Star Trek: Discovery
70/100 - 143×

Sledovat

Star Trek: Discovery

Nová loď, nová mise. Příběh první důstojnice Michael Burnhamové, sloužící na hvězdné lodi U.S.S. Discovery, odehrávající se deset let před érou slavného kapitána Kirka a jeho pětileté mise.

USA | 2017 | Pauza
vysílání
3 sezóny | CBS All Access | 43 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Sonequa Martin-Green (Michael Burnham), James Frain (Sarek), Michelle Yeoh (Philippa Georgiou), Doug Jones (Saru), Jason Isaacs (Gabriel Lorca), Anthony Rapp (Paul Stamets), Shazad Latif (Ash Tyler), Wilson Cruz (Hugh Culber), Mary Wiseman (Sylvia Tilly), Jayne Brook (Katrina Cornwell), Mary Chieffo (L'Rell), Shazad Latif (Voq), Mia Kirshner (Amanda Grayson), Emily Coutts (Keyla Detmer), Anson Mount (Christopher Pike)

Spock

Spock

Vulkánec, který spatřil Rudého anděla.

Sezóny 1
2019 - 2019

Spock je synem Sareka a Amandy Grayson, což z něj dělá napůl vulkánce a napůl člověka. Pro Spocka tedy vždy bylo těžké rozlišit logiku od emocí, výchova křížence není nikdy jednoduchá. Přesto byl po vzoru matky velice emocionální, což také dokázal příchod Michael Burnhamové, kterou Sarek přivedl poté, co její rodiče byli zavražděni.

Spock si svou nevlastní sestru oblíbil a měl ji opravdu rád. Jenže ta z domu uprchla, poštvala Spocka proti sobě a nazvala ho hnusným křížencem. Od té doby se Spock odpoutal od emocí a potopil se zcela do logiky, jak u vulkánců bývá běžným zvykem. Vztah mezi Spockem a Michael byl tak vždy pořádně napjatý. Spock přesto spatřil Rudého anděla, který ho navedl, aby Michael zachránil před blížícím se nebezpečím. Posléze byl ale ke své sestře chladný.

O několik let později, když Spock pracoval na lodi USS Enterprise pod kapitánem Christopherem Pikem, se mu opět zjevil Rudý anděl, který mu ukázal jednu z možných budoucností, kdy zcela zahyne život ve vesmíru. Spock usoudil, že Rudý anděl cestuje časem, což ho znovu vykolejilo a opět začal selhával v logice a v emocích. Na pomoc mu naštěstí přispěchala jeho odcizená sestra Michael, která mu pomáhá utéci před Sekcí 31, která jde jejímu bratrovi po krku.

Foto: CBS All Access

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

Dobrá postava, ale keďže nie som pravý trekkie, nikdy som Spockovi neprišiel moc na chuť.

webmaster
10.1.2021 | 22:04:26
pavel.hangman

Po Leonardu Nimoyovi konečně Spock, jak má být.

23.10.2020 | 21:23:25
Xyll

Nejlepší Spock od Nimoye! Už se moc těším na seriál s ním, Pikem a Jedničkou :).

9.6.2020 | 20:10:03
theplanetoftheapes

Nejlepší postava 2. série, každý z nás si v mládí prošel nějakým obdobím, já jsem byl třeba mánička, no a Spock byl hipster non plus ultra.

31.5.2019 | 7:24:21
qwiff

Nepřesvědčil.

30.5.2019 | 23:28:45
Kothy

Vousaty Spock :D

30.5.2019 | 16:41:43
captain

Bylo třeba mu přijít na chuť, ale v závěru druhé série táhne seriál stejně jako jeho kapitán Pike. Jen ty vousy, vypadá jako zrcadlový, nikoliv pravý Spock.

31.3.2019 | 19:57:12
massx

Podle mě mnohem líp udělanej Spock než v JJ Treku. A tady ještě projevuje emoce, i když teda většinou je nakrknutej.

20.3.2019 | 15:00:43
tom99

Je dobrý a věřím, že bude ještě lepší :-)

webmaster, grafik
10.3.2019 | 15:06:08

Reklama

Zajímavosti

Star Trek 4 má nového scenáristu, jaké problémy ale řeší studio se základnou fanoušků?

Star Trek 4 má nového scenáristu, jaké problémy ale řeší studio se základnou fanoušků?

Studio učinilo další kroky, aby se nekonečný příběh v podobě Star Treku 4 pohnul z místa. Na palubě lodi Enterprise je tak nový (a snad už poslední) člověk, který má připravit finální podobu scénáře. V čem ale tkví problém fanouškovské základny a čeho si je studio vědomo?

Nejlepší postavy

Novinky

William Shatner nemá problém s de-ageingem či návratem pomocí umělé inteligence

William Shatner nemá problém s de-ageingem či návratem pomocí umělé inteligence

Když už Patrick Stewart dostal svůj rozlučkový seriál a možná se chystá film, proč by studio nemohlo věnovat alespoň malou roli Williamu Shatnerovi? Ten by o návrat rozhodně stál a klidně by se nechal omladit. Shatner má postavu Kirka opravdu rád, tudíž by se nebál zajít ještě dál.

Narozeniny herců

Galerie

Galerie

Filtr seriálů
Reklama