Agents of S.H.I.E.L.D. (Agenti S.H.I.E.L.D.)
91/100 - 655×

Agents of S.H.I.E.L.D.(Agenti S.H.I.E.L.D.)

V seriálu z produkce Josse Whedona navazujícího na film Avengers z roku 2012 dává zmrtvýchvstalý agent Phil Coulson dohromady tým agentů S.H.I.E.L.D.u, kteří budou řešit a zkoumat nové neobvyklé případy po celém světě a chránit obyčejné před vším neobyčejným, záhadným a nebezpečným.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | ABC | 43 minut
žánr
Akční, Komiksový, Sci-fi
hrají
Brian Patrick Wade (Absorbing Man), Maya Stojan (Agentka 33), Mallory Jansen (Aida), Alicia Vela-Bailey (Alisha Whitley), Harlow Happy Hexum (Alya Fitz), Blair Underwood (Andrew Garner), Christine Adams (Anne Weaver), B. J. Britt (Antoine Triplett), Adrianne Palicki (Bobbi Morse), Patrick Cavanaugh (Burrows), Kyle MacLachlan (Calvin Zabo), Chloe Bennet (Daisy Johnson), Lucas Bryant (Damon Keller), Enver Gjokaj (Daniel Sousa), Reed Diamond (Daniel Whitehall)

Deke Shaw

Deke Shaw

Mrchožrout z budoucnosti, který agentům S.H.I.E.L.D.u po­mohl přežít v temných časech.

Sezóny 3
2017 - 2020

Základní informace

S Dekem se agenti S.H.I.E.L.D.u sez­námili, když byli proti své vůli vysláni do roku 2091. Deke zde jakožto mrchožrout přežíval na vlastní pěst a s novými obyvateli Majáku nechtěl nic mít. Nakonec se on sám dostal o více než sedmdesát let zpátky a po překonání katastrofy zde založil vlastní firmu.

Pátá série

Deke se narodil a byl vychován v Majáku, základně S.H.I.E.L.D.u, která přežila zničení planety. Jeho matka mu vyprávěla příběhy o jeho prarodičích, kterými byli Jemma a Fitz. Každoročně od ní k narozeninám dostával čerstvý pomeranč, ale netrvalo to dlouho, jelikož byla zabita, když mu bylo devět let. Nakonec Deke přišel i o svého otce, který mu před svým odchodem předal kus Bílého Monolithu. Po ztrátě rodičů se Deke spřátelil s Tess a Virgilem a mimo jiné obnovil zbytky Konstrukce.

Jednoho dne byl najat Virgilem, aby pomohl příchozí skupině, kterou byli agenti S.H.I.E.L.D.u z mi­nulosti. Ti byli vyslání Enochem, aby zjistili, jak byla Země zničena a mohli ji tak zachránit. Deke cestovatelům v čase sice několikrát zachránil život, ale nechtěl s nimi nic mít, jelikož nechtěl zemřít jako jeho rodiče. Nakonec se ale zachoval jako hrdina a spolu s agenty se vrátil zpátky časem.

V přítomnosti začal poznávat krásu Země, ale bohužel mu S.H.I.E.L.D. nedovolil po povrchu chodit. Deke se totiž dostal do potíží se zákonem a tak musel opět zůstat v Majáku. Brzy nato se nečekaně dozvěděl, že mezi jeho novými přáteli jsou také jeho prarodiče, o kterých slyšel tolik chvály. Když měla být planeta zničena, zabednil se, kdyby ke zkáze světa opravdu došlo. Katastrofě ale bylo zabráněno a Deke vyrazil začít nový život.

Šestá série

Po opuštění S.H.I.E.L.D.u si Deke založil vlastní firmu, která vyvíjela nové technologie. Deke však využíval nápadů z budoucnosti a S.H.I.E.L.D.u, což následně vyvolalo u původních tvůrců nevoli. Mimo jiné ale Deke bojoval také proti hladomoru a při vytváření Remorath Rumble využil svých zážitků se S.H.I.E.L.D.em.

Jednoho dne jej ve firmě navštívil muž s tváří Coulsona, kterého ostatní znali jako Sarge. Sarge si myslel, že je Deke jedním ze Shrikeů a chtěl jej zabít, jenže jej brzy zachránili jeho přátelé ze špionážní organizace. Deke se následně dozvěděl o smrti Fitze a rozčílil se, že mu o tom neřekli. O nějaký čas později jej přiřadili s Sargeovi, když s ním navázali spojenectví, jelikož mu bylo nutné zajistit technika.

Zde se Deke sblížil se Snowflake, kterou po zdánlivém poražení Shrikeů S.H.I.E.L.D. uvěznil. Jejich tvůrkyně Izel však útok S.H.I.E.L.D.u pře­žila a na základně rozpoutala chaos. Tým ji poté sledoval až do prastarého chrámu, kde Deke prokázal, že je užitečným členem, když byl ochoten využít neotestovanou technologii, aby svým přátelům donesl ochranu proti Izeliným schopnostem.

Sedmá série

Když se tým následně vypravil na cestu do minulosti, aby zabránili Chronicomům v ovládnutí Země, využil tým Dekeových technických znalostí v jinak zaostalých časech. V třicátých letech to byl pak právě Deke, kdo zachránil Wilfreda Malicka, budoucího vůdce Hydry před smrtí z rukou Chronicomů. Ten mu tuto „službu“ následně vrátil o dvacet let později, když se oba opět potkali. Chronicomové ale začali měnit čas a Wilfreda nechali přežít, načež jej pak Deke v osmdesátých zabil, aby čas nějakým způsobem ochránil.

Touto dobou došlo k poškození letounu S.H.I.E.L.D.u a Deke s Mackem v osmdesátkách uvízli. Zatímco Mack truchlil nad smrtí svých rodičů a celé dny trčel zavřený v domě, Deke založil vlastní pobočku S.H.I.E.L.D.u, kterou rozjel z uzavřeného Majáku. Kromě toho s nimi měl i krytí coby kapela, kdy „kradl“ ještě neexistující písně. Spolu s Mackem pak zastavili Chronicomy a následně je opět vyzvedl tým, který přistál krátce po jejich vítězství. Tím ale jejich pobyt v tomto čase nezůstal, jelikož nejdřív loď uvízla v časové smyčce a následně Chronicomové přivolali posily, aby si zajistili vítězství.

Nakonec vyšlo najevo, že hrdinové byli celou dobu v jiné časové lince a Fitz jim pouze držel spojení, aby se mohli vrátit. Jelikož ale nechtěli nechat poražené lidstvo v tomto čase na holičkách, vzal tým Chronicomy s sebou do své reality, ale Deke tam musel zůstat, aby mohli ostatní odcestovat. Z Dekea se pak stal skutečný ředitel S.H.I.E.L.D.u a tým, který již byl ve své realitě, na něj vzpomínal při svých každoročních sezeních.

Foto: ABC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
sábahi

Ze začátku sice vypadá jako šmejd, ale od zjištění, že je to vnuk Fitz Simons jsem si ho hrozně oblíbila.

10.2.2021 | 16:16:45
Jiri007

Dekea jsem měl nejradši kvuli jeho vtipum a jak vše bral s humorem a pořad se vytahoval nebo jak si založil firmu a všechno okopiroval.

redaktor
2.9.2020 | 16:37:39
Milano33

Deke je neskutočne podarený. Je vtipný, je zábavný a jeho hlášky sú naprosto k popukaniu. Parádna postava.

1.7.2020 | 23:25:06
Kothy

ujetak

13.9.2019 | 1:53:19

Nepřehlédněte

Podívejte se na tým S.H.I.E.L.D.u v průběhu let

Podívejte se na tým S.H.I.E.L.D.u v průběhu let

Premiéra sedmé a poslední série je už zítra, takže bychom se mohli podívat na hlavní postavy a jejich příběhy v průběhu let seriálu. V následujícím článku uvidíte krátké ukázky všech hlavních postav.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama