Lewis Tan

Lewis Tan

Celé jméno: Lewis Singwah Tan
Místo narození: Salford, Anglie, Spojené království
Známé projekty: Into the Badlands, Deadpool 2, Wu Assassins

Datum narození: 4.2.1987 (37 let)

Lewis Singwah Tan se v roce 1987 narodil v Salfordu v Anglii. Hlavní část dětství strávil v Los Angeles, ale žil i ve Francii, Thajsku, Španělsku a Číně. Tan se považuje za polovičního Asiata a polovičního Brita. Jeho otec čínského původu, Philip Tan, je provozovatel bojového umění, herec a koordinátor kaskadérů. Jeho matka je Britka a je to bývalá modelka. Rodina se přestěhovala do Los Angeles, když byl jeho otec najat jako koordinátor boje ve filmu Tima Burtona, Batman. Lewis je nejstarší ze čtyř bratrů. Jeho nejmladší bratr Sam je také herec. Lewisův otec ho trénoval v bojových uměních od mladého věku.

Herectví studoval u trenéra Johna Kirbyho. Tan si sám dělá kaskadéra a používá několik stylů boje od muay thai, kung fu, džu-džitsu po boj s japonskou katanou. Objevil se v malých podpůrných rolích ve velkých snímcích jako Hangover 3 a Olympus Has Fallen. Objevil se ve větších televizních seriálech jako CSI: Miami, CSI: NY, NCIS: Los Angeles, Hawaii Five-0, 24, Rush Hour a Mortal Kombat X: Generations. V roce 2016 získal opakující roli v první řadě televizního seriálu Netflixu, Iron Fist, kde hrál Zhou Chenga/. Ve stejném roce byl obsazen do akčního filmu Den of Thieves v hlavní roli s Gerardem Butlerem.

V roce 2018 získal roli Gaie Chaua v třetí řadě Into the Badlands. Taky si v tomto roce zahrál Shatterstara v superhrdinském filmu Deadpool 2. O rok později získal hlavní roli v seriálu Wu Assassins, kde hrál Lu Xin Leeho. V srpnu 2016 byl obsazen do rebootu Mortal Kombat v dosud nezveřejněné hlavní roli.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Shadow and Bone Tolya Yul-Bataar 2023 1
Wu Assassins Lu Xin Lee 2019 2019 1
Into the Badlands Gaius Chau 2018 2019 1

Filtr seriálů