Ruth Negga

Ruth Negga

Celé jméno: Ruth Negga
Místo narození: Addis Abeba, Etiopie
Známé projekty: Misfits, Agents of S.H.I.E.L.D., Preacher

Rok narození: 1982 (42 let)

Ruth se narodila roku 1982 v Addis Ababě, hlavním městě Etiopie irské matce a etiopskému otci. Její dospívání ovlivnila v sedmnácti letech tragická autonehoda jejího otce a tak se s matkou přestěhovala zpátky do Velké Británie, kdy se několikrát se stěhovaly mezi Anglií a Irskem.

Negga vystudovala herectví na Trinity College a svými výkony zaujala divadelní kritiky natolik, že v pouhých 20 letech byla nominována na cenu Olivier Award za roli v inscenaci Duck. Svoje první ocenění, prestižní cenu Ian Charleson Award si však odnesla až díky představení Faidra, za roli Aricie, v londýnském Národním divadle.

Ruth u divadla zůstává i nadále, avšak občas se objeví i v televizní a filmové produkci. V roce 2005 byl Neil Jordan jejím herectvím natolik oslněn, že se rozhodl přepsal scénář filmu Snídaně na Plutu jen proto, aby mohl Ruth obsadit. Dále jsme Ruth mohli vědět v apokalyptickém snímku Světová válka Z nebo historickém filmu 12 let v řetězech.

Ze seriálových obsazení můžeme zmínit především Misfits, Agents of S.H.I.E.L.D.S. Hlavní role se však Ruth v seriálu dočkala až v adaptaci slavného komiksu Preacher stanice AMC, kde hraje Tulip O'Hare, drsnou ženu, která dokáže přežít každou situaci.

V současné době je jejím partnerem Dominic Cooper, se kterým ji spojuje nejen obsazení v Marvel Universu, ale zejména seriál Preacher, ve kterém si společně zahrají milence.

Foto: CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikipedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Preacher Tulip O'Hare 2016 2019 4
Warcraft Taria Wrynn 2016 2016 1
Agents of S.H.I.E.L.D. Raina 2013 2015 2

Filtr seriálů