Agents of S.H.I.E.L.D. (Agenti S.H.I.E.L.D.)
91/100 - 655×

Agents of S.H.I.E.L.D.(Agenti S.H.I.E.L.D.)

V seriálu z produkce Josse Whedona navazujícího na film Avengers z roku 2012 dává zmrtvýchvstalý agent Phil Coulson dohromady tým agentů S.H.I.E.L.D.u, kteří budou řešit a zkoumat nové neobvyklé případy po celém světě a chránit obyčejné před vším neobyčejným, záhadným a nebezpečným.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | ABC | 43 minut
žánr
Akční, Komiksový, Sci-fi
hrají
Brian Patrick Wade (Absorbing Man), Maya Stojan (Agentka 33), Mallory Jansen (Aida), Alicia Vela-Bailey (Alisha Whitley), Harlow Happy Hexum (Alya Fitz), Blair Underwood (Andrew Garner), Christine Adams (Anne Weaver), B. J. Britt (Antoine Triplett), Adrianne Palicki (Bobbi Morse), Patrick Cavanaugh (Burrows), Kyle MacLachlan (Calvin Zabo), Chloe Bennet (Daisy Johnson), Lucas Bryant (Damon Keller), Enver Gjokaj (Daniel Sousa), Reed Diamond (Daniel Whitehall)

Yo-Yo Rodriguez

Yo-Yo Rodriguez

Inhumanská agentka věřící, že schopnosti získala od Boha. Svou rychlost užívala k pomáhání nevinným lidem, dokud si ji nevšiml S.H.I.E.L.D. Od té doby s nimi spolupracuje a účastní se mnohem potřebnějších akcí.

Sezóny 5
2016 - 2020

Základní informace

Elena je kolumbijská Inhumanka obdařená nadlidskou rychlostí. Věří, že schopnosti získala od Boha a používá je k boji proti zkorumpovaným občanům Kolumbie. Nejprve se dostala do potyčky se S.H.I.E.L.D.em, ale nakonec se stala členem jejich Secret Warriors. Asistovala jim během boje proti Hivovi a jeho Primitivům.

Momentálně přebývá v Los Angeles, kde pašuje regenerační léky S.H.I.E.L.D.u své kamarádce Quake.

Třetí série

Elena vyrůstala v Bogotě se svým bratrancem Franciscem a dělala kancelářské práce v muzeu. Zároveň po večerech učila studenty umění. Když nastala Inhumanská krize, probudily se v ní mimozemské geny a ona získala schopnosti. Její rychlost odpovídá jednomu tlukotu lidského srdce a Elena věří, že schopnosti získala od Boha, aby mohla pomáhat lidem.

Elena se snažila dostat Victora Ramona a jeho tým zkorumpovaných policistů, kteří převáželi zbraně. Její bratranec ji při akcích asistoval a transportoval zbraně pryč z města. Díky těmto operacím do Elena dostala do potyčky se S.H.I.E.L.D.em a byla zajata. Inhuman Joey Gutierrez agentům asistoval při překladu ze španělštiny. Když zjistili, že stojí na stejné straně, rozhodli se spolupracovat. Naneštěstí narazili na Inhumana Lucia, který paralyzoval svým pohledem. Toho nakonec unesla Hydra a udělala z něj jednoho z Hivových služebníků.

Z Yo-Yo se poté stala členka zvláštního týmu S.H.I.E.L.D.u zva­ného Secret Warriors a navázala bližší vztah s Mackem. Elena týmu pomohla při bojích proti Hivovi a Hydře. Bohužel na ni padlo podezření, že by mohla být infikována Hivem, což bylo nakonec vyvráceno a onou obětí byla Daisy. S.H.I.E.L.D.u se po několika akcích podařilo Hiva zajmout a díky Lincolnově oběti byl taktéž zničen.

Čtvrtá série

Po porážce Hiva podepsala Sokovijsou dohodu a přestěhovala se do LA. Když zaznamenala početné seizmické aktivity, uvědomila si, že jde o Daisy a začala ji dodávat lékařské potřeby S.H.I.E.L.D.u. Během výpadku elektřiny v Miami se pak účastnila bojů proti Watchdogs, kteří chtěli útoky svést na Inhumany a zlikvidovat je. Toho dne se s ní přestala bavit jedna z jejích nejbližších kamarádek, ale mohla alespoň zůstat sama sebou.

S.H.I.E.L.D. nakonec uzavřel spolupráci s Ghost Riderem, kdy museli zastavit jeho zlého strýce Morrowa. Právě díky schopnostem Yo-Yo jej mohli porazit, načež jeho synovec zasadil finální úder. Yo-Yo si ale i tak musela po boji kvůli zranění na nějakou dobu odpočinout, což se ale zkomplikovalo vzpourou robotické Aidy, kterou však S.H.I.E.L.D. alespoň dočasně zastavil. Aida a její stvořitel Holden Radcliffe však měli daleko lepší plán a agenty postupně nahradili jejich LMD kopiemi. To mělo za následek, že byli zavřeni do Konstrukce, kam se je Yo-Yo s Daisy vydaly zachránit.

Yo-Yo se v tomto umělém světě probudila v mučícím zařízení, ale zachránil jí Holden, který si uvědomil svojí chybu. V Konstrukci poznala také Mackovu zesnulou dceru Hope, ale stejně jako ostatní, ani Mack si zde nepamatoval na realitu a svůj vztah s Yo-Yo. Aidu se ale týmu podařilo zničit a hrdinové z Konstrukce unikli. Mack byl sice zdevastovaný opětovnou ztrátou dceru, jenže měl tentokrát Yo-Yo po svém boku.

