Emily Mortimer

Emily Mortimer

Celé jméno: Emily Kathleen Mortimer
Místo narození: Hammersmith, Velká Británie
Známé projekty: Newsroom, The Kid, The 51st State

Datum narození: 1.12.1971 (46 let)

Emily se narodila v Hammersmithu v Anglii a je dcerou spisovatele Sira Johna Mortimera. Během studií na St Paul’s Girls’ School se začala věnovat herectví a následně studiu anglické literatury a ruštiny, během kterého také byla dva semestry na Moskow Arts Theater Drama School, kde studovala herectví.

Během studií na Oxford University zaujala televizní producenty, kteří obsazovali role v seriálu Glass Virgin. Její první filmová role ve filmu Lovci lvů z roku 1966, byla po boku Vala Kilmera. V televizi na sebe upozornila především rolí Mackenzie McHale v oceňovaném The Newsroom, z filmů jmenujme Match Point, Shutter Island, The Kid, The 51st State a Harry Brown.


Je vdaná za herce Alessandra Nivolu, se kterým se seznámila během natáčení Love’s Labour’s Los­t, a má s ním dvě děti, Samuela a May.

Embed from Getty Images

Foto: Instagram Emily Mortimer

Autor profilu: @twister78


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.