Elliott Gould

Elliott Gould

Celé jméno: Elliott Goldstein
Místo narození: Brooklyn, New York City, New York, USA
Známé projekty: MASH, Friends, Dannyho parťáci, Ray Donovan9JKL

Datum narození: 29.8.1938 (85 let)

Elliott Gould je americký televizní i filmový herec. Narodil se roku 1938 v New Yorku, a to Bernardovi a Lucille Goldsteinovým. Jeho rodina je židovského vyznání a původem je Gould z Ukrajiny, Polska a Ruska, protože odtud pocházeli jeho prarodiče. Chodil na Professional Children's School.

Na konci padesátých let a v průběhu šedesátých let se pravidelně objevoval na divadelních parketech, kde můžeme hledat jeho herecké začátky. Poté se však přesunul do televizních obrazovek a na filmová plátna.

Na svém kontě má skutečně obrovské množství rolí, proto zmiňme jen ty nejvýznamnější. Vidět jsme ho mohli například ve filmech Bob a Carol a Ted a Alice, MASH, Dlouhé loučení, Busting, Kozoroh 1, Přes Brooklynský most, Kult hákového kříže, Dannyho parťáci (zde se objevil ve všech třech dílech) a Pobav mě.

Svou první velkou seriálovou roli získal v E/R, kde se v letech 1984–1985 objevil jako Dr. Howard Sheinfeld. Poté se mihl v seriálech Together We Stand, Sessions, Getting Personal a Baby Bob. V letech 1994–2004 se často objevoval v seriálu Friends, kde hrál Jacka Gellera.

V následujících letech se podílel na dabování seriálu Kim Possible, objevil se jako Ezra Goldman v seriálu Ray Donovan a menší role ztvárnil i v seriálech Mulaney a Doubt. Velkou roli měl i v seriálu 9JKL, ale tento seriál byl zrušen po první sérii.

Gould má za sebou celkem tři manželství. V letech 1963–1971 měl za ženu zpěvačku Barbru Streisand, se kterou má syna Jasona Goulda. Se svou druhou manželkou Jennifer Bogart byl ženatý celkem dvakrát, a to v letech 1973–1975 a 1978–1989. S ní Gould zplodil dvě děti.

Foto: Volné dílo


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Ray Donovan Ezra Goldman 2013 2016 4
Friends Jack Geller 1994 2003 10

Filtr seriálů