The White Queen
90/100 - 90×

The White Queen

Seriál vás zavede do Anglie, která se nachází v období války růží, děj začíná v roce 1464, kdy dvě větve jednoho rodu, Yorkové a Lancasteři, již devět let vedou násilný konflikt o to, komu po právu patří trůn. Příběh se zaměřuje na tři ženy – Elizabeth Woodville, Margaret Beaufort a Anne Neville – které v boji o moc mistrně a nenápadně manipulují v zákulisí dějin.

VB | 2013 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | BBC One | 58 minut
žánr
Historický, Romantický, Životopisný
hrají
Faye Marsay (Anne Neville), David Oakes (George), Janet McTeer (Jacquetta Woodville),

S01E04: The Bad Queen

S01E04: The Bad Queen

Elizabeth je znepokojená zprávami o smrti syna Isabel a Georga a také tím, že Warwick odjel do Francie. Šíří se totiž fámy o tom, že Warwick chce se svým starým nepřítelem Margaret z Anjou spojit síly a dostat na trůn jejího manžela Henryho VI. George je rozčílený, protože mu dochází, že nikdy nebude králem a jeho loajalita k Warwickovi slábne.

sk
7.7.2013
5 000 000
58 minut

Na základě těchto nových zpráv o Warwickovi se Elizabeth a její matka Jacquetta rozhodnou navštívit Georgovu matku Cecily a zdůrazní jí, že její nejoblíbenější syn je na straně Lancasterů a hrozí mu poprava.

Warwick má nový plán, Warwick chce svou dceru Annu provdat za syna Margaret z Anjou Edwarda z Lancasteru a skrze ně vládnout, až zemře Henry VI. Warwickova rodina je však v troskách – Isabel je sama a bezdětná a Anne byla provdána do rodiny odvěkého nepřítele. Margaret z Anjou také přebírá výchovu nad Annou a radí ji, jak se chovat.

Cecilyna tajná velvyslankyně lady Sutcliffe přijíždí do Francie, kde se setká s Anne a Isabel, také nabízí Georgovi návrat ke dvoru a to pod podmínkou, že přestane být loajální Warwickovi a přislíbí věrnost svému bratrovi Edwardovi. George tajně tuto nabídku přijímá. Edward je potěšen, netuší však, jakou roli v tom sehrála Elizabeth.

Edward se připravuje na další válku, a proto pro svoji bezpečnost Elizabeth a její dcery odchází do Toweru. Warwick se vrací do Anglie i se svou armádou a překvapujícím útokem poráží Edwardovu armádu. George neměl dostatek času na přeběhnutí a tak se společně s Warwickem vydává do Toweru hledat Elizabeth.

Elizabeth je rozrušená zprávami o tom, že Warwick zajal její matku a vězní ji za čarodějnictví. Protože se bojí o svůj život a životy svých dětí, rozhodne se hledat útočiště ve Westminsterském opatství. Zde se také dozví, že Edward společně s vévodou Richardem z Gloucesteru a Anthonym utekl do Flander. Jacquetta je souzena a Warwick uplácí svědky, kteří ji usvědčují z čarodějnictví.

Mladý Henry Tudor se opět shledává se svou matkou Margaret Beaufort, měl však na mále. Byl totiž zajat Warwickovou armádou a od popravy ho zachránilo jen to, že řekl své pravé jméno. Henry Tudor začíná sdílet odhodlání své matky stát se králem.

Warwick však Jacquettu propouští, ta se opět shledává se Elizabeth, která porodí syna Edwarda z Yorku.Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
wrong

Na zábery z bitky peniaze nie sú ale na realistický pôrod áno?!

30.10.2017 | 20:08:44
Charity

Díky!!

9.7.2013 | 22:12:19

Trailer

Thumbnail Play icon

Reklama

Momentka

Momentka

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama