Agents of S.H.I.E.L.D. (Agenti S.H.I.E.L.D.)
91/100 - 655×

Agents of S.H.I.E.L.D.(Agenti S.H.I.E.L.D.)

V seriálu z produkce Josse Whedona navazujícího na film Avengers z roku 2012 dává zmrtvýchvstalý agent Phil Coulson dohromady tým agentů S.H.I.E.L.D.u, kteří budou řešit a zkoumat nové neobvyklé případy po celém světě a chránit obyčejné před vším neobyčejným, záhadným a nebezpečným.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | ABC | 43 minut
žánr
Akční, Komiksový, Sci-fi
hrají
Brian Patrick Wade (Absorbing Man), Maya Stojan (Agentka 33), Mallory Jansen (Aida), Alicia Vela-Bailey (Alisha Whitley), Harlow Happy Hexum (Alya Fitz), Blair Underwood (Andrew Garner), Christine Adams (Anne Weaver), B. J. Britt (Antoine Triplett), Adrianne Palicki (Bobbi Morse), Patrick Cavanaugh (Burrows), Kyle MacLachlan (Calvin Zabo), Chloe Bennet (Daisy Johnson), Lucas Bryant (Damon Keller), Enver Gjokaj (Daniel Sousa), Reed Diamond (Daniel Whitehall)

Andrew Garner

Andrew Garner

Neurolog a forenzní psycholog specializující se na práci s nadanými jedinci ze záznamů.

Sezóny 2
2015 - 2016

Základní informace

Během jeho spolupráce s organizací S.H.I.E.L.D. se Andrew sblížil s agentkou Melindou May, se kterou se později i oženil. Po pár letech manželství se pár dokonce rozhodl založit rodinu, pak se však Melinda vydala na osudnou misi do Bahrajnu, po které už nikdy nebyla jako dřív.

Andrew nikdy pořádně nevěděl, co se s Melindou v Bahrajnu stalo. Cítil ale její stále se zhoršující psychický stav a izolaci, které vyústily až v jejich rozvod. Po dalších sedm let spolu Andrew a Melinda skoro nepromluvili.

Druhá série

Poté, co ředitel Coulson založil nový S.H.I.E.L.D., několikrát se sešel s Andrewem v rámci terapie jeho kompulzivního vyrývání mimozemských znaků na zdi. O těchto sezeních nikdo další nevěděl, a to dokonce ani agentka May. Když poté Skye získala své zvláštní schopnosti, May kontaktovala Andrewa, aby sepsal její psychologický posudek a pomohl jí se s nimi srovnat. A přestože May byla zpočátku stále odtažitá, postupem času k sobě s Andrewem začali mít opět blíž a blíž.

Po sepsání posudku, ve kterém doporučoval, aby Skye S.H.I.E.L.D. úplně opustila, Andrew na čas odešel. Během finálního střetnutí s Ťia-jing si však May uvědomila, že k Andrewovi stále něco cítí a opět s ním navázala kontakt. Po zažehnání krize se tak spolu oba vydali na zaslouženou dovolenou.

Třetí série

Dovolená Melindě a Andrewovi opravdu prospěla. Po návratu do USA dostal Andrew za úkol projít dokumenty Inhumans, které S.H.I.E.L.D. ukořistil v Ráji. Jedna z knih však v sobě měla ukrytý Terrigen a Andrew se proměnil v Inhumana známého jako Lash. Na rozdíl například od Rainy, Andrew se mohl měnit v Lashe a zpět. Jakožto Lash jej hnal neutuchající hlad a aby jej umírnil, musel zabíjet ostatní svého druhu.

Nikdo neměl ani podezření, že by Garner mohl být jejich nepřítelem. Nejhorší na tom bylo, že měl přístup do databáze S.H.I.E.L.D.u. Poté co byl napaden Wernerem von Struckerem z Hydry, padlo jeho tajemství v ohrožení. Mladý Werner byl však taktéž v nebezpečí, jelikož za neúspěch jej měla čekat smrt. Nakonec byl mučen a upadl do kómatu, což se Andrewovi náramně hodilo.

Pravda však byla nakonec odhalena a Garnera zajal S.H.I.E.L.D. Andrewa poté předali ATCU, kteří pracovali na léku, nikdo však nečekal, že v pozadí organizace se skrývá Hydra a Inhumans chtěli použít k jiným účelům. Z moci Hydry jej po nějaké době osvobodila Jemma, i když tím ohrozila všechny v okolí a způsobila tak smrt několika Inhumans.

Po měsíci se Garner S.H.I.E.L.D.u sám vydal. Chtěl strávit poslední chvíle „svého“ života s May, jelikož se měl zanedlouho proměnit v Lashe natrvalo. Poslední skutek, který Lash ve svém mizerném životě bylo, když zachránil Daisy z moci Hiva, prvního z Inhumans. Sám na místě položil svůj život, ale poskytl S.H.I.E.L.D.u vý­hodu v boji proti jejich dosud největšímu nepříteli.

Foto: ABC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
sábahi

Jeho přeměna v záporáka je mega. Vážně jsem doufala, že on zabije Hiva. :(

9.2.2021 | 20:53:24
GanG

At the end he did the right thing.

20.8.2017 | 16:16:37

Nepřehlédněte

Podívejte se na tým S.H.I.E.L.D.u v průběhu let

Podívejte se na tým S.H.I.E.L.D.u v průběhu let

Premiéra sedmé a poslední série je už zítra, takže bychom se mohli podívat na hlavní postavy a jejich příběhy v průběhu let seriálu. V následujícím článku uvidíte krátké ukázky všech hlavních postav.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama