Agents of S.H.I.E.L.D. (Agenti S.H.I.E.L.D.)
91/100 - 655×

Agents of S.H.I.E.L.D.(Agenti S.H.I.E.L.D.)

V seriálu z produkce Josse Whedona navazujícího na film Avengers z roku 2012 dává zmrtvýchvstalý agent Phil Coulson dohromady tým agentů S.H.I.E.L.D.u, kteří budou řešit a zkoumat nové neobvyklé případy po celém světě a chránit obyčejné před vším neobyčejným, záhadným a nebezpečným.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | ABC | 43 minut
žánr
Akční, Komiksový, Sci-fi
hrají
Brian Patrick Wade (Absorbing Man), Maya Stojan (Agentka 33), Mallory Jansen (Aida), Alicia Vela-Bailey (Alisha Whitley), Harlow Happy Hexum (Alya Fitz), Blair Underwood (Andrew Garner), Christine Adams (Anne Weaver), B. J. Britt (Antoine Triplett), Adrianne Palicki (Bobbi Morse), Patrick Cavanaugh (Burrows), Kyle MacLachlan (Calvin Zabo), Chloe Bennet (Daisy Johnson), Lucas Bryant (Damon Keller), Enver Gjokaj (Daniel Sousa), Reed Diamond (Daniel Whitehall)

Nick Fury

Nick Fury

Ředitel špionážní organizace S.H.I.E.L.D., který velmi brzy pochopil, že proti novým neuvěřitelným protivníkům pude muset Země brzy postavit své vlastní neuvěřitelné hrdiny. Tak vznikne Iniciativa Avengers.

Sezóny 1
2013 - 2014

Základní informace

Spolu s agentem Philem Coulsonem Nicholas Joseph Fury během let verboval nejrůznější nadpřirozené hrdiny, kteří by byli schopni ochránit Zemi proti potenciálním mimozemským hrozbám. Pro svou takzvanou Iniciativu Avengers chtěl Fury získat zejména Anthonyho Starka a Bruce Bannera, které by z řad S.H.I.E.L.D.u do­plnili kapitán Steven Rogers a agenti Nataša Romanova a Clint Barton. Když poté skutečně došlo k okupaci Země polobohem Lokim z plateny Asgard, k týmu Avengers se postavil i Lokiho nevlastní bratr Thor, který před ním hodlal Zemi bránit.

Zrození skupiny Avengers a následná záchrana Země ale nebyly bez svých obětí. Rukou Lokiho totiž padl samotný agent Coulson. A i když tato smrt celý tým nakonec stmelila, Fury nehodlal nad svým starým přítelem jen tak zlomit hůl a s pomocí nejmodernější techniky ho přivedl zpátky k životu.

Coulsonovi pak věnoval speciální velitelské letadlo S.H.I.E.L.D.u a udělal z něj šéfa svého vlastního úderného týmu, přičemž dokonce toleroval, když tento tým doplnil civilista a hacker, který v minulosti proti S.H.I.E.L.D.u bo­joval. Ze strany Furyho toho ale nakonec nehrálo trochu víc…

První série

Coulson se pomalu začíná upamatovávat na svou „rehabilitaci“ a zdánlivý pobyt na ostrově Tahiti, přičemž si uvědomí, jakou spoustu věcí mu Fury asi musel zatajit. Než se však s ředitelem stihne spojit a zjistit od něj pravdu, S.H.I.E.L.D. postihne událost, kterou opravdu nikdo nečekal.

Na S.H.I.E.L.D. totiž zevnitř zaútočí nacistická organizace Hydra, která jej infiltrovala už od jeho založení po konci druhé světové války. S.H.I.E.L.D. je kompromitován, z většiny agentů jsou buďto zrádci, nebo umírají rukou Hydry, a na ředitele Furyho je spáchán atentát. Fury pak zdánlivě umírá v nemocnici, podaří se mu ale přežít a svrhnout nejvýše postaveného člena Hydry uvnitř S.H.I.E.L.D.u, ředitele Rady světové bezpečnosti Alexandra Pierce.

Fury se potom vrací do ústraní a využívá toho, že si zbytek světa myslí, že zemřel. To mu ale nezabrání v tom pomoct Coulsonovi a jeho týmu v jejich nejvyšší nouzi, kdy Coulson stojí proti sběhlému agentu Johnu Garrettovi, který rovněž pracuje pro Hydru. Po zabití Garretta a rozpuštění jeho skupiny Fury už jen doplňuje to, co Coulson sám věděl, tedy že byl přiveden zpátky k životu pomocí neznámé mimozemské látky, která ale měla své nežádoucí účinky. A přestože si pak Coulson myslel, že svůj tým složil on, ve skutečnosti ho složila agentka Melinda May, která vybrala speciální agenty pro případ, kdyby Coulson začal vykazovat negativní příznaky mimozemské látky a bylo třeba ho zneškodnit.

Aby ale Fury Coulsonovi dokázal, že jeho důvěra v něj nepolevila (mimo to, že ho nazve plnohodnotným členem skupiny Avengers), v závěru jejich setkání ho jmenuje novým ředitelem organizace S.H.I.E.L.D., který má teď Coulson znovu vybudovat. Fury pak odchází zpátky do ústraní neznámo kam.

Druhá série (nevystupuje)

Přestože po pádu S.H.I.E.L.D.u pře­dal Fury své otěže do rukou Phila Coulsona, dobře věděl, že v případě větší hrozby budou potřebovat silnější eso v rukávu. Spolu s Marií Hill a Philem Coulsonem tak Fury začal připravovat tajný protokol jménem Théta, který se točil kolem zprovoznění posledního funkčního helitransportétu, který jako jediný přežil pád S.H.I.E.L.D.u. Tento helitransportér byl poté použit v boji Avengers proti Ultronovi v Sokovii.

Více o Nicku Furrym

Foto: Marvel, ABC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
sábahi

Borec. Škoda, že se po první sérii už víckrát neobjevil :(

10.2.2021 | 17:17:01
Milano33

Samuel L. Jackson je fantastický. A prítomnosť Nicka Furyho vážne potešila, krásne uviedol do chodu prvú sériu.

1.7.2020 | 23:37:30
Spiker

Borec, ale měl by se objevovat častěji! Nebo aspoň objevit.

18.5.2017 | 20:57:06
Kothy

typek

22.9.2014 | 21:57:00

Nepřehlédněte

Podívejte se na tým S.H.I.E.L.D.u v průběhu let

Podívejte se na tým S.H.I.E.L.D.u v průběhu let

Premiéra sedmé a poslední série je už zítra, takže bychom se mohli podívat na hlavní postavy a jejich příběhy v průběhu let seriálu. V následujícím článku uvidíte krátké ukázky všech hlavních postav.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama