Agents of S.H.I.E.L.D. (Agenti S.H.I.E.L.D.)
91/100 - 655×

Agents of S.H.I.E.L.D.(Agenti S.H.I.E.L.D.)

V seriálu z produkce Josse Whedona navazujícího na film Avengers z roku 2012 dává zmrtvýchvstalý agent Phil Coulson dohromady tým agentů S.H.I.E.L.D.u, kteří budou řešit a zkoumat nové neobvyklé případy po celém světě a chránit obyčejné před vším neobyčejným, záhadným a nebezpečným.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | ABC | 43 minut
žánr
Akční, Komiksový, Sci-fi
hrají
Brian Patrick Wade (Absorbing Man), Maya Stojan (Agentka 33), Mallory Jansen (Aida), Alicia Vela-Bailey (Alisha Whitley), Harlow Happy Hexum (Alya Fitz), Blair Underwood (Andrew Garner), Christine Adams (Anne Weaver), B. J. Britt (Antoine Triplett), Adrianne Palicki (Bobbi Morse), Patrick Cavanaugh (Burrows), Kyle MacLachlan (Calvin Zabo), Chloe Bennet (Daisy Johnson), Lucas Bryant (Damon Keller), Enver Gjokaj (Daniel Sousa), Reed Diamond (Daniel Whitehall)

Raina

Raina

Záhadná dívka v květinových šatech je přední hráčkou organizace Stonožka. Pro koho ale pracuje přímo a jaké jsou její skutečné motivace? A jak moc velkou hrozbu představuje pro Coulsonův tým?

Sezóny 2
2013 - 2015

Základní informace

Raina, známá také jako „Dívka v květinových šatech“, je součástí organizace Stonožka, do které rekrutuje vhodné kandidáty pro její různé experimenty. Když proto bylo třeba vyřešit problém samovznícení subjektů, kterým bylo podáno sérum Extremis, Raina vyhledala muže ovládající oheň a s využitím jeho krevních destiček tak celý problém samovznícení v séru vyřešila.

Právě díky podobným úspěchům si Raina ve Stonožce buduje silné postavení, aby se nakonec stala asistentkou nelítostného pana Po. Rainina zvědavost a zaujetí lidskou povahou ji však pohání ještě dál a ze všeho nejvíc na světě se chce setkat se záhadným Jasnovidcem, který celou Stonožku řídí. Musí se mít ale na pozoru, neboť tým agenta Coulsona jí je v patách.

První série

Když už je jí a panu Po Coulsonův tým na dosah, Raina unese syna Mika Petersona a tím ho přiměje jí Coulsona vydat. Jasnovidec totiž panu Po nařídil zjistit, jak mohl Coulson přežít svou vlastní smrt. Když ale pan Po během Coulsonova výslechu nepodává výsledky, je Jasnovidcem doslova po telefonu zabit a na jeho místo tak nastupuje Raina. Než se jí však o Coulsonově povstání z mrtvých podaří zjistit celou pravdu, Coulson je zachráněn svým týmem.

Raina se pak na čas stává vězněm S.H.I.E.L.D.u. Když je ale tato organizace obsazena Hydrou, Raina je osvobozena a dozvídá se nejen to, že pro Hydru celou dobu pracoval agent Ward, ale že Jasnovidcem je agent John Garrett, který nikdy neměl jasnovidecké schopnosti, ale pouze vysokou prověrku S.H.I.E.L.D.u.

Tato skutečnost Rainu dost zklamala, neboť jí záhadná povaha Jasnovidce imponovala a sama se ho plánovala zeptat na svou budoucnost. Když je pak Garrett zabit a jeho skupina rozpuštěna, Raina se vydává odkrýt další novou záhadu, která se tentokrát točí okolo Skye a jejích tajuplných rodičů.

Druhá série

Raina vyrůstala jako žebračka v Thajsku, kde mohla pouze snít o výjimečném osudu, o kterém jí vyprávěla její babička. Takto Rainu naše Calvin Zabo, který z ní udělal svou svěřenkyni. O mnoho let později, po pádu organizace S.H.I.E.L.D., Raina zjistila, že Skye, členka týmu Phila Coulsona, je Zabovou ztracenou dcerou, po které neúspěšně pátral téměř celý její život.

Raina pro Zaba získá tajemný mimozemský artefakt jménem Obelisk, který jí po kontaktu s ní potvrdí její výjimečnost. Zároveň se ale dostane do hledáčku Hydry, které Obelisk ukradla. V zajetí Hydry se pak Raina dostane do Portorika, kde je ukryto prastaré mimozemské město. Raina s Obeliskem vstoupí do nitra tohoto města, kde je aktivován, aby odemkl potlačované genetické schopnosti Rainy a Skye, které jsou obě potomky prastaré rasy Inhumans.

Zatímco Skye po kontaktu s Obeliskem získá zvláštní schopnosti manipulace se seismickými vlnami, Raina zůstává znetvořena – s trny vystupujícími z jejího těla. Nejdříve chce spáchat sebevraždu, poté se však setká s Gordonem, který ji vezme do útočiště Inhumans a poté ji učí přijmout svůj dar.

Raina je nejdříve skeptická, později však s Gordonem zjistí, že její znetvoření je jen vedlejším produktem její pravé schopností. Raina totiž skrze své sny dokáže předvídat budoucnost. Tím také odhalí plán Ťia-jing poštvat Inhumans proti S.H.I.E.L.D.u a později i proti zbytku světa. V jednom ze svých snů Raina vidí, jak jí Ťia-jing zabíjí a přestože byla celý svůj život sobecká a prahla pouze po moci, nyní konečně vidí osud v širším měřítku. Raina se proto obětuje a nechá Ťia-jing, aby ji zabila. Ví totiž, že tomuto činu bude svědkem Skye, což vyústí v další řetězec událostí, které nakonec povedou k porážce Ťia-jing.

Foto: ABC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
sábahi

Super postava!

10.2.2021 | 17:23:54
Spiker

Miluju Ruth Negga, takže je to jasný!

18.5.2017 | 20:56:04
palokabela

nejlepší postava

23.1.2016 | 16:07:32

Nepřehlédněte

Podívejte se na tým S.H.I.E.L.D.u v průběhu let

Podívejte se na tým S.H.I.E.L.D.u v průběhu let

Premiéra sedmé a poslední série je už zítra, takže bychom se mohli podívat na hlavní postavy a jejich příběhy v průběhu let seriálu. V následujícím článku uvidíte krátké ukázky všech hlavních postav.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama