Selena Gomez

Selena Gomez

Celé jméno: Selena Marie Gomez
Místo narození: Grand Prairie, Texas, USA
Známé projekty: Monte Carlo, Spring Breakers, Hotel Transylvánie

Datum narození: 22.7.1992 (31 let)

Selena se narodila v Grand Prairie v Texasu otci Ricardovi a bývalé divadelní herečce Amandě. Rodiče jí pojmenovali po zesnulé zpěvačce Seleně Quintanille. Její rodiče se rozvedli, když jí bylo pět let. Má dvě nevlastní sestry.

Svou kariéru začala jako dětská hvězda na Disney Channelu. Malou roli získala v seriálu Hannah Montana v roce 2007, ke ztvárnila popovou hvězdu Mikaylu. Proslavila se ale díky seriálu Wizards of Waverly Place, kde hrála hlavní roli Alex Russo. Seriál si odnesl několik nominací a ocenění, nazpívala k němu i titulní píseň Everything is Not What It Seems.

Po roce 2012 skončilo její účinkování na Disney Channel a věnovala se dalším filmovým projektům. Dabovala například postavu v animovaném filmu Hotel Transylvánie. Po boku Jamese Francoa se objevila ve filmu Spring Breakers. V dalších letech se střídavě věnovala hudbě a filmu.

Po delší době se v roce 2021 vrátila do seriálové tvorby jako jedna z hlavních postav. Zahrála si po boku Stevea Martina a Martina ShortaOnly Murders in the Building.

//Foto: Instagram Seleny Gomez


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Only Murders in the Building Mabel Mora 2021 2

Filtr seriálů