Hulk

Hulk

Po nebezpečném vystavení záření gama byste doktora Bruce Bannera provokovat asi opravdu nechtěli. Když se totiž naštve, dokáže se změnit v obří a v podstatě nezničitelné zelené monstrum.

Sezóny 7
2008 - 2019

Informace

Skutečné jméno: Robert Bruce Banner
Výška: 1,75 m (2,62 m jako Hulk)
Váha: 58 kg (518 kg jako Hulk)
Barva očí: hnědá (zelená jako Hulk)
Barva vlasů: hnědá (zelená jako Hulk)
Autoři postavy: Stan Lee a Jack Kirby
Představitel: Edward Norton a Mark Ruffalo
Poprvé se objevil v:
Incredible Hulk #1 (květen 1962)

Filmy

O Hulkovi

Zelená hora svalů, která mlátí do všeho, dokud se neuklidní. To je Hulk. V lidské podobě jde o docela klidného doktůrka s velice vysokým IQ. Jakmile se ale rozčílí, jde do tuhého. Hulka žene hněv, je tudíž svým pánem a Banner jej téměř nedokáže ovládat. I přes své eskapády to je týmový hráč a dokáže bránit ty, které miluje.

Mezi jeho hlavní nepřátele patří ostatní gamma monstra, např. Abomination, Leader nebo Zzzax. Hulka chce navíc chytit vláda a využít ho ke svým účelům. Mezi hlavní lovce patří generál Ross, otec jeho životní lásky Betty, a později i Red Hulk.

Komiksy

Hulk se poprvé objevil na pultech v květnu 1962 ve vydání Incredible Hulk #1. Tvůrci se inspirovali postavami z příběhů o Frankensteinovi a taky Dr. Jekyllovi a panu Hydeovi. V prvním čísle měl Hulk šedou kůži a měnil se pouze při západu slunce. Hned v druhém čísle ho přebarvili na zeleno a měnil se po stoupnutí adrenalinu v krvi.

V březnu 1963 byl prodej pozastaven a Hulk se objevoval pouze v jiných komiksech. O rok později se však nakonec Hulk vrátil ke své sérii.

Druhou sérii dostalo zelené monstrum v 70. letech, která byla vydávána pod názvem The Incredible Hulk Vol. 2. V číslech 180–181 se poprvé v tomto komiksu objevil slavný mutant Wolverine, který s Hulkem svedl nejeden souboj.

80. léta byla zaměřena z velké části na Bannerovu minulost. Z příběhů jsme se například dozvěděli o jeho problémech v dětství nebo ve škole. Již jako kluk překonal Bruce intelekt svého otce, který byl jaderným fyzikem. Otec byl alkoholik a neměl vůbec dobrou povahu, proto se pořád rozčiloval a nakonec zabil i Brucovu matku. V těchto letech se také Hulk opět proměnil v šedého, inteligentního Hul­ka.

Před koncem milénia nastal v jeho komiksových příbězích vnitřní boj mezi šedým a zeleným Hulkem. Bojovali o nadvládu nad Bannerovým tělem a jak už víme, nakonec zvítězil ten zelený, který zůstal s Brucem až do konce.

Jeden z jeho nejznámějších komiksů s názvem Planet Hulk vyšel v roce 2006. Autoři v něm vystřelili Hulka do vesmíru. Největší myslitelé planety se dohodli, že pro lidstvo představuje nebezpečí. Hulk ztroskotal na planetě Sakaar a byl vhozen do gladiátorské arény. Spolu se svými spolubojovníky Hulk unikl, postavil se králi tyranovi a sám se stal vládcem. Krátce na to jeho loď explodovala a vinu svedl na své bývalé přátele ze Země. Vrátil se tedy domů a v sérii World War Hulk se postavil nejmocnějším hrdinům planety.

V dnešní době si Hulk říká Doc Green. Jak už název napovídá, jedná se o inteligentního zeleného Hulka.

Filmy, seriály a další média

Hulk se poprvé objevil na televizních obrazovkách v roce 1966 v animovaném seriálu The Marvel Super Heroes. Další jeho animák vyšel v roce 1982 pod jménem The Incredible Hulk a o čtrnáct let později vysílali seriál se stejným jménem. Hulk se dále objevil v týmovkách Avengers: Earth's Mightiest Heroes nebo Marvel Disk Wars: The Avengers. V roce 2013 dostal Hulk opět vlastní sérii, která nesla jméno Hulk and the Agents of S.M.A.S.H.. Tato série zapadá do stejného světa jako seriály Ultimate Spider-Man a Avengers Assemble. V posledním jmenovaném animáku na Disney XD hraje zelený hrdina také.

V roce 2009 vyšel animovaný film Hulk Vs., ve kterém Hulk čelil Thorovi a Wolverinovi. O rok později byl zfilmován komiks Planet Hulk. Po boku Iron Mana jste ho mohli vidět v Iron Man and Hulk: Heroes United v roce 2013.

