Star Trek: Discovery Spock

Spock

Spock

Vulkánec, který spatřil Rudého anděla.

Sezóny 1
2019 - 2019

Spock je synem Sareka a Amandy Grayson, což z něj dělá napůl vulkánce a napůl člověka. Pro Spocka tedy vždy bylo těžké rozlišit logiku od emocí, výchova křížence není nikdy jednoduchá. Přesto byl po vzoru matky velice emocionální, což také dokázal příchod Michael Burnhamové, kterou Sarek přivedl poté, co její rodiče byli zavražděni.

Spock si svou nevlastní sestru oblíbil a měl ji opravdu rád. Jenže ta z domu uprchla, poštvala Spocka proti sobě a nazvala ho hnusným křížencem. Od té doby se Spock odpoutal od emocí a potopil se zcela do logiky, jak u vulkánců bývá běžným zvykem. Vztah mezi Spockem a Michael byl tak vždy pořádně napjatý. Spock přesto spatřil Rudého anděla, který ho navedl, aby Michael zachránil před blížícím se nebezpečím. Posléze byl ale ke své sestře chladný.


O několik let později, když Spock pracoval na lodi USS Enterprise pod kapitánem Christopherem Pikem, se mu opět zjevil Rudý anděl, který mu ukázal jednu z možných budoucností, kdy zcela zahyne život ve vesmíru. Spock usoudil, že Rudý anděl cestuje časem, což ho znovu vykolejilo a opět začal selhával v logice a v emocích. Na pomoc mu naštěstí přispěchala jeho odcizená sestra Michael, která mu pomáhá utéci před Sekcí 31, která jde jejímu bratrovi po krku.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Xyll

Nejlepší Spock od Nimoye! Už se moc těším na seriál s ním, Pikem a Jedničkou :).

9.6.2020 | 20:10:03
theplanetoftheapes

Nejlepší postava 2. série, každý z nás si v mládí prošel nějakým obdobím, já jsem byl třeba mánička, no a Spock byl hipster non plus ultra.

31.5.2019 | 7:24:21
qwiff

Nepřesvědčil.

30.5.2019 | 23:28:45
Kothy

Vousaty Spock :D

30.5.2019 | 16:41:43
pavel.hangman

Po dlouhé době konečně Spock, jak má být.

18.4.2019 | 17:56:42
captain

Bylo třeba mu přijít na chuť, ale v závěru druhé série táhne seriál stejně jako jeho kapitán Pike. Jen ty vousy, vypadá jako zrcadlový, nikoliv pravý Spock.

31.3.2019 | 19:57:12
massx

Podle mě mnohem líp udělanej Spock než v JJ Treku. A tady ještě projevuje emoce, i když teda většinou je nakrknutej.

20.3.2019 | 15:00:43
tom99

Je dobrý a věřím, že bude ještě lepší :-)

webmaster, grafik
10.3.2019 | 15:06:08

Stav titulků

Epizoda S02E14: Such Sweet Sorrow, Part 2

cz100%
DOKONČENO

Titulky pro vás každý týden připravuje tým ve složení:
thestral, Korax, @spockedscully, @Marethyu2000, @eodeon a @KlárkaP

Aktualizace postav

V průběhu první řady seriálu Star Trek: Discovery budeme pravidelně aktualizovat sekci postav. Proto se nezapomeňte podívat na aktuální profily a ohodnotit všechny charaktery:

Reklama

Nejlepší postavy

Reklama

Teorie

Kdo je Rudý anděl a o co mu jde?

Kdo je Rudý anděl a o co mu jde?

Celá zápletka druhé řady seriálu Discovery se točí okolo Rudého anděla, který se zničehonic objevuje na náhodných místech v galaxii a ovlivňuje jejich historii. Se šestým dílem jsme zase o kousek blíže odhalení pravdy, kdo Rudý anděl ve skutečnosti je a o co mu jde.

Zajímavosti

Recenze druhé řady seriálu Star Trek Discovery: Za hodně peněz málo muziky?

Recenze druhé řady seriálu Star Trek Discovery: Za hodně peněz málo muziky?

Máme za sebou druhou řadu seriálu Star Trek: Discovery a všichni si jistě už udělali čas, aby dohonili resty a zhlédli závěrečné díly. Nyní s odstupem času se na celou druhou řadu opět podíváme a rozebereme si ji. Opravdu se jednalo o tak kvalitní zábavu, jak nám tvůrci tvrdí?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie