Agents of S.H.I.E.L.D. (Agenti S.H.I.E.L.D.) Lincoln Campbell

Lincoln Campbell

Lincoln Campbell

Člen skupiny Inhumans, který se stane průvodcem Skye v novém světě, který nyní objevila, a který je zároveň i klíčovým hráčem v událostech rozhodujících o budoucnosti jeho lidu. Na čí stranu se tedy Lincoln přidá?

Sezóny 2
2015 - 2016

Základní informace

Lincoln se narodil a vyrůstal v městě Cincinnati amerického státu Ohio. Zde také navštěvoval lékařskou školu, dokud jeho život nenabral nečekané obrátky. O Lincolnově minulosti toho zatím moc nevíme. Jisté je pouze to, že ho našli Gordon a Ťia-jing, kteří mu nabídli nový domov v Ráji a naučili ho, jak využívat své zvláštní schopnosti.

Jako každý jedinec z rodu Inhumans, i Lincoln má jisté zvláštní nadání. Konkrétně dokáže ovládat elektřinu a vysílat elektrické výboje ze svého vlastního těla. Přestože zpočátku pro něj nebylo jednoduché udržet své nové schopnosti na uzdě, s pomocí Gordona a Ťia-jing se to časem naučil a dokázal se svými schopnostmi žít v míru.


Druhá série

Když Gordon přivede Skye do Ráje, Lincoln se stane jejím průvodcem a oba se brzy spřátelí. Tahle idylka však pomine, jakmile se Ťia-jing, matka Skye, rozhodne naverbovat svůj lid do války proti S.H.I.E.L.D.u. Lincoln se k Ťia-jing připojí, protože věří, že se S.H.I.E.L.D. snaží jeho lidem ublížit, jakmile však obsadí loď S.H.I.E.L.D.u, kde Gordon a Ťia-jing začnou jednotlivé agenty bez milosti popravovat, Lincoln si uvědomí, že tu něco nesedí.

Skye se nakonec podaří Lincolnovi ukázat pravdu a společně tak zastavit Ťia-jing i ostatní Inhumans. Lincoln se proto nyní velmi pravděpodobně stane součástí samotné organizace S.H.I.E.L.D. ředitele Coulsona a jednotky vedené Skye, která se bude soustředit na jednání s Inhumans.

Třetí série

Daisy a Mack navštíví Lincolna v nemocnici, kde momentálně pracuje jako doktor a snaží se ho přemluvit, aby šel pracovat pro S.H.I.E.L.D. Lincoln ale odmítne hlavně kvůli přesvědčení, že jeho schopnosti jsou prokletím a ne darem, jak mu napovídala Ťia-Jing. V té chvíli je napadne Lash, který sice neuspěje, aby je zabil, ale Lincoln v nemocnici zůstat nemůže, protože ho lidé viděli používat své schopnosti a A.T.C.U. je mu v patách. Daisyinu pomoc, aby se k nim přidal, odmítne a utíká opačným směrem na vlastní pěst.

Lincoln na útěku vyhledá pomoc u svého starého známého Johna, který ho však udá poté, co uvidí zprávy o tom, že Lincoln je mimozemský terorista, což rozhlašuje právě organizace A.T.C.U. Při tom, když mu Lincoln ukáže rozčilením své schopnosti, John dostane infarkt a Lincoln poté zavolá Daisy pro pomoc. Daisy přijede a snaží se vše vyřešit, jenže Mack přijde i s týmem agentů A.T.C.U., kteří si jdou pro Lincolna s tím, že Coulson udělal s vedoucí organizace Rosalind Price dohodu, kdy přestanou chytat Daisy a místo toho jim vydají Lincolna. Lincoln je však ochromí září svých schopností a uteče.

Lincoln se poté sejde s Mackem, aby mu řekl o svém podezření ohledně Lashe, že je agentem S.H.I.E.L.D.u. Jeho podezření se na Macka ani nevztahovalo, jelikož věděl, že spolu proti němu bojovali. Navíc při svém hledání přišel i na to, jak Lash hledá své oběti. Při pátrání po Inhumans z Ráje zjistil, že většina z nich je mrtvá díky Lashovi a zbytek se pohřešuje. Vzpomene si, že Ťia-Jing měla při ruce seznam všech jmen Inhumans, a když byla zabila, S.H.I.E.L.D. ho vzal na základnu, kde ho poté Coulson dal Dr. Garnerovi, což znamená, že je Andrew je Lash.

Lincoln poté jde společně se S.H.I.E.L.D.em a A.T.C.U. do budovy, kde Andrew vzal May. Coulson se sice snaží přesvědčit Andrewa, aby se vzdal, ale on se brání tím, že zabil jen ty, kteří si to skutečně zasloužili, načež se Lincoln naštve a zaútočí na něj. Andrew se přemění v Lashe, jenž ho chce zabít, ale Mack na něj začne střílet, což způsobí, že Lash ho začne pronásledovat.

Lincoln spolu s ostatními jdou zachránit Fitze a Simmons z hradu HYDRY, ale bohužel Ward mezitím stihnul vzít fitze na planetu Maveth. Zároveň jim Simmons prozradí Malickův plán o tom přivést Hivea zpět na Zemi, načež Lincoln hned navrhne, aby Monolit hned zničili a zabránili tak Hiveovi k návratu. I tak ale Mack všem nařídí, aby šli zpět k Zephyru One a oni s Daisy počkají na Fitze a Coulsona u portálu. Všichni se nakonec vrátí v pořádku, zničí hrad a Lincoln a Daisy se opět políbí, čímž jejich vztah se posune na vyšší úroveň.

Čtvrtá série

Konstrukce

Přestože virtuální rekreaci Lincolna Campbella jsme nemohli spatřit, ještě předtím, než Daisy společně s Jemmou Simmons vnikla do Konstrukce, byl Lincoln loven HYDROU kvůli tomu, že byl Inhuman. Poté na něm virtuální rekreace Lea Fitze také nazýván jako Doktor experimentoval a tím ho zabil. Aida ho v Konstrukci oživila, aby se pokusila přimět Daisy se vzdát, ale Daisy se nenechala jen tak oklamat a odmítla.

Foto: ABC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Milano33

Skvelý charakter! Škoda, že musