Gaius Charles

Gaius Charles

Celé jméno: Gaius Charles
Místo narození: New York City, New York, USA
Známé projekty: Grey's Anatomy, Aquarius, Friday Night Lights

Datum narození: 2.5.1983 (34 let)

Gaius je srdcem Newyorčan – narodil se na Manhattanu, po pár letech se s rodinou přestěhoval do čtvrti Queens a později se stěhovali potřetí hned vedle do New Jersey. Zde Gaius vyrůstal v domě, kde žil kdysi v mládí skladatel Alan Silvestri, jehož hudbu budete určitě znát z mnoha filmů Roberta Zemeckise.

Gaius získal bakalářský titul na Carnegie Mellon’s University v oboru divadelnictví. Ještě na škole si zahrál v hrách Candide, The Wild Party nebo Spunk (tahle hra byla pro univerzitu navíc o to významnější, že v ní poprvé hráli jen a pouze afroameričtí herci). Na Princetonském divadelním festivalu se také objevil v roli Mercutia v Shakespearově Romeu a Julii. Poté se mu podařilo dostat se na studia až do Austrálie – konkrétně do Národního institutu divadelních věd v Sydney.


Embed from Getty Images

Na obrazovkách se Gaius poprvé objevil v roce 2006 – v jedné epizodě seriálu The Book of Daniel a jedné v Zákonu a pořádku. Pak si musel projít 250 konkurzy, než se mu opět poštěstilo získat další roli. Když už se ale zadařilo, tak pořádně – Gaius byl obsazen do jedné z hlavních rolí v seriálu Friday Night Lights. Den před konkurzem si na(ne)štěstí zvrtl kotník a musel jít na pohotovost. Podle vlastních slov byl za tohle zranění sám vlastně rád. Ačkoliv měl v plánu se konkurz nijak nepřipravovat a prostě to zmáknout, vyložil si ten vyvrknutý kotník jako znamení od Boha a pořádně se na další den nachystal. Jakmile roli dostal, začal kvůli zaměření seriálu nakoukávat americký fotbal, naposlouchávat rapovou hudbu a seznamovat se s ekonomickými obtížemi státu Texas. V seriálu hrál hlavní postavu první dvě sezóny, ve třetí se objevoval jen sporadicky.

Od úspěchu ve Friday Night Lights hrál hodně na divadle, objevil se ale i v několika filmech. Vyjmenovat můžeme například Toe to Toe a The Messenger z roku 2009 nebo Bone Deep, Salt a Takers z roku 2010. Krom toho se tu a tam mihne i v televizi – když odhlédneme od Grey's Anatomy, kde se divákům zapsal do paměti jako Shane „Žraločák“ Ross, můžeme zmínit třeba to, že v roce 2011 hrál v dnes již zrušeném seriálu Pan Am, o rok později pak v NCIS či Necessary Roughness. Po odchodu z Grey's Anatomy se objevil v dobovém dramatu Aquarius v roli Bunchyho Cartera a poté následovala role Johna v Taken.

Z osobních detailů by se slušelo napsat pár slov napsat o Gaiově jméně. To jednak odkazuje na Gaia Julia Caesara a jednak na jednoho z učedníků Krista, kterému je věnována třetí Janova epištola. V jednom rozhovoru v roce 2007 o svém jménu Gaius řekl: “Je tak jedinečné, že si toho jako dítě asi ani nevážíte. Čím jsem ale starší, tím více lidí na to jméno reaguje a oceňuje jeho neobvyklost.” Charles je také poměrně oddaný křesťan. Jen své víře prý vděčí za to, že je dnes tam, kde je. Po odchodu z Friday Night Lights si dokonce odskočil na Drew University za studiem teologie.

Mezi jeho záliby patří box, letectví, psaní a mluvení na veřejnosti.

Foto: NBC

Autor profilu: @Jumpstar


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.