Ethan Peck

Ethan Peck

Celé jméno: Ethan Gregory Peck
Místo narození: Los Angeles, California, USA
Známé projekty: Star Trek: Discovery, Vyměřený čas, Čarodějův učeň

Datum narození: 2.3.1986 (38 let)

Ethan Peck je americký herec, který měl odjakživa sklony k herectví. Jeho dědečkem byl legendární herec Gregory Peck, dokonce i jeho otec pokračoval v herectví, takže Ethan měl poměrně jasnou volbu své kariéry. Věnoval se atletice, ve které vynikal, a také se naučil hrát na cello. Nicméně láska k herectví přeci jen byla silnější, a tak se Ethan stal přirozeně hercem.

Nejvíce je známý ztvárněním seriálového Patricka Verony v seriálu 10 Things I Hate About You. Na tyto motivy vznikl i film, kde si například Patricka zahrál již zesnulý Heath Ledger. Na začátku své herecké kariéry pochopitelně Peck asistoval jiným hercům v seriálech, takže střídal jednu menší roli za druhou. Takto jsme si ho mohli všimnout například v Zlatých sedmdesátých či Výletu do Paříže.

Posléze zabrousil ovšem i do filmů, mohli jsme si ho všimnout třeba v Čarodějově učni či ve Vyměřeném čase s Justinem Timberlakem. Jeho další role přišla s druhou řadou seriálu Star Trek: Discovery, kde ztvárnil legendárního Spocka. Ještě než ovšem začala druhá řada, musel se vypořádat s vlnou kritiky, protože fanoušci si nemohli zvyknout na vousatého Spocka.

Foto: CBS All Access


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Star Trek: Discovery Spock 2019 2019 1

Filtr seriálů