Gaius Charles

Gaius Charles

Celé jméno: Gaius Charles
Místo narození: Manhattan, New York City, New York, USA
Známé projekty:Friday Night Lights, Grey's Anatomy, Aquarius

Datum narození: 2.5.1983 (41 let)

Gaius je srdcem Newyorčan – narodil se na Manhattanu, po pár letech se s rodinou přestěhoval do čtvrti Queens a později se stěhovali potřetí hned vedle do New Jersey. Zde Gaius vyrůstal v domě, kde žil kdysi v mládí skladatel Alan Silvestri, jehož hudbu budete určitě znát z mnoha filmů Roberta Zemeckise.

Gaius získal bakalářský titul na Carnegie Mellon’s University v oboru divadelnictví. Ještě na škole si zahrál ve hrách Candide, The Wild Party nebo Spunk (tahle hra byla pro univerzitu navíc o to významnější, že v ní poprvé hráli jen a pouze afroameričtí herci). Na Princetonském divadelním festivalu se také objevil v roli Mercutia v Shakespearově Romeu a Julii. Poté se mu podařilo dostat se na studia až do Austrálie – konkrétně do Národního institutu divadelních věd v Sydney.

Na obrazovkách se Gaius poprvé objevil v roce 2006 – v jedné epizodě seriálu The Book of Daniel a jedné v Law & Order: Special Victims Unit. Pak si musel projít 250 konkurzy, než se mu opět poštěstilo získat další roli. Když už se ale zadařilo, tak pořádně – Gaius byl obsazen do jedné z hlavních rolí v seriálu Friday Night Lights.

Den před konkurzem si na(ne)štěstí zvrtl kotník a musel jít na pohotovost. Podle vlastních slov byl za tohle zranění sám vlastně rád. Ačkoliv měl v plánu se na konkurz nijak nepřipravovat a prostě to zmáknout, vyložil si ten vyvrknutý kotník jako znamení od Boha a pořádně se na další den nachystal. Jakmile roli dostal, začal kvůli zaměření seriálu nakoukávat americký fotbal, naposlouchávat rapovou hudbu a seznamovat se s ekonomickými obtížemi státu Texas. V seriálu hrál hlavní postavu první dvě sezóny, ve třetí se objevoval jen sporadicky.

Od úspěchu ve Friday Night Lights hrál hodně v divadle, objevil se ale i v několika filmech. Vyjmenovat můžeme například Toe to Toe a Posel z roku 2009 nebo Bone Deep, Saltová a Gangsteři z roku 2010. Krom toho se tu a tam mihne i v televizi – když odhlédneme od Grey's Anatomy, kde se divákům zapsal do paměti jako Shane „Žraločák“ Ross, můžeme zmínit třeba to, že v roce 2011 hrál v dnes již zrušeném seriálu Pan Am, o rok později pak v NCIS či Necessary Roughness. Po odchodu z Grey's Anatomy se objevil v dobovém dramatu Aquarius v roli Bunchyho Cartera a poté následovala role JohnaTaken.

I v dalších letech se soustředil především na seriálové role. Ty menší ztvárnil v projektech God Friended Me, Queens a Roswell, New Mexico. Od roku 2023 ho můžeme vídat v seriálu The Walking Dead: Dead City, kde hraje jednu z hlavních rolí, a to maršála Perlieho Armstronga.

Z osobních detailů by se slušelo napsat pár slov o Gaiově jméně. To jednak odkazuje na Gaia Julia Caesara a jednak na jednoho z učedníků Krista, kterému je věnována třetí Janova epištola. V jednom rozhovoru v roce 2007 o svém jménu Gaius řekl: “Je tak jedinečné, že si toho jako dítě asi ani nevážíte. Čím jsem ale starší, tím více lidí na to jméno reaguje a oceňuje jeho neobvyklost.”

Charles je také poměrně oddaný křesťan. Jen své víře prý vděčí za to, že je dnes tam, kde je. Po odchodu z Friday Night Lights si dokonce odskočil na Drew University za studiem teologie. Mezi jeho záliby patří box, letectví, psaní a mluvení na veřejnosti.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Walking Dead: Dead City Perlie Armstrong 2023 2023 1
Aquarius Bunchy Carter 2015 2016 2
Grey's Anatomy Shane Ross 2012 2014 2

Filtr seriálů