Francia Raisa

Francia Raisa

Celé jméno: Francia Raisa
Místo narození: Los Angeles, California, USA
Známé projekty: How I Met Your Father, Grown-ish, Life-Size2

Datum narození: 26.7.1988 (35 let)

Raisa se narodila a vyrůstala v Los Angeles v Kalifornii mexické matce Virginii Almendárez a Renánu Almendárezovi Coello, rozhlasové osobnosti narozené v Hondurasu. Raisa navštěvovala Bishop Alemany High School v Mission Hills v Kalifornii, kde byla roztleskávačkou.

Raisa se začala věnovat herectví v prvním ročníku střední školy, dělala modelku pro tištěné reklamy a objevovala se v reklamách. Hostovala v sitcomech Americká rodina: Cesta snů a Tam. Raisa se objevila v hudebním klipu Lil' Romeoa My Girlfriend jako Tamy v roce 2004 a v Iyazově hudebním klipu So Big. Měsíc do konce posledního ročníku získala jednu ze svých prvních hlavních rolí, kde si zahrála po boku Hayden Panettiere ve filmu Bring It On: All or Nothing. Hrála ve filmu Shredderman Rules, kde ztvárnila Isabel, a ve filmech The Cutting Edge: Chasing the Dream a The Cutting Edge: Fire and Ice jako Alexandra Delgado. Hrála roli Adriany Lee v úspěšném dramatu Family The Secret Life of the American Teenager od začátku v 2008 až do finále seriálu na začátku června 2013.

V roce 2009 Raisa hostovala v televizním seriálu In Plain Sight a hrála v krátkém filmu režiséra Davida Henrie s názvem Boo, který se vysílal na YouTube. Objevila se v hudebním klipu dua Savvy & Mandy a hostovala ve druhé sezóně Degrassi. V roce 2013 si zahrála ve filmu Christmas Bounty po boku Mika Mizanina. V květnu 2021 byla obsazena do seriálu How I Met Your Father, který měl premiéru na Hulu 18. ledna 2022. V únoru 2022 byla série obnovena na 20-epizodní druhou sezónu.

V létě 2017 darovala Raisa jednu ze svých ledvin své kamarádce zpěvačce a herečce Seleně Gomez, která má lupus.

Foto: Instagram Fancie Raisy


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
How I Met Your Father Valentina 2022 2

Filtr seriálů