Pátá série

Když byl tým připravený vzdát se americké vládě poté, co byli opět označeni za veřejné nepřátele, unesl je Chronicom Enoch, který je poslal do budoucnosti, aby zachránili Zemi před zničením. Zde museli agenti skrývat svou totožnost a našli si práci v mrchožroutském zařízení, kde se třídil starý šrot. Zde se Yo-Yo s Mackem ujali mladého Flinta, z něhož se časem vyklubal schopný Inhuman, ale jako sirotek zde musel žít většinu času pouze se svými přáteli.

Z budoucnosti se týmu s pomocí Fitze, Enocha a Dekea nakonec podařilo odcestovat zpátky, ale neměli vyhráno, protože nyní museli zabránit tomu, aby se budoucnost vůbec naplnila. Do cesty se jim ale opět postavila Hydra, tentokrát včele s Haleovou a její dcerou Ruby. Byť byla Yo-Yo rychlejší než ona, připravila ji Ruby o ruce, které pak musely být nahrazeny robotickými protézami. Budoucnost ale byla zachráněna, Yo-Yo zabila Ruby, čímž se pomstila a tým byl připraven posunout se do další etapy, byť bez Coulsona, který zemřel po dohodě s Ghost Riderem.

Šestá série

Po změně budoucnosti čekal S.H.I.E.L.D. nový problém. Na scéně se objevil Sarge, muž s tváří Coulsona, který byl hrozbou pro všechny okolo. Yo-Yo si mezitím vybudovala vztah s agentem Kellerem a od Macka se trochu vzdálila. Kromě Sarge pak musel tým čelit ještě mimozemské Izel a její armádě Shrikeů, jež plánovali Zemi pohltit. Po smrti Kellera se pak Yo-Yo dala opět do vztahu s Mackem.

Izel ale hodlala využít Yo-Yo a její mysl k tomu, aby přivolala Flinta, s jehož pomocí by otevřela portál a mohla přivést na Zemi zbylé Shrikey. Ve vítězství sice Izel zabránili, ale jeden Shrike napadl Yo-Yo a ona si vsugerovala, že nemůže používat své schopnosti. Zemi chtěli tentokrát navíc obsadit Chronicomové, které tým mohl porazit jen jedním způsobem – přivést Coulsona zpět, cestovat do minulosti a ochránit drahocennou historii S.H.I.E.L.D.u.

Sedmá série

Ve třicátých letech si Yo-Yo uvědomila, že je něco v nepořádku s jejími schopnostmi a i v dalších časových obdobích je měla problém ovládnout. Naděje přišla až v osmdesátých letech, když si tým uvědomil, že může navštívit Ráj, kde Ťia-jing pomáhala Inhumanům. Yo-Yo nakonec přišla na to, že za zmizení jejich schopností nemohou shrikeové, ale ona sama, kdy si myslela, že jich není hodna. Její schopnosti se nakonec zdokonalily a při běhu se nemusela vracet zpátky na původní lokaci a mohla běžet kamkoliv.

V osmdesátých letech tým ještě chvíli zůstal a musel čelit Nathanielu Malickovi, který si zkopíroval schopnosti Daisy. Malick navíc pracoval pro Chronicomy a způsobil zkázu S.H.I.E.L.D.u. Tým proto vzal Malicka i Chronicomy zpět do své časové linky, kde je porazili a jako tým se sami rozpadli. Yo-Yo zůstala s Mackem jako pár a fungovala jako nejlepší agentka S.H.I.E.L.D.u, kdy pracovala s Piper a robotickou kopií Davise jako úderná jednotka.

Foto: ABC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
M4JKY

Ako za mna fajn postava ale nejako som si na ňu nevedel zvyknúť

24.10.2023 | 8:49:53
MartinP79

Nesympatická mexičanka plnicí roli hrdinky z prostého lidu. Ikdyž je tam par pokusů o lepší psychologii je to hodně jednoduché. Stále je to prostě ukřičená drsná jižní trhovkyně.

7.2.2023 | 11:04:15
sábahi

Yo-Yo je super a ty její robotický paže taky!

10.2.2021 | 17:42:45
stairwaydowntohell

Yo-Yo je za mě nejlepší postava! Naprosto miluju její osobnost, hlášky a vlastně všechno :D

16.10.2020 | 15:31:47
Jiri007

Yo-Yo jsem měl celkem rad hlavně jak se dokazala vypořadat se všim a ta jeji superchopnost byla dobra.

redaktor
2.9.2020 | 16:47:18
CoRnDuCK

Je ještě v pohodě, když není s Mackem :D

4.8.2019 | 14:28:40
Golradir

Ruby! Měla jsi mířit na hlavu, ne na ruce! Udělala jsi stejnou chybu jako Thor!

11.2.2019 | 15:40:12
dan12345

Dřív jsem jí měl dost rád, ale poslední dobou je neskutečně otravná

18.8.2018 | 12:42:52
Dragon94

Kill her please!!!!

5.5.2018 | 13:31:00
GanG

Zajímavý vývoj postavy.

23.8.2017 | 0:01:33
1

Stav překladu

Epizoda S07E13: What We’re Fighting For

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @annePel, @laisobel, @Zira
Korekce: @Zira

Překlad sedí: Na všechny dostupné verze

Epizodu nezapomeňte ohodnotit

Ohodnoťte Agents of S.H.I.E.L.D.

Nepřehlédněte

Podívejte se na tým S.H.I.E.L.D.u v průběhu let

Podívejte se na tým S.H.I.E.L.D.u v průběhu let

Premiéra sedmé a poslední série je už zítra, takže bychom se mohli podívat na hlavní postavy a jejich příběhy v průběhu let seriálu. V následujícím článku uvidíte krátké ukázky všech hlavních postav.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama