Agents of S.H.I.E.L.D. (Agenti S.H.I.E.L.D.) Mack Mackenzie

Mack Mackenzie

Mack Mackenzie

Jeden z prvních rekrutů nového S.H.I.E.L.D.u ře­ditele Coulsona. Do terénu se sice moc často nedostane, jako hlavní technik je však pro celý tým neoddělitelnou součástí. Zároveň se také stane nečekanou oporou agenta, který přišel o část sama sebe.

Sezóny 5
2014 -

Základní informace

  • Celým jménem: Alphonso Mackenzie
  • Příslušnost: S.H.I.E.L.D.
  • Poprvé se objevil v: Shadows
  • Hraje: Henry Simmons

Mac byl pravděpodobně expertním mechanikem už v rámci starého S.H.I.E.L.D.u. Po naverbování ředitelem Coulsonem se z něj však stal přední technik jeho týmu, který dohlíží na funkčnost výbavy i transportérů.

Nehledě na Macovu zručnost, v některých ohledech může jen tiše závidět schopnostem Lea Fitze. Ten se však nyní vzpamatovává z poškození mozku a není schopen odvádět takovou práci jako dřív. Mack neví, jaký byl Fitz před svým zraněním, s tímto „novým“ Fitzem se však brzy spřátelí a stane se mu tak prakticky jedinou oporou poté, co Jemma Simmons odešla a zbytek týmu neví, jak k Fitzovu novému stavu přistupovat.


Druhá série

Vedle Fitze si je Mack blízký i s Bobbi Morse a Lancem Hunterem, se kterými pracoval již dříve a které znal už v době, kdy byli manželé. Mack a Bobbi ale přitom mají jedno nemalé tajemství: ve skutečnosti totiž pracují pro agenta Roberta Gonzalese, který je nastrčil do Coulsonova týmu v rámci přípravy jeho obsazení. Když pak Gonzales skutečně zaútočí na Coulsonovu základnu, Mack a Bobbi se svým zrazeným kolegům snaží vysvětlit, že jednali pouze pro dobro S.H.I.E.L.D.u jako celku. Ale marně.

Když později dojde k dohodě, aby Coulson zůstal ředitelem S.H.I.E.L.D.u zod­povídajícím se Gonzalesově radě, Mack se rozhodne od S.H.I.E.L.D.u o­dejít. Přestože totiž Coulsona respektuje, po události, kdy byl on sám ovládán mimozemskou silou, nevěří Coulsonovu úsudku a jeho přístupu k mimozemským technologiím. Při finální konfrontaci s Ťia-jing a Inhumans však Mack a Coulson konečně najdou společnou řeč a Coulson Macka přesvědčí, aby u S.H.I.E.L.D­.u zůstal, a dá pod jeho dozor veškeré mimozemské technologie, které se S.H.I.E.L.D.u dos­tanou pod ruku.

Třetí série

Čtvrtá série

Pátá série

Foto: ABC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
dan12345

Dřív jsem měl jeho i Yo-Yo dost rád, ale poslední dobou mě většinu času neskutečně vytáčeli oba dva

18.8.2018 | 22:28:08
Dragon94

Občas je skutečně dobrej, ale většinu času hlavně v pozdějších sériích je to nejotravnější postava společně s jeho Jojo… Fakt otřesný zlatá Felicity.

5.5.2018 | 13:30:15
Scarfkness

Super postava aj keď v štvrtej sérii ma štvalo to čo sa stalo v konštrukcii.

3.2.2018 | 13:38:50
Xforbidden

Ty jeho moralistický kecy a chování mě štvou.

6.1.2018 | 21:59:22
Spiker

Výbornej bouchač, proti němu bych teda nešel..Ale až moc úzkoprsý otec.

22.5.2017 | 23:21:38
MiqueEala

Jedna z nejhorších postav.

11.4.2017 | 3:18:09
Golradir

Občas je fajn, ale někdy si prostě musí hrát na Dicka. A tím nemyslím Dicka Graysona :D s04e09 → nesnesitelnej

13.3.2017 | 17:31:22
littlefool

Obří sympatie za jeho Shotgun-Axe :D

19.9.2016 | 16:35:53

Ukázka k sedmé řadě

Thumbnail Play icon

Nepřehlédněte

10 věcí, které by se měly stát před koncem seriálu

10 věcí, které by se měly stát před koncem seriálu

S napětím očekáváme sedmou řadu seriálu, který původně vznikl, aby mohl Phila Coulsona, miláčka fanoušků, vrátit zpátky. Během následujících let se svým týmem objevil Inhumans, bojoval s Kree, cestoval časem, přežil v budoucnosti i cestoval do vesmíru vlastní lodí. Co nás ale ještě čeká?

Reklama

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Momentka

Momentka

Hlídejte si nás