Agents of S.H.I.E.L.D. (Agenti S.H.I.E.L.D.)
91/100 - 655×

Agents of S.H.I.E.L.D.(Agenti S.H.I.E.L.D.)

V seriálu z produkce Josse Whedona navazujícího na film Avengers z roku 2012 dává zmrtvýchvstalý agent Phil Coulson dohromady tým agentů S.H.I.E.L.D.u, kteří budou řešit a zkoumat nové neobvyklé případy po celém světě a chránit obyčejné před vším neobyčejným, záhadným a nebezpečným.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | ABC | 43 minut
žánr
Akční, Komiksový, Sci-fi
hrají
Brian Patrick Wade (Absorbing Man), Maya Stojan (Agentka 33), Mallory Jansen (Aida), Alicia Vela-Bailey (Alisha Whitley), Harlow Happy Hexum (Alya Fitz), Blair Underwood (Andrew Garner), Christine Adams (Anne Weaver), B. J. Britt (Antoine Triplett), Adrianne Palicki (Bobbi Morse), Patrick Cavanaugh (Burrows), Kyle MacLachlan (Calvin Zabo), Chloe Bennet (Daisy Johnson), Lucas Bryant (Damon Keller), Enver Gjokaj (Daniel Sousa), Reed Diamond (Daniel Whitehall)

Absorbing Man

Absorbing Man

Bývalý boxer, který získal schopnost absorbovat materiály, jichž se dotkne.

Sezóny 3
2014 - 2018

Základní informace

Carl Creel figuroval v mládí jako boxer pod přezdívkou Crusher a utkal se například s Jackem Murdockem, otcem Daredevila. Jednoho dne jej oslovila Hydra, která mu dodala schopnosti a on tak mohl absorbovat schopnosti materiálů, kterých se dotkl. Creel se osamostatnil a o nějaký čas později jej Hydra oslovila znovu, kdy si mu už pohráli s myslí, aby jim byl loajální. Až s pomocí generála Talbota a S.H.I.E.L.D.u se z toho dostal a mohl najít nový smysl života.

Druhá série

Po pádu S.H.I.E.L.D.u byl Creel jakožto voják s vymytou myslí vyslán získat Obelisk, který Daniel Whitehall potřeboval pro své experimenty. Během akce vyrušil Creel několik žoldáků, kteří chtěli ono 0–8–4 získat, ale Creel mezi ně vtrhnul a zjistil informace, jež potřeboval. Za odměnu pak dostal velmi vzácný diamant, který Hydra získala speciálně pro něj, aby jej mohl absorbovat. Dalším krokem bylo unést generála Talbota, jenže se mu do cesty postavil S.H.I.E.L.D. a Creel byl zajat. To ale bylo součástí plánu. Creel unikl a získal Obelisk, který tolik potřeboval.

Při útěku se Creel opět střetl se S.H.I.E.L.D.em a žoldáky z dřívějška, přičemž zabil Isabelle Hartleyovou a Idaha. Nějakou dobu byl Creel na útěku a kontaktovala jej Raina, jež chtěla Obelisk sama pro sebe. Creel jí odmítl a Obelisk předal svým nadřízeným. Když na scénu dorazil S.H.I.E.L.D., Obelisk proměnil Creela v kámen a následně byl zajat a uzavřen do kryokomory. Jako důkaz míru jej pak agenti předali Talbotovi.

Třetí série

Creel se po čase stráveném ve vězení vrátil do normálu a osvobodil také svou mysl od Hydry. Po měsících tréninku se z něj stal Talbotův osobní strážce, který byl za něj ochoten položit život. Gideon Malick ale unesl Talbotovi syna a Talbot se proto sešel se S.H.I.E.L.D.em. Ti si však mysleli, že Creel je pořád pod Hydrou a vznikla z toho potyčka, po níž Talbot s Creelem vše osvětlili. Spoluprací následně našli Talbotova syna a také unikli před Malickovými vojáky, když to vypadalo, že padli do pasti.

Pátá série

Po údajné smrti Talbota odešel Creel od armády, ale jednoho dne jej kontaktovala Haleová, když se S.H.I.E.L.D. znovu objevil na scéně. Creel nakonec její nabídku přijal a stal se součástí jejího týmu supervojáků. S pomocí týmu pak Haleová zajala Coulsona a požádala jej, aby absorboval Gravitonium. Nikdo však nečekal, že látka obsahuje mysl dvou hašteřivých géniu a Creel tak začal slyšet jejich hlasy. Creel se nakonec udobřil s Coulsonem a spolu vyhledali Talbota, který byl taktéž uvězněn ve stejném zařízení. Když vyšlo opravdu najevo, jak všechno je, skupina uprchla, ale Creel byl opět lapen Haleovou.

Creela nadále mučily hlasy v jeho hlavě a nepomáhalo mu vůbec nic. Časem jej opět osvobodil S.H.I.E.L.D., ale to jej pak v nemocnici navštívil labilní Talbot, který absorboval Creela i s Gravitoniem a vpustil tak do své hlavy tři mysli.

Foto: ABC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
MartinP79

Zajímavá a hodně nevyužitá postava.

7.2.2023 | 10:34:01
sábahi

Byl by z něj super Agent kdyby ho nezabili. :(

9.2.2021 | 20:46:02

Nepřehlédněte

Podívejte se na tým S.H.I.E.L.D.u v průběhu let

Podívejte se na tým S.H.I.E.L.D.u v průběhu let

Premiéra sedmé a poslední série je už zítra, takže bychom se mohli podívat na hlavní postavy a jejich příběhy v průběhu let seriálu. V následujícím článku uvidíte krátké ukázky všech hlavních postav.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama