Agents of S.H.I.E.L.D. (Agenti S.H.I.E.L.D.)
91/100 - 655×

Agents of S.H.I.E.L.D.(Agenti S.H.I.E.L.D.)

V seriálu z produkce Josse Whedona navazujícího na film Avengers z roku 2012 dává zmrtvýchvstalý agent Phil Coulson dohromady tým agentů S.H.I.E.L.D.u, kteří budou řešit a zkoumat nové neobvyklé případy po celém světě a chránit obyčejné před vším neobyčejným, záhadným a nebezpečným.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | ABC | 43 minut
žánr
Akční, Komiksový, Sci-fi
hrají
Brian Patrick Wade (Absorbing Man), Maya Stojan (Agentka 33), Mallory Jansen (Aida), Alicia Vela-Bailey (Alisha Whitley), Harlow Happy Hexum (Alya Fitz), Blair Underwood (Andrew Garner), Christine Adams (Anne Weaver), B. J. Britt (Antoine Triplett), Adrianne Palicki (Bobbi Morse), Patrick Cavanaugh (Burrows), Kyle MacLachlan (Calvin Zabo), Chloe Bennet (Daisy Johnson), Lucas Bryant (Damon Keller), Enver Gjokaj (Daniel Sousa), Reed Diamond (Daniel Whitehall)

Enoch

Enoch

Chronicomský antropolog z planety Chronyca-2.

Sezóny 4
2017 - 2020

Základní informace

Když jsme se s Enochem poprvé poznali, působil jako tajemný nepřítel, který má s lidstvem nějaké zlé plány. Nakonec však vyšlo najevo, že jde o dobrého mimozemského pozorovatele, jehož cílem je zachránit planetu Zemi před zničením. Brzy se s týmem S.H.I.E.L.D.u spřá­telil, obzvláště pak s agentem Fitzem, s nímž následně prožil velké dobrodružství ve vesmíru.

Čtvrtá a pátá série

Po souboji s AIDou se tým S.H.I.E.L.D.u plá­noval vzdát, přičemž chtěli poslední chvíli strávit společně u jídla v restauraci v Chicagu. Hrdinové ale nečekali, že budou uneseni Enochem, který je pošle do budoucnosti, přesněji do roku 2091. Hrdinové se tak ocitli v čase, kdy byla již Země zničena a jejich úkolem bylo zjistit, jak tomu zabránit.

Jediným, koho Enoch neposlal pryč, byl Fitz. Ten jej s pomocí Lance Huntera vystopoval a spolu s Enochem se nakonec v kryospánku taktéž přesunul do dystopické budoucnosti. Zde Enoch hrdinům asistoval v jejich návratu a hrdinsky se přitom obětoval, když své tělo použil jako napájecí zdroj. Agenti S.H.I.E.L.D.

Šestá série

Při záchraně Země naneštěstí zemřel agent Fitz, což členy týmu zlomilo. Několik z nich ale dostalo šílený nápad, kdy se vydali do vesmíru hledat Fitze, který byl právě zamrzlý a čekal na probuzení v budoucnosti. Změnou času však na sebe Fitz s ještě žijícím Enochem, přilákali pozornost Chronicomů, z nichž Enoch pocházel. Ti v lodi Kondeferace zničili jejich plavidlo a dvojice se musela začít skrývat.

Nakonec vyšlo najevo, že Enochova planeta byla zničena a Fitz měl pro Chronicomy vytvořit nový stroj času. Všechno ale nabralo úplně jiné obrátky, jelikož Enoch Fitzovi a Jemmě pomohl s útěkem a hrdinové se dostali do potyčky s Izel, která za zničení Chronicy-2 mohla. Když ale Izel porazili, museli se hrdinové vypořádat ještě s Chronicomskou invazí, která měla za úkol získat Zemi pod svou kontrolu. Enoch tedy přivedl k životu Coulsona a tým S.H.I.E.L.D.u ten­tokrát vyslal do minulosti.

Sedmá série

Na cestě časem byl Enoch týmu užitečný, jelikož zde nenápadně v různých časech zanechával vybavení, které měli využít později. S Fitzem a Simmonsovou totiž před cestou spočítali, jak všechno přibližně dopadne a tým si tím měl akorát projít. Enoch tedy zůstal v roce 1931, kdy se spojil s Ernestem Koenigem a začal pracovat v jeho klubu, odkud týmu následně v padesátých letech asistoval. O dalších dvacet let později jim nakonec dorazil na pomoc, když Chronicomové úspěšně změnili čas a tým tak musel čelit dříve spuštěnému Projektu Insight.

Ten hrdinové zastavili, ale Zephyr, v němž měli stroj času, se porouchal a tým zůstal v časové smyčce. Nakonec vyšlo najevo, že jim může pomoci jedině Jemma, která měla ale v hlavě čip, aby na mnoho věcí zapomněla. Enoch byl ale naprogramován k tomu, aby jej Jemma vyndat nemohla. Z toho důvodu zabíjel každého, kdo se o to pokoušel. Enocha naštěstí na několikátý pokus tým obešel a Enoch se následně obětoval, aby mohl být Zephyr opraven. Během své smrti však tým varoval, že je to poslední mise, na které dělají spolu, ať si jí tedy váží.

Foto: ABC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
MartinP79

Jedna z nejdůležitějších postav , zároveň nejvtipnější.

Perfektně zahrané a vymyšlené ve scénáři.

19.4.2023 | 12:54:14
sábahi

Enoch je takový podívín a nedokážu si bez něj tým představit :D

10.2.2021 | 16:22:09
Jiri007

Enocha jsem měl rad hlavně pro ten jeho pohled na věc jak vše dělal pomoci vypočtu nebo pravděpodobnosti a s Fitzem jako společna dvojka neměli chybu.

redaktor
2.9.2020 | 16:38:40
maczech

Jedna z nejlepších postav seriálu, neskutečný sympaťák. Škoda, že nepřišel na scénu dříve.

17.8.2020 | 11:47:38
Milano33

No proste Enoch, najlepší priateľ Fitza. :D

1.7.2020 | 23:27:05
Kothy

sympos :)

13.9.2019 | 1:53:01
CoRnDuCK

Nejlepší vedlejší postava. Snad dostane ještě prostor!

15.8.2019 | 19:29:33

Nepřehlédněte

Podívejte se na tým S.H.I.E.L.D.u v průběhu let

Podívejte se na tým S.H.I.E.L.D.u v průběhu let

Premiéra sedmé a poslední série je už zítra, takže bychom se mohli podívat na hlavní postavy a jejich příběhy v průběhu let seriálu. V následujícím článku uvidíte krátké ukázky všech hlavních postav.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama