Henry Simmons

Henry Simmons

Celé jméno: Henry Oswald Simmons, Jr.
Místo narození: Stamford, Connecticut, USA
Známé projekty: NYPD Blue, Shark, Agents of S.H.I.E.L.D.

Datum narození: 1.7.1970 (54 let)

Americký herec Henry Simmons se narodil roku 1970 ve státě Connecticut, a to úředníkovi Henrymu Simmonsovi a učitelce Aurelii Simmons. Má celkem dvě sestry, přičemž jedna z nich je jeho dvojče. Původně měl zájem o basketbal, a proto chodil na Franklin Pierce University, ale během studia si oblíbil herectví, kterému se nakonec začal věnovat.

Po vystudování vysoké školy nebyl spokojen s prací, kterou měl, a proto se přestěhoval do New Yorku, kde chodil na lekce herectví. Díky tomu mohla jeho kariéra odstartovat roku 1994.

Počáteční menší role následně vystřídal za velké. Objevoval se především v seriálech, a proto se mu podařilo získat roli detektiva Baldwina Jonese v seriálu NYPD Blue, kde se pravidelně objevoval v letech 2000–2005. Hned poté byl obsazen do seriálu Shark, kde si v letech 2006–2008 zahrál Isaaca Wrighta.

Po menších, ale podstatných, rolích v seriálech Man Up a Ravenswood se od roku 2014 začal pravidelně objevovat v seriálu Agents of S.H.I.E.L.D., kde si zahrál Macka. Tato role je jeho dosud nejznámější.

Roku 2010 si vzal za manželku herečku Sophinu Brown, která například hrála jeho manželku v seriálu Ravenswood.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Agents of S.H.I.E.L.D. Mack Mackenzie 2014 2020 6
Ravenswood Simon Beaumont 2013 2014 1

Filtr seriálů