Hulk se dočkal také několika hraných podob. Prvně to bylo v seriálu The Incredible Hulk z roku 1977, kde si Bannera zahrál Bill Bixby a Hulka Lou Ferringo. Ten mimochodem stále dabuje siláka ve filmech Marvel Cinematic Universe. Se seriálem bylo propojeno také několik filmů, které vycházely v letech 1988, 1989 a 1990. Do kin dorazil Hulk až v roce 2003, kde si jej zahrál Eric Bana. V červnu 2008 poté vyšel The Incredible Hulk, který je součástí MCU.

Za Hulka jste si mohli poprvé zahrát v roce 1984 ve hře Questprobe: The Hulk. Další hry vycházely v letech 1994,1996. Ty nesly názvy The Incredible Hulk a The Incredible Hulk: The Pantheon Saga. V letech 2003 a 2008 vyšly hry podle filmů a roku 2005 byla vydána hra The Incredible Hulk: Ultimate Destruction. S Hulkem jste se mohli mimo jiné setkat např. v Marvel: Avengers Alliance nebo LEGO sérii od TT Games.

Marvel Cinematic Universe

Jak jsem již zmínil, Hulk se stal součástí tohoto světa ve filmu The Incredible Hulk, kde si jej zahrál Edward Norton.

Banner měl za cíl vytvořit sérum supervojáka, se kterým přišel Dr. Erskine během 2. světové války. Byl si jistý, že klíčem k séru je gamma záření, ale nevyšlo to. Banner se proměnil na Hulka a utekl. Poté se ukrýval v Jižní Americe, kde pracoval v továrně na limonádu. Bruce se snažil zbavit Hulka různými prostředky, od cvičení po nejrůznější pokusy. Vláda ale na něj brzy přišla, a tak Bruce utekl zpátky na sever. Z Hulkovy krve poté vznikl netvor Abomination, kterého Hulk porazil a opět zmizel.

O čtyři roky později se Hulk vrací v týmovce Avengers. Zde jej již nehraje Norton kvůli neshodám s vedením Marvel Studios. Místo něj vybrali v červenci 2010 Marka Ruffala.

Bannera kontaktuje S.H.I.E.L.D., aby jim pomohl lokalizovat Tesseract. Bohužel je ale svět napaden Lokim s jeho armádou Chitauri, a tak je Bruce nucen vypustit Hulka, aby spolu s ostatními hrdiny porazili společného nepřítele.

O rok později se s Bannerem setkáváme v potitulkové scéně Iron Mana 3, kde mu Tony vyprávěl svůj příběh.

druhých Avengerech pomohl Banner se vznikem Ultrona. Ten měl chránit lidstvo, ale nakonec se postavil proti němu. Banner se dostal do milostného poměru s Black Widow, ale raději ho ukončil a zmizel, aby jí neublížil. Hulkovo letadlo zmizelo ve vodě, ale nikdo neví, co se stalo s jeho pilotem.

Hulk by se měl vrátit v třetím pokračování Thora, které nese název Thor: Ragnarok. Banner bude chtít odklidit Hulka ze Země, aby nemohl nikomu ublížit, ale samozřejmě jej bude muset opět zachránit. Vzájemnou chemii, ale i malou rivalitu těchto dvou mocných komiksových postav uvidíme na stříbrném plátně 3. listopadu 2017.

FOTO: Marvel, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
sábahi

Hulk je mega žůžo :D :D

2.3.2021 | 21:12:34
Lord Okakek

Banner není špatný, ale Hulk mě nebaví

3.5.2019 | 20:43:34
Kalam

totálně top postava… nakopal by aj supermana

28.11.2017 | 15:45:47
KajuUsS_

Hulk.. pro mě ta nejlepší postava :)

26.11.2017 | 16:56:40
Logan_the Wolverine

Hulk SMASH!!!

25.10.2017 | 18:53:00
Oswald138

Hulk praští. tohle slovo je super!

21.5.2017 | 20:19:23
AbC

Hulk ůplný pičus který do všeho jenom mlátí jak kdyby byl jeblej(zelenej autista).Kdyby šlo dát 0 procent tak by to bylo super.

9.5.2017 | 16:08:28
pikaia

Hulk s Nortonem se mi líbil vice, než nový Hulk v Avengers a komiksového taky nepatří mezi moje nejoblíbenější postavy.

12.3.2017 | 19:18:15
Čelo

HULK je pro mně nejlepší HERO. :) Já osobně bych ho chtěl v každém filmu :D Na mém seznamu se na 2. místě umístil IRON MAN a na 3. WOLVERINE

29.5.2014 | 16:48:31

Nejlepší postavy: Marvels

Reklama

Zajímavosti

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Nejenže čekáme na nového Kanga, ale taktéž očekáváme odhalení jeho úlohy v širším MCU. Kang má projít určitou změnou a zřejmě se to neobejde bez osekání jeho příběhu. Alespoň takto se o tom v zákulisí hovoří. Budou mít tedy hvězdy stále o tuto roli zájem? Domingo se konečně vyjádřil.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama