Reed Diamond

Reed Diamond

Celé jméno: Reed Edward Diamond
Místo narození: Brooklyn, New York, USA
Známé projekty: Dollhouse, Designated Survivor, Agents of S.H.I.E.L.D.

Datum narození: 20.7.1967 (56 let)

Reed se narodil astroložce Allison a inspicientu Bobovi, navštěvoval Trinity School a následně University of North Carolina at Chapel Hill. Poté studoval herectví na slavné škole Juilliard, kde byl v letech 1987–1991 členem dramatického uskupení Group 20.

I když se před kamerou objevil už jako dítě, svou hereckou kariéru začal v devadesátých letech převážně v televizních seriálech, na příklad v u nás odvysílaném Class of '96 (Prváci), a menšími rolemi ve známých filmech Memphis Belle a Clear and Present Danger. První větší role přišla v televizním filmu Her Hidden Truth a hlavně v seriálu Homicide: Life on the Street, kde dvě sezóny ztvárňoval detektiva Mikea Kellermana. Následně si ho diváci mohli užít v pár epizodách The Shield, The West Wing a v Judging Amy se jako Stuart Collins objevoval nepravidelně po čtyři roky.

Po hostování v seriálech Numb3rs, Stargate SG-1, Ghost Whisperer a Without a Trace získal roli bratra hlavního hrdiny v seriálu Journeyman a následně roli pana Dominica ve Whedonově Dollhouse. Z dalších známějších rolí zmiňme Jasona Pillara z osmé řady 24, zvlášního agenta FBI Hayese Flynna z Bones a také Damiena Karpa z Franklin & Bash, jehož hrál ve 40 epizodách.

Reeda si vybavíte z mnoha malých či větších rolí, z posledních let třeba jako Harolda Balingera z Wayward Pines, Toma Macona z Underground, ale hlavně jako Daniela Whitehalla z Agents of S.H.I.E.L.D. a Johna Forstella z Designated Survivor. Na velkém plátně naposledy zazářil v Moneyball (2011).

V letech 1995–1997 byl ženatý s Fredrikou Kesten a od roku 2004 má za manželku herečku Marnie McPhail, která je zpěvačkou rockové skupiny Chuck Valiant, kde Reed hraje na kytaru.

Foto: FOX


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Designated Survivor John Forstell 2016 2
Wayward Pines Harold Balinger 2015 2015 1
Agents of S.H.I.E.L.D. Daniel Whitehall 2014 2016 2

Filtr seriálů