Harish Patel

Harish Patel

Celé jméno: Harish Patel
Místo narození: Bombaj, Indie
Známé projekty: Eternals, Andaz Apna Apna, Run Fatboy Run

Datum narození: 5.7.1953 (70 let)

Harish Patel je indický herec, kterého si budou pamatovat především indičtí fanoušci a opravdu velcí znalci světové kinematografie, Bollywoodu a nezávislých filmů. I přes svou bohatou hereckou kariéru, která začala již v roce 1967, působil především na domácí scéně a ne úplně všechny snímky se dostaly i do České republiky.

Fanoušci si ho ale budou pamatovat především z komiksového filmu Eternals, kde ztvárnil Karuna Patela. Je zajímavé, že postava měla stejné příjmení jako sám samotný herec. Herec zde dokázal prodat své komické nadání, kdy si střídavě i utahoval ze stylu natáčení Bollywoodu, který se někdy netají naprosto přitaženými scény za vlasy. Tím je ovšem Bollywood velice známý.

Harishe Patela si je možné pamatovat například ještě z Run Fatboy Run či z Andaz Apna Apna. Jak už jsme nastínili v úvodu, převážná část kariéry je spojena s filmografií v Indii, která běžně není v České republice k dostání. Harish Patel ale na domácí scéně patří k hvězdám a k jedněm z nejlepších komiků. Snad ho ještě uvidíme v nějakém velkém a světovém blockbusteru.

Foto: Disney


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Avengers Karun Patel 2021 2021 1

Filtr seriálů