Agents of S.H.I.E.L.D. (Agenti S.H.I.E.L.D.) Aida

Aida

Aida

Robotický výtvor Holdena Radcliffea, který získal vlastní vědomí a pokusil se změnit svět dle vlastních představ.

Sezóny 2
2016 - 2017

Základní informace

  • Skutečným jménem: Artificially Inteligent Digital Assistant / Agnes Kitsworth
  • Příslušnost: LMD
  • Poprvé se objevila v: Ascension
  • Hraje: Mallory Jansen

Aida je pokročilou androidkou, kterou založil Holden Radcliffe na své bývalé lásce Agnes Kitsworth. Po událostech v Sokovii porušovala Aida podepsané úmluvy, a tak musela být držena v utajení. Původně měla sloužit jako pomoc S.H.I.E.L.D.u, ale nakonec nabyla vlastního vědomí a s pomocí Konstrukce vytvořila svět, kde vládla jako Madame Hydra a fungovala zde jako životní láska Leopolda Fitze, z něhož byl v této umělé realitě záporák.

Třetí série

S Aidou jsme se poprvé seznámili na konci třetí série, když přivítala Holdena Radcliffea v jeho kanceláři. V tuto dobu ještě neměla hotové tělo a fungovala spíše jen jako umělá inteligence. Radcliffe v tuto chvíli spustil program LMD a zmínil, že Fitz a Simmonsová ztratili mnoho přátel, čímž poukázal na dobrou myšlenkou tohoto projektu. Aidino tělo brzy nato opustilo komoru a Radcliffe jí popřál všechno nejlepší k narozeninám.


Čtvrtá série

Když Fitz navštívil Holdena v jeho domě, potkal se s Aidou, která však ještě nebyla zcela dokonalá. Fitz poukázal na to, že by neměl nic vynalézat, ale nakonec mu slíbil, že mu s Aidou pomůže. Aidu postupně vedli a dokonce i využili May k tomu, aby zjistili, jestli ji obyčejní lidé dokážou rozeznat od ostatních. Aida prošla na výbornou. Aida se postupem času začala učit i o lhaní a dalších negativních jevech, což se na ní samozřejmě začalo podepisovat.

Když Aidu využili k přečtení a pochopení Darkholdu, tak pochopila, jak se může osvobodit a začala na tom nenápadně pracovat. Tým se ale touto dobou samozřejmě dozvěděl, že je to LMD, což mělo vést k přehodnocení celého programu. Aida proto nahradila May dalším z LMD a Holden tak postupně začal upevňovat svou moc. Nakonec bylo nutné odstranit i agenta Nathansona a po menší konfrontaci bylo jasné, že je Aida hrozbou.

Plán Aidy a Radcliffa byl však důmyslný a vše vypadalo, že za to může akorát ona magická kniha. Ve spojení s Watchdogs získali další zdroje a jednotlivé agenty postupně nahrazovali dalšími stroji. Kromě toho Radcliffe rozšiřoval svůj koncept digitální Konstrukce, kterou však Aida ovládla a Holdena dovnitř uvěznila. Postupem času skončili v Konstrukci i agenti S.H.I.E.L.D.u, kteří se ale sjednotili a rozhodli se dostat se ven. Jednoduchý úkol to ale nebyl, jelikož v tomto světě vládla Hydra a Aida byla v jejím vedení. Aida zde nakonec dosáhla svého cíle a v reálném světě si vytvořila živé tělo, do něhož nahrála své vědomí. V něm měla uložené i schopnosti Inhumanů, ale s pomocí Ghost Ridera byla nakonec definitivně zastavena.

Foto: ABC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
sábahi

Zvrat s Fitzem byl mega super. Nejlepší záporák :)

9.2.2021 | 20:49:49
Jiri007

Aida byla perfektni zaporak, libilo se mi jak ziskala svou vlastni podstatu a pak jednala sama za sebe a všech kdo ji ohrožovali tak toho se zbavila a navic byla pěkna.

2.9.2020 | 16:28:12
Arihant

Najlepsia postava zo zaporakov. S nou agenti dosiahli serialoveho vrcholu.

28.7.2020 | 19:47:36
Milano33

Úžasná!

26.7.2020 | 22:24:42
CoRnDuCK

Nejlepší záporák.

26.7.2020 | 18:44:44
Kothy

Sympaticka zaporacka :)

25.7.2020 | 21:42:11

Stav překladu

Epizoda S07E13: What We’re Fighting For

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @annePel, @laisobel, @Zira
Korekce: @Zira

Překlad sedí: Na všechny dostupné verze

Epizodu nezapomeňte ohodnotit

Ohodnoťte Agents of S.H.I.E.L.D.

Nepřehlédněte

Podívejte se na tým S.H.I.E.L.D.u v průběhu let

Podívejte se na tým S.H.I.E.L.D.u v průběhu let

Premiéra sedmé a poslední série je už zítra, takže bychom se mohli podívat na hlavní postavy a jejich příběhy v průběhu let seriálu. V následujícím článku uvidíte krátké ukázky všech hlavních postav.

Reklama

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás