Harry Melling

Harry Melling

Celé jméno: Harry Edward Melling
Místo narození: Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Harry Potter

Datum narození: 17.3.1989 (35 let)

Harry Melling je anglický herec, který se narodil v Londýně. Jeho pradědečkem z matčiny strany je herecPatrick Troughton, jenž je známý svou rolí druhého Doktora v seriálu Doctor Who. Je také synovcem herce Davida Troughtona a Michaela Troughtona a bratrancem hráče kriketu Jima Troughton a herce Sama Troughtona.

Melling navštěvoval školy St Paul's Primary School a Mill Hill School. Byl členem National Youth Theatre, což je charitativní organizace v Londýně, která se zabývá rozvojem mladých lidí skrze umění. Herectví se učil na London Academy of Music and Dramatic Art.

Když byl herec mladý, tak si zahrál v několika divadelních hrách. Mohli jsme ho vidět v The Provoked Wife, King John, Antigona a Plenty. Objevil se také v pěti filmech o Harrym Potterovi, jako Harryho rozmazlený bratranec Dudley Dursley. Protože v roce 2009 herec značně zhubl a byl skoro k nepoznání, tak se uvažovalo, že bude ve filmu Harry Potter a relikvie smrti – část 1 přeobsazen, ale Melling si roli zopakoval a měl přitom na sobě kostým s vycpávkami.

V roce 2009 si zahrál v Royal National Theatre ve hře Matka Kuráž a její děti. Harry se také objevil v jedné epizodě seriálu Merlin, kde si zahrál mladého čaroděje Gilliho. V seriálu Just William ztvárnil Roberta Browna. V roce 2016 jsme ho mohli vidět na divadelní scéně jako Egara ve hře Král Lear a tentýž rok si zahrál také v jedné epizodě seriálu The Musketeers. O rok později se objevil jako William Barclay ve filmu Ztracené město Z.

Foto CC BY 2.0 vagueonthehow, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Harry Potter Dudley Dursley 2001 2010 5

Filtr seriálů