Enver Gjokaj

Enver Gjokaj

Celé jméno: Enver Leif Gjokaj
Místo narození: Orange County, Kalifornie, USA
Známé projekty: Dollhouse, Agent Carter

Datum narození: 12.2.1980 (38 let)

Enver Leif Gjokaj se narodil albánskému otci, který emigroval do USA, kde se seznámil s jeho americkou matkou. Má staršího bratra Bekima a identické dvojče Demira, který je analytikem v oblasti nemovitostí. Enver získal bakalářský titul z angličtiny na UC Berkeley a magistra umění na Tisch School of Arts v roce 2005.

Gjokaj hrál ve filmech jako Express po boku Dennise Quaida, Poslední cesta s Kevinem Baconem nebo Oko dravce se Shia LeBeoufem. Na malou chvíli se objevil i ve filmu Avengers, kde si ve finální bitvě v New Yorku zahrál policistu zachraňujícího obyvatele města.


Z televizního prostředí je divákům nejvíce známý ze seriálu Dollhouse od Josse Whedona, ve kterém hrál obě sezóny Victora, respektive Anthonyho Ceccolia, a na krátkou dobu účinkoval i v seriálu The Book of Daniel. Zahrál si také v epizodách seriálů Law & Order: Criminal Intent, Community či The Unit. Byl jednou z hlavních postav seriálu Agent Carter vysílaném na stanici ABC, kde ztvárňoval agenta Daniela Sousu.

Foto CC BY-ND 2.0 ABC


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.