The White Queen S01E05: War at First Hand

S01E05: War at First Hand

S01E05: War at First Hand

Warwickovi se podařilo dostat na trůn Henryho VI., ale začíná pochybovat o Georgově loajalitě, proto povolává do Anglie svou dceru Isabel, aby Georga udržel na své straně. Warwickova mladší dcera Anne cestuje s Margaret z Anjou, musí tak důvěřovat těm, které dříve pokládala za nepřítele. Mají v plánu plout zpět do Anglie, ale bouřka jejich cestu zpomaluje…

cz sk
14.7.2013
4 560 000
58 minut

Před blížící se bitvou Edward navštěvuje svého syna a Elizabeth. Warwickovi jednotky opouští město a míří na Edwardovu armádu, která je severně od Londýna. Edward za doprovodu svého bratra Georga má v plánu porazit Warwickovu armádu dříve, než dorazí Margaret z Anjou.

Margaret Beaufort je rozčílená, když se dozví, že Elizabeth porodila chlapečka – příznivci Yorků teď vědí, že mají právoplatného dědice, což oslabuje šance jejího syna Henryho na získání trůnu. Henry Tudor a jeho strýc Jasper se vydávají zpět do Walesu, kde se chtějí připravit na válku. Margaret je nadšená, když se dozví, že její manžel Stafford půjde do války, ale jen do té doby než zjistí, že bude bojovat za stranu Yorků.

Elizabeth a Jacquetta se opět obrací k magii a snaží se vyčarovat mlhu, která by ukryla příchod Edwardovi armády, díky čemuž by získali moment překvapení. Probíhá krvavá bitva, ve které vítězí Edward.

Margaret z Anjou společně s jejím synem Edwardem a Anne připluli do Devonu, aby se setkali s Warwickem, je však příliš pozdě. Anne je zničená zprávou o otcově smrti a také zprávou o tom, že ji její matka opustila.

Margaret Beaufort se doslechne, že její manžel byl těžce zraněn v boji a rozhodne se ho dostat domů. Margaret však vítězství Yorků nebere v úvahu a napíše dopis Jasperovi, ve kterém mu radí, aby spojil své síly s Margarez z Anjou.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Trailer

Thumbnail Play icon

Reklama

Momentka

Momentka

Reklama

Hlídejte si nás