Star Trek: Discovery Spock

Spock

Spock

Vulkánec, který spatřil Rudého anděla.

Sezóny 1
2019 - 2019

Spock je synem Sareka a Amandy Grayson, což z něj dělá napůl vulkánce a napůl člověka. Pro Spocka tedy vždy bylo těžké rozlišit logiku od emocí, výchova křížence není nikdy jednoduchá. Přesto byl po vzoru matky velice emocionální, což také dokázal příchod Michael Burnhamové, kterou Sarek přivedl poté, co její rodiče byli zavražděni.

Spock si svou nevlastní sestru oblíbil a měl ji opravdu rád. Jenže ta z domu uprchla, poštvala Spocka proti sobě a nazvala ho hnusným křížencem. Od té doby se Spock odpoutal od emocí a potopil se zcela do logiky, jak u vulkánců bývá běžným zvykem. Vztah mezi Spockem a Michael byl tak vždy pořádně napjatý. Spock přesto spatřil Rudého anděla, který ho navedl, aby Michael zachránil před blížícím se nebezpečím. Posléze byl ale ke své sestře chladný.


O několik let později, když Spock pracoval na lodi USS Enterprise pod kapitánem Christopherem Pikem, se mu opět zjevil Rudý anděl, který mu ukázal jednu z možných budoucností, kdy zcela zahyne život ve vesmíru. Spock usoudil, že Rudý anděl cestuje časem, což ho znovu vykolejilo a opět začal selhával v logice a v emocích. Na pomoc mu naštěstí přispěchala jeho odcizená sestra Michael, která mu pomáhá utéci před Sekcí 31, která jde jejímu bratrovi po krku.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

Dobrá postava, ale keďže nie som pravý trekkie, nikdy som Spockovi neprišiel moc na chuť.

redaktor
10.1.2021 | 22:04:26
pavel.hangman

Po Leonardu Nimoyovi konečně Spock, jak má být.

23.10.2020 | 21:23:25
Xyll

Nejlepší Spock od Nimoye! Už se moc těším na seriál s ním, Pikem a Jedničkou :).

9.6.2020 | 20:10:03
theplanetoftheapes

Nejlepší postava 2. série, každý z nás si v mládí prošel nějakým obdobím, já jsem byl třeba mánička, no a Spock byl hipster non plus ultra.

31.5.2019 | 7:24:21
qwiff

Nepřesvědčil.

30.5.2019 | 23:28:45
Kothy

Vousaty Spock :D

30.5.2019 | 16:41:43
captain

Bylo třeba mu přijít na chuť, ale v závěru druhé série táhne seriál stejně jako jeho kapitán Pike. Jen ty vousy, vypadá jako zrcadlový, nikoliv pravý Spock.

31.3.2019 | 19:57:12
massx

Podle mě mnohem líp udělanej Spock než v JJ Treku. A tady ještě projevuje emoce, i když teda většinou je nakrknutej.

20.3.2019 | 15:00:43
tom99

Je dobrý a věřím, že bude ještě lepší :-)

webmaster, grafik
10.3.2019 | 15:06:08

Stav titulků

Epizoda S03E13: That Hope Is You, Part 2

cz100%
DOKONČENO

Aktualizace postav

V průběhu třetí řady seriálu Star Trek: Discovery budeme pravidelně aktualizovat sekci postav. Proto se nezapomeňte podívat na aktuální profily a ohodnotit všechny charaktery:

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Přehled Star Trek seriálů, kterých se v průběhu času určitě dočkáme

Přehled Star Trek seriálů, kterých se v průběhu času určitě dočkáme

Star Trek seriálů v čase přibývá a bude jich ještě mnohem více. Mnohdy se v tom dá lehce ztratit, proto vám přinášíme souhrnný článek, kde si přehledně shrneme, jaké seriály aktuálně běží, jaké se natáčejí a jaké se chystají. Jaký Star Trek seriál sledujete a hodláte sledovat?

Reklama

Novinky

Tvůrci zásadně změnili vztah Vulkánců a Romulanů a jak byl realizován návrat Leonarda Nimoye?

Tvůrci zásadně změnili vztah Vulkánců a Romulanů a jak byl realizován návrat Leonarda Nimoye?

Zatímco předchozí epizody se soustředily na děj z budoucnosti, nyní se dostáváme zpět k událostem z 23. století. Michael zjišťuje, jak veliký odkaz za sebou zanechal Spock a nestačí se divit, jak moc se sblížily kultury Vulkánců a Romulanů. Jak se vám ovšem líbilo toto nečekané spojení?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie