Frances Fisher

Frances Fisher

Celé jméno: Frances Louise Fisher
Místo narození: Milford-on-the-sea, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Unforgiven, Titanic, Resurrection, Masters of Sex

Datum narození: 11.5.1952 (68 let)

Frances se narodila americkým rodičům v Milfordu v Anglii. Po rodičích má židovské, ruské a maďarské kořeny. Otec pracoval jako strojní inženýr a s rodinou se hodně stěhoval, díky čemuž malá Frances procestovala pořádný kus světa, mj. Turecko, Itálii a Kolumbii. Po absolvování školy v texaském Orange se vypravila do New Yorku, kde studovala divadelní herectví a začala hrát v malém divadle.

V divadle zanechala nesmazatelnou stopu a spolu s Lee Strasbergem přivedla na svět úžasné hry Finishing the Picture a The Cherry Orchard.


V letech 1976–80 účinkovala Frances ve 216 epizodách seriálu The Edge of Night, odkud se následně přesunula do dalších projektů. Clint Eastwood, který byl šest let jejím partnerem, a s nímž má dceru Francescu, ji roku 1992 obsadil do role Strawberry Alice v nekompromisním antiwesternu Unforgiven. Vrchol kariéry pak Frances prožila v Cameronově Titanicu, kde hrála Ruth Bukater.

Embed from Getty Images

V jednadvacátém století působila Fisher v seriálech The Shield, Glory Days, Torchwood a Resurrection. Objevila se též v několika úspěšných filmech, za všechny jmenujme The Kingdom, kde hrála po boku Jamieho Foxxe, Jennifer Garner a Dannyho Hustona.

Posledními rolemi Frances Fisher jsou Elise Holden v The Expanse, Edna Eshelman v Masters of Sex a a Vivian Lord v z jedné epizody Farga, postavy, jejíž mladší verzi ztvárnila její dcera Francesca Eastwood.

Foto: CC BY-SA 2.0


Hraje v

Filtr seriálů