Grace Byers

Grace Byers

Celé jméno: Grace Byers
Místo narození: Butler, Pensylvánie, USA
Známé projekty: Empire, The Gifted

Datum narození: 26.6.1984 (40 let)

Grace Byers dříve Gealey, se narodila 26. června 1984 v městečku Butler v Pensylvánii a od dětství vyrůstala na Kajmanských ostrovech. Zná znakový jazyk kvůli jejím neslyšícím rodičům. Poté, co se přestěhovala do Spojených států, získala bakalářský titul v divadelním umění na univerzitě Jižní Florida v Tampě. Grace později navštěvovala univerzitu v Kalifornii, Irvine, kde obdržela magistra za výtvarné umění v herectví.

Grace se provdala za svého hereckého kolegu ze seriálu Empire Traia Byerse v roce 2015 a rok na to se i vzali na jednom z Kajmanských ostrovů Grand Cayman Island.

Grace se přestěhovala do New Yorku, kde vystupovala na Off-Broadway, včetně ve Venus Flytrap: A Femme Noir Mystery a Rent . V roce 2013 účinkovala v divadelních představeních The Misanthrope a Tartuffe v Chicagu. V roce 2014 byla obsazena jako Anika Calhoun v seriálu Empire na stanici Fox. Také byla obsazena jako Kate, jež byla jazzová zpěvačka a majitelka salonku, v indickém thrilleru Bent. Momentálně hraje opět na stanici Fox, tentokrát v seriálu The Gifted velmi silnou mutantku a vůdkyni mutantské frakce Inner Circle Reevu Payge.

Foto: Instagram Grace Byers


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Gifted Reeva Payge 2018 2019 1

Filtr seriálů