Agents of S.H.I.E.L.D. (Agenti S.H.I.E.L.D.) Leo Fitz

Leo Fitz

Leo Fitz

Jak vynikající je inženýr, tak neschopný je, co se týče sociálního života. Ne vždy je také na stejné vlnové délce se svou výzkumnou partnerkou Jemmou Simmons, se kterou ale jinak tvoří samotný mozek Coulsonova týmu.

Sezóny 6
2013 -

Základní informace

Skotský rodák Leopold Fitz a Angličanka Jemma Simmons jsou nerozdělitelná dvojka, přestože jsou to v podstatě ještě zelenáči. Ani jeden z nich totiž zatím nebyl v terénu. Oba mají svou historii vzájemně silně spjatou – potkali se už na akademii S.H.I.E.L.D.u.

Vztah těchto dvou agentů má bratrsko-sesterský charakter. Často se pouštějí do přátelských hádek, což jen potvrzuje, že spolu strávili jistý čas a jejich společná práce jako týmu poskytuje podporu a pomoc jeden druhému, je-li to nezbytné. Oba jsou očividně vysoce inteligentní, Simmons je vystudovaná biochemička a Fitz technický inženýr. Společně se dokáží postavit každé výzvě.


První série

Fitz a Simmons stojí za řadou vynálezů, které se pro jejich tým stanou nezbytnými. Mezi ty nejdůležitější patří například speciální omračovací zbraň „oblbovák“ nebo „myší díra“, malé zařízení schopné prořezat se téměř každým kovem, které využívají jen ti nejvýše postavení agenti S.H.I.E.L.D.u včet­ně Nicka Furyho.

Leo je tajně zamilovaný do své kolegyně Jemmy a během svého působení v týmu agenta Coulsona se v sobě snaží najít skrytou odvahu pravého agenta S.H.I.E.L.D.u, když se například vydává na nebezpečnou operaci v terénu s agentem Wardem.

Svou statečnost ale skutečně nachází až ve chvíli, kdy zjistí, že agenti Ward a Garrett pracují pro Hydru, a postaví se jim. Za to je však s Jemmou svržen v nouzové kapsli na dno oceánu, kde Fitz odhalí své city k Jemmě a je odhodlán obětovat život za to, aby mohla přežít. Simmons ale Fitze zachrání a po vynoření na hladinu je objeví Nick Fury. Přestože tak oba agenti přežili, Fitz zůstává v kómatu a není jisté, zda-li se ještě někdy probere.

Druhá série

Poté, co Fitz málem utonul, nyní trpí mozkovou hypoxií. Nedokáže se soustředit, vypadávají mu slova a občas nezvládá ani některé základní motorické úkony. Navíc si povídá sám pro sebe, což jeho mozek občas manifestuje jako rozhovor s Jemmou Simmons. Ta od S.H.I.E.L.D.u ale ve skutečnosti odešla a o Fitze se teď snaží starat nový člen Coulsonova týmu, agent Alphonso Mackenzie, se kterým se Fitz brzy spřátelí.

Fitzův stav se postupem času velmi pomalu zlepšuje, má však své překážky, jako například když se znovu setká s Grantem Wardem, který byl držen v cele S.H.I.E.L.D.u, nebo když se k týmu vrátí Jemma, jež byla do té doby nastrčená v Hydře jako dvojitá agentka.

Když Fitz odhalí nové zvláštní schopnosti Skye, snaží se to před Simmons i ostatními ututlat, protože se bojí jejich možné reakce vycházející z nenávisti vůči nadaným lidem. Propast mezi Fitzem a Simmons se však brzy začne zužovat a útok týmu agenta Gonzalese na jejich základnu je opět sjednotí v nerozlučnou dvojici. Postupem času si Jemma navíc uvědomí, že k Leovi přece jen možná cítí i něco víc…

Třetí série

Čtvrtá série

Pátá série

Foto: ABC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Milano33

Bezpochyby najlepšia postava seriálu, neuveriteľne komplexná, ktorá má svoje svetlé aj temné stránky. Síce je génius, ale tak či onak je stále iba človekom, ktorý sa nebojí prejaviť svoje emócie a ani vyjadriť svoj názor. A preto ide o moju vôbec najobľúbenejšiu postavu. A snáď mu to s Jemmou všetko krásne vyjde, lebo tým, čím si už tí dvaja už spoločne prešli, zaslúžia si šťastný koniec. A aj Leopold s Frameworku bol úžasný.

1.7.2020 | 23:23:45
Be_bee

Nejvíc obdivuji jak Iain De Caestecker dokáže zahrát naprosto jakoukoliv osobnost – od stydlivého Fitze po bezcitného doktora

22.7.2019 | 12:52:44
-Skinner-

Iain De Caestecker je najlepší herec v seriály. Niektoré jeho scény obsahujú herecké výkony najvyššej kvality.

2.7.2019 | 20:02:26
jkuča

snad se ještě vrátíme k evil verzi

29.1.2018 | 19:19:03
Ironic

Nejlepší postava seriálu (ý)

8.1.2018 | 12:42:46
Spiker

Vždycky mě spíš otravoval..jeho evil verze ale stála za to a poprvý mě bavil alespoň trošku..i když bylo vidět, že se hodně snaží překonávat svou přirozenost.

22.5.2017 | 16:02:24
Valada06

Výborná postava!

webmaster
11.5.2017 | 0:12:31
Alex-lucky

Framework nejvíc!

2.5.2017 | 19:10:22
TheFloke

Ve Frameworku nejlepší výkon!!

20.4.2017 | 19:25:19
Vajo

Bude někdy děj třetí série ohledně charakterů? Přijde mi to neskutečně super

13.10.2016 | 21:29:35
1

Stav překladu

Epizoda S07E06: Adapt or Die

cz60%

Překlad: @Zira, @annePel, @laisobel
Korekce: @Zira

Překlad sedí: Na všechny dostupné verze

Epizodu nezapomeňte ohodnotit

Ohodnoťte Agents of S.H.I.E.L.D.

Trailer k sedmé řadě

Thumbnail Play icon

Reklama

Nepřehlédněte

Tvůrci dali do poslední série Agentů S.H.I.E.L.D.u maximum

Tvůrci dali do poslední série Agentů S.H.I.E.L.D.u maximum

Agenti S.H.I.E.L.D.u jsou jediným Marvel seriálem, který to i přes nemalé šance na zrušení dotáhl až do konce. Poslední řady se tak dočkáme již příští rok a tvůrci ji samozřejmě nezapomněli patřičně vynachválit.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás