Harry Groener

Harry Groener

Celé jméno: Harry Groener
Místo narození: Augsburg, Bavorsko, Západní Německo
Známé projekty: Dear John, Buffy the Vampire Slayer

Datum narození: 10.9.1951 (72 let)

Harry Groener pochází ze Západního Německa, kde se narodil roku 1951. Jeho rodiči byli koncertní pianista a operní pěvkyně. Se svým synem emigrovali do USA v době, kdy byly malému Harrymu pouhé dva roky.

Díky tomu, čemu se věnovali jeho rodiče, měl blízko k umění, a tak se brzy začal zajímat o tanec a herectví. Drama nakonec vystudoval na University of Washington. Jakmile dokončil vysokou školu, přestěhoval se do New Yorku a začal vystupovat v divadlech.

V průběhu své kariéry si zahrál nespočet rolí. Znám je především díky svým divadelním, ale sem tam navštíví i seriály a filmy, ve kterých však mívá menší role. Na svém kontě má například spoustu seriálů, ve kterých se objevil jen epizodně.

Déle vydržel například v seriálu Dear John, kde v letech 1988–1991 vystupoval jako Ralph Drang. Poté si zahrál například v seriálech Mad About You, The Drew Carey Show, The West Wing, Dr. Vegas, Star Trek: Enterprise a Medium.

Větší roli měl i v seriálu Buffy the Vampire Slayer, kde v letech 1998–2003 ztvárnil Richarda Wilkinse. Z jeho dalšího působení zmiňme ještě seriály Las Vegas a How I Met Your Mother či filmy Ďábelská posedlost a Lék na život.

Od roku 1978 je jeho manželkou herečka Dawn Didawick. Jeho sestřenice se jmenuje Andrea Groener.

Foto CC BY 2.0 Michael Schamis, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
How I Met Your Mother Clint 2006 2013 3

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů