Agents of S.H.I.E.L.D. Calvin Zabo

Calvin Zabo

Calvin Zabo

Záhadný nový protivník, který si podle své praxe nechává říkat pouze doktor. Agenti S.H.I.E.L.D.u však brzy zjistí, že tento doktor je zároveň otcem Skye, což z něj dělá ještě o to nebezpečnější hrozbu, která má obzvlášť spadeno na Phila Coulsona.

Sezóny 1
2014 - 2015


Základní informace

Postava doktora je obestřena tajemstvím. Víme pouze o jeho spojení s Rainou, se kterou dlouho cestoval a připravoval ji na její zvláštní osud. Doktor navíc zjevně oplývá jistými nadpřirozenými schopnostmi, minimálně nadlidskou silou a do jisté míry i schopností regenerace.

Doktor si u agentů S.H.I.E.L.D.u zís­kal pověst monstra, které zmasakrovalo celou čínskou vesnici v provincii Hunan spolu i s celou jednotkou S.H.I.E.L.D.u, která se snažila zachránit malou holčičku. Touto holčičkou se ukázala být Coulsonova chráněnkyně Skye, se kterou se doktor nyní po všech těch letech hodlá znovu shledat. A to nevěstí nic dobrého pro nikoho.


Druhá série

Calvin Johnson byl wisconsinským lékařem, který v rámci Doktorů bez hranic na konci 80. let působil v Číně. Zde se také setkal se zdánlivě mladou dívkou Ťia-jing, do které se zamiloval. Cal však brzy zjistil, že Ťia-jing není jen tak obyčejná dívka, nýbrž zástupkyně prastarého rodu Inhumans honosícím se zvláštními schopnostmi – konkrétně v případě Ťia-jing to je schopnost regenerace a zdánlivě věčného mládí.

Calovi a Ťia-jing se narodí holčička Daisy a celá rodina se plánuje přestěhovat do Ameriky. Ťia-jing však zajme Daniel Whitehall, který ji rozřeže na kusy a extrahuje z ní její schopnost regenerace. Calvin najde pohozené tělo Ťia-jing a podaří se mu ji sešít zpátky dohromady. Aby pak jeho láska přežila, musí Calvin obětovat celou její vesnici, jejíž životní energii Ťia-jing potřebuje k přežití. O masakru vesnice se dozví S.H.I.E.L.D., jehož agentům se před běsnícím monstrem, tedy Calem, podaří zachránit jen jednu malou holčičku – Daisy.

Calvin věří, že S.H.I.E.L.D. stojí nejen za únosem Daisy, ale i za zmrzačením Ťia-jing (přestože to ve skutečnosti byla Hydra). Mění si jméno na Calvin Zabo a následujících 20 let se tak snaží svou dceru vypátrat a zároveň se postupně izoluje od své ženy. Ve snaze se jí zavděčit, testuje na sobě různá séra na zvýšení fyzické síly, aby si tak vštípil vlastní nadlidské schopnosti. Jeho séra však nikdy nefungují stoprocentně a jejich vedlejšími účinky jsou silné návaly agrese.

Cal vezme pod svá křídla Rainu, jež ho později dovede k Philu Coulsonovi, který přijal Daisy (nyní Skye) za svou svěřenkyni. Cal chce Coulsona zlikvidovat a svou dceru získat zpět. K tomu účelu se dokonce na čas spojí s Danielem Whitehallem, jakmile se však se svou dcerou znovu shledá a chystá se Whitehallovi pomstít za znetvoření jeho ženy, Coulson Whitehalla zabíjí a tím Cala připravuje o jeho pomstu.

Coulson je teď pro Cala hlavním nepřítelem a aby se opět zavděčil Ťia-jing, nechá se nastrčit na základnu S.H.I.E.L.D.u jako trojský kůň ve snaze zlikvidovat co nejvíce agentů. Coulsonovi se ale Cala podaří zastavit a přesvědčit ho o tom, že skutečným monstrem není on, nýbrž Ťia-jing, která s ním manipuluje a nyní se snaží vyhladit kohokoliv, kdo se liší od jejího rodu.

Cal Pomůže Coulsonovi v boji proti Inhumans a nakonec Ťia-jing sám zabíjí. Svou dceru sice stále miluje, uvědomuje si však, že z cesty, na kterou se vydal, už nemůže zpátky. V rámci projektu T.A.H.I.T.I. si proto nechá Coulsonem vymazat vzpomínky a stává se obyčejným americkým veterinářem, kterého poté občas chodí navštěvovat sympatická mladá slečna jménem Daisy.

FOTO: ABC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
MiqueEala

Ach ano, to byl skvělý záporák se skvělým zvratem :)

11.4.2017 | 3:16:33
littlefool

Dobrý psychoň :D

19.9.2016 | 16:33:33

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální epizoda

Epizoda S04E22: World's End

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @OlafDark
Korekce: @Sluníčko11
Časování: @KlárkaP

Překlad sedí na verze Agents of S.H.I.E.L.D.:

  • S04E22 HDTV x264 KILLERS
  • S04E22 HDTV XviD FUM
  • S04E22 720p HDTV DIMENSION
  • WEB-DL

Reklama

Momentka

Momentka

Nepřehlédněte

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Vesmír Marvelu se neustále rozrůstá a to nejen na poli filmů, ale i seriálů. Mysleli jste si, že se dočkáte pouze S.H.I.E.L.D.u, Carterové nebo seriálů od Netflixu? Omyl, Marvel toho plánuje mnohem víc a začíná se do toho také sám trochu zamotávat.

Nejoblíbenější postavy