Agents of S.H.I.E.L.D. (Agenti S.H.I.E.L.D.)
91/100 - 655×

Agents of S.H.I.E.L.D.(Agenti S.H.I.E.L.D.)

V seriálu z produkce Josse Whedona navazujícího na film Avengers z roku 2012 dává zmrtvýchvstalý agent Phil Coulson dohromady tým agentů S.H.I.E.L.D.u, kteří budou řešit a zkoumat nové neobvyklé případy po celém světě a chránit obyčejné před vším neobyčejným, záhadným a nebezpečným.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | ABC | 43 minut
žánr
Akční, Komiksový, Sci-fi
hrají
Brian Patrick Wade (Absorbing Man), Maya Stojan (Agentka 33), Mallory Jansen (Aida), Alicia Vela-Bailey (Alisha Whitley), Harlow Happy Hexum (Alya Fitz), Blair Underwood (Andrew Garner), Christine Adams (Anne Weaver), B. J. Britt (Antoine Triplett), Adrianne Palicki (Bobbi Morse), Patrick Cavanaugh (Burrows), Kyle MacLachlan (Calvin Zabo), Chloe Bennet (Daisy Johnson), Lucas Bryant (Damon Keller), Enver Gjokaj (Daniel Sousa), Reed Diamond (Daniel Whitehall)

Calvin Zabo

Calvin Zabo

Záhadný nový protivník, který si podle své praxe nechává říkat pouze doktor. Agenti S.H.I.E.L.D.u však brzy zjistí, že tento doktor je zároveň otcem Skye, což z něj dělá ještě o to nebezpečnější hrozbu, která má obzvlášť spadeno na Phila Coulsona.

Sezóny 1
2014 - 2015

Základní informace

Postava doktora je obestřena tajemstvím. Víme pouze o jeho spojení s Rainou, se kterou dlouho cestoval a připravoval ji na její zvláštní osud. Doktor navíc zjevně oplývá jistými nadpřirozenými schopnostmi, minimálně nadlidskou silou a do jisté míry i schopností regenerace.

Doktor si u agentů S.H.I.E.L.D.u zís­kal pověst monstra, které zmasakrovalo celou čínskou vesnici v provincii Hunan spolu i s celou jednotkou S.H.I.E.L.D.u, která se snažila zachránit malou holčičku. Touto holčičkou se ukázala být Coulsonova chráněnkyně Skye, se kterou se doktor nyní po všech těch letech hodlá znovu shledat. A to nevěstí nic dobrého pro nikoho.

Druhá série

Calvin Johnson byl wisconsinským lékařem, který v rámci Doktorů bez hranic na konci 80. let působil v Číně. Zde se také setkal se zdánlivě mladou dívkou Ťia-jing, do které se zamiloval. Cal však brzy zjistil, že Ťia-jing není jen tak obyčejná dívka, nýbrž zástupkyně prastarého rodu Inhumans honosícím se zvláštními schopnostmi – konkrétně v případě Ťia-jing to je schopnost regenerace a zdánlivě věčného mládí.

Calovi a Ťia-jing se narodí holčička Daisy a celá rodina se plánuje přestěhovat do Ameriky. Ťia-jing však zajme Daniel Whitehall, který ji rozřeže na kusy a extrahuje z ní její schopnost regenerace. Calvin najde pohozené tělo Ťia-jing a podaří se mu ji sešít zpátky dohromady. Aby pak jeho láska přežila, musí Calvin obětovat celou její vesnici, jejíž životní energii Ťia-jing potřebuje k přežití. O masakru vesnice se dozví S.H.I.E.L.D., jehož agentům se před běsnícím monstrem, tedy Calem, podaří zachránit jen jednu malou holčičku – Daisy.

Calvin věří, že S.H.I.E.L.D. stojí nejen za únosem Daisy, ale i za zmrzačením Ťia-jing (přestože to ve skutečnosti byla Hydra). Mění si jméno na Calvin Zabo a následujících 20 let se tak snaží svou dceru vypátrat a zároveň se postupně izoluje od své ženy. Ve snaze se jí zavděčit, testuje na sobě různá séra na zvýšení fyzické síly, aby si tak vštípil vlastní nadlidské schopnosti. Jeho séra však nikdy nefungují stoprocentně a jejich vedlejšími účinky jsou silné návaly agrese.

Cal vezme pod svá křídla Rainu, jež ho později dovede k Philu Coulsonovi, který přijal Daisy (nyní Skye) za svou svěřenkyni. Cal chce Coulsona zlikvidovat a svou dceru získat zpět. K tomu účelu se dokonce na čas spojí s Danielem Whitehallem, jakmile se však se svou dcerou znovu shledá a chystá se Whitehallovi pomstít za znetvoření jeho ženy, Coulson Whitehalla zabíjí a tím Cala připravuje o jeho pomstu.

Coulson je teď pro Cala hlavním nepřítelem a aby se opět zavděčil Ťia-jing, nechá se nastrčit na základnu S.H.I.E.L.D.u jako trojský kůň ve snaze zlikvidovat co nejvíce agentů. Coulsonovi se ale Cala podaří zastavit a přesvědčit ho o tom, že skutečným monstrem není on, nýbrž Ťia-jing, která s ním manipuluje a nyní se snaží vyhladit kohokoliv, kdo se liší od jejího rodu.

Cal Pomůže Coulsonovi v boji proti Inhumans a nakonec Ťia-jing sám zabíjí. Svou dceru sice stále miluje, uvědomuje si však, že z cesty, na kterou se vydal, už nemůže zpátky. V rámci projektu T.A.H.I.T.I. si proto nechá Coulsonem vymazat vzpomínky a stává se obyčejným americkým veterinářem, kterého poté občas chodí navštěvovat sympatická mladá slečna jménem Daisy.

Foto: ABC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
MartinP79

Nádherně ztvárněný šílenec. Zajímavá a hlavně přesvědčivá postava. Inspirace v minulosti Lynche nebe Kubrika.....

7.2.2023 | 10:39:39
sábahi

I přesto, že postava byla nakonec kladná ji přímo nesnáším :D

9.2.2021 | 21:01:20
Milano33

Milujúci otec :)

1.7.2020 | 23:33:59
MiqueEala

Ach ano, to byl skvělý záporák se skvělým zvratem :)

11.4.2017 | 3:16:33
littlefool

Dobrý psychoň :D

19.9.2016 | 16:33:33

Nepřehlédněte

Podívejte se na tým S.H.I.E.L.D.u v průběhu let

Podívejte se na tým S.H.I.E.L.D.u v průběhu let

Premiéra sedmé a poslední série je už zítra, takže bychom se mohli podívat na hlavní postavy a jejich příběhy v průběhu let seriálu. V následujícím článku uvidíte krátké ukázky všech hlavních postav.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama