Agents of S.H.I.E.L.D. (Agenti S.H.I.E.L.D.)
91/100 - 655×

Agents of S.H.I.E.L.D.(Agenti S.H.I.E.L.D.)

V seriálu z produkce Josse Whedona navazujícího na film Avengers z roku 2012 dává zmrtvýchvstalý agent Phil Coulson dohromady tým agentů S.H.I.E.L.D.u, kteří budou řešit a zkoumat nové neobvyklé případy po celém světě a chránit obyčejné před vším neobyčejným, záhadným a nebezpečným.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | ABC | 43 minut
žánr
Akční, Komiksový, Sci-fi
hrají
Brian Patrick Wade (Absorbing Man), Maya Stojan (Agentka 33), Mallory Jansen (Aida), Alicia Vela-Bailey (Alisha Whitley), Harlow Happy Hexum (Alya Fitz), Blair Underwood (Andrew Garner), Christine Adams (Anne Weaver), B. J. Britt (Antoine Triplett), Adrianne Palicki (Bobbi Morse), Patrick Cavanaugh (Burrows), Kyle MacLachlan (Calvin Zabo), Chloe Bennet (Daisy Johnson), Lucas Bryant (Damon Keller), Enver Gjokaj (Daniel Sousa), Reed Diamond (Daniel Whitehall)

Aida

Aida

Robotický výtvor Holdena Radcliffea, který získal vlastní vědomí a pokusil se změnit svět dle vlastních představ.

Sezóny 2
2016 - 2017

Základní informace

  • Skutečným jménem: Artificially Inteligent Digital Assistant / Agnes Kitsworth
  • Příslušnost: LMD
  • Poprvé se objevila v: Ascension
  • Hraje: Mallory Jansen

Aida je pokročilou androidkou, kterou založil Holden Radcliffe na své bývalé lásce Agnes Kitsworth. Po událostech v Sokovii porušovala Aida podepsané úmluvy, a tak musela být držena v utajení. Původně měla sloužit jako pomoc S.H.I.E.L.D.u, ale nakonec nabyla vlastního vědomí a s pomocí Konstrukce vytvořila svět, kde vládla jako Madame Hydra a fungovala zde jako životní láska Leopolda Fitze, z něhož byl v této umělé realitě záporák.

Třetí série

S Aidou jsme se poprvé seznámili na konci třetí série, když přivítala Holdena Radcliffea v jeho kanceláři. V tuto dobu ještě neměla hotové tělo a fungovala spíše jen jako umělá inteligence. Radcliffe v tuto chvíli spustil program LMD a zmínil, že Fitz a Simmonsová ztratili mnoho přátel, čímž poukázal na dobrou myšlenkou tohoto projektu. Aidino tělo brzy nato opustilo komoru a Radcliffe jí popřál všechno nejlepší k narozeninám.

Čtvrtá série

Když Fitz navštívil Holdena v jeho domě, potkal se s Aidou, která však ještě nebyla zcela dokonalá. Fitz poukázal na to, že by neměl nic vynalézat, ale nakonec mu slíbil, že mu s Aidou pomůže. Aidu postupně vedli a dokonce i využili May k tomu, aby zjistili, jestli ji obyčejní lidé dokážou rozeznat od ostatních. Aida prošla na výbornou. Aida se postupem času začala učit i o lhaní a dalších negativních jevech, což se na ní samozřejmě začalo podepisovat.

Když Aidu využili k přečtení a pochopení Darkholdu, tak pochopila, jak se může osvobodit a začala na tom nenápadně pracovat. Tým se ale touto dobou samozřejmě dozvěděl, že je to LMD, což mělo vést k přehodnocení celého programu. Aida proto nahradila May dalším z LMD a Holden tak postupně začal upevňovat svou moc. Nakonec bylo nutné odstranit i agenta Nathansona a po menší konfrontaci bylo jasné, že je Aida hrozbou.

Plán Aidy a Radcliffa byl však důmyslný a vše vypadalo, že za to může akorát ona magická kniha. Ve spojení s Watchdogs získali další zdroje a jednotlivé agenty postupně nahrazovali dalšími stroji. Kromě toho Radcliffe rozšiřoval svůj koncept digitální Konstrukce, kterou však Aida ovládla a Holdena dovnitř uvěznila. Postupem času skončili v Konstrukci i agenti S.H.I.E.L.D.u, kteří se ale sjednotili a rozhodli se dostat se ven. Jednoduchý úkol to ale nebyl, jelikož v tomto světě vládla Hydra a Aida byla v jejím vedení. Aida zde nakonec dosáhla svého cíle a v reálném světě si vytvořila živé tělo, do něhož nahrála své vědomí. V něm měla uložené i schopnosti Inhumanů, ale s pomocí Ghost Ridera byla nakonec definitivně zastavena.

Foto: ABC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
M4JKY

Bože tak som ju neznasal ako zaporaka :D ale inak super podanie

7.10.2023 | 12:45:57
sábahi

Zvrat s Fitzem byl mega super. Nejlepší záporák :)

9.2.2021 | 20:49:49
Jiri007

Aida byla perfektni zaporak, libilo se mi jak ziskala svou vlastni podstatu a pak jednala sama za sebe a všech kdo ji ohrožovali tak toho se zbavila a navic byla pěkna.

redaktor
2.9.2020 | 16:28:12
Arihant

Najlepsia postava zo zaporakov. S nou agenti dosiahli serialoveho vrcholu.

28.7.2020 | 19:47:36
Milano33

Úžasná!

26.7.2020 | 22:24:42
CoRnDuCK

Nejlepší záporák.

26.7.2020 | 18:44:44
Kothy

Sympaticka zaporacka :)

25.7.2020 | 21:42:11

Nepřehlédněte

Podívejte se na tým S.H.I.E.L.D.u v průběhu let

Podívejte se na tým S.H.I.E.L.D.u v průběhu let

Premiéra sedmé a poslední série je už zítra, takže bychom se mohli podívat na hlavní postavy a jejich příběhy v průběhu let seriálu. V následujícím článku uvidíte krátké ukázky všech hlavních postav.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama