Gaius Charles

Gaius Charles

Celé jméno: Gaius Charles
Místo narození: New York City, New York, USA
Známé projekty: Grey's Anatomy, Aquarius, Friday Night Lights

Datum narození: 2.5.1983 (36 let)

Gaius je srdcem Newyorčan – narodil se na Manhattanu, po pár letech se s rodinou přestěhoval do čtvrti Queens a později se stěhovali potřetí hned vedle do New Jersey. Zde Gaius vyrůstal v domě, kde žil kdysi v mládí skladatel Alan Silvestri, jehož hudbu budete určitě znát z mnoha filmů Roberta Zemeckise.

Gaius získal bakalářský titul na Carnegie Mellon’s University v oboru divadelnictví. Ještě na škole si zahrál v hrách Candide, The Wild Party nebo Spunk (tahle hra byla pro univerzitu navíc o to významnější, že v ní poprvé hráli jen a pouze afroameričtí herci). Na Princetonském divadelním festivalu se také objevil v roli Mercutia v Shakespearově Romeu a Julii. Poté se mu podařilo dostat se na studia až do Austrálie – konkrétně do Národního institutu divadelních věd v Sydney.


Embed from Getty Images

Na obrazovkách se Gaius poprvé objevil v roce 2006 – v jedné epizodě seriálu The Book of Daniel a jedné v Zákonu a pořádku. Pak si musel projít 250 konkurzy, než se mu opět poštěstilo získat další roli. Když už se ale zadařilo, tak pořádně – Gaius byl obsazen do jedné z hlavních rolí v seriálu Friday Night Lights. Den před konkurzem si na(ne)štěstí zvrtl kotník a musel jít na pohotovost. Podle vlastních slov byl za tohle zranění sám vlastně rád. Ačkoliv měl v plánu se konkurz nijak nepřipravovat a prostě to zmáknout, vyložil si ten vyvrknutý kotník jako znamení od Boha a pořádně se na další den nachystal. Jakmile roli dostal, začal kvůli zaměření seriálu nakoukávat americký fotbal, naposlouchávat rapovou hudbu a seznamovat se s ekonomickými obtížemi státu Texas. V seriálu hrál hlavní postavu první dvě sezóny, ve třetí se objevoval jen sporadicky.

Od úspěchu ve Friday Night Lights hrál hodně na divadle, objevil se ale i v několika filmech. Vyjmenovat můžeme například Toe to Toe a The Messenger z roku 2009 nebo Bone Deep, Salt a Takers z roku 2010. Krom toho se tu a tam mihne i v televizi – když odhlédneme od Grey's Anatomy, kde se divákům zapsal do paměti jako Shane „Žraločák“ Ross, můžeme zmínit třeba to, že v roce 2011 hrál v dnes již zrušeném seriálu Pan Am, o rok později pak v NCIS či Necessary Roughness. Po odchodu z Grey's Anatomy se objevil v dobovém dramatu Aquarius v roli Bunchyho Cartera a poté následovala role Johna v Taken.

Z osobních detailů by se slušelo napsat pár slov napsat o Gaiově jméně. To jednak odkazuje na Gaia Julia Caesara a jednak na jednoho z učedníků Krista, kterému je věnována třetí Janova epištola. V jednom rozhovoru v roce 2007 o svém jménu Gaius řekl: “Je tak jedinečné, že si toho jako dítě asi ani nevážíte. Čím jsem ale starší, tím více lidí na to jméno reaguje a oceňuje jeho neobvyklost.” Charles je také poměrně oddaný křesťan. Jen své víře prý vděčí za to, že je dnes tam, kde je. Po odchodu z Friday Night Lights si dokonce odskočil na Drew University za studiem teologie.

Mezi jeho záliby patří box, letectví, psaní a mluvení na veřejnosti.

Foto: NBC

Autor profilu: @Jumpstar


Hraje v

Žánr

Akční · Animovaný · Detektivní · Dětský · Dobrodružný · Dokumentární · Drama · Erotický · Fantasy · Historický · Hororový · Hudební · Katastrofický · Komedie · Komiksový · Krimi · Lékařský · Mysteriózní · Nadpřirozený · Parodie · Politický · Právnický · Psychologický · Reality show · Rodinný · Romantický · Sci-fi · Soap opera · Špionážní · Sportovní · Talk show · Thriller · Válečný · Western · Životopisný

Rok vzniku

starší · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019 · 2020 · 2021 · 2022

Počáteční písmeno

123 · A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Y · Z