

Další perfektní epizoda!!

10.8.2013 | 21:47:20

The White Queen
89/100 - 89×

The White Queen

Seriál vás zavede do Anglie, která se nachází v období války růží, děj začíná v roce 1464, kdy dvě větve jednoho rodu, Yorkové a Lancasteři, již devět let vedou násilný konflikt o to, komu po právu patří trůn. Příběh se zaměřuje na tři ženy – Elizabeth Woodville, Margaret Beaufort a Anne Neville – které v boji o moc mistrně a nenápadně manipulují v zákulisí dějin.

VB | 2013 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | BBC One | 58 minut
žánr
Historický, Romantický, Životopisný
hrají
Faye Marsay (Anne Neville), David Oakes (George), Janet McTeer (Jacquetta Woodville),

Trailer

Thumbnail Play icon

Reklama

Momentka

Momentka

Reklama

Hlídejte si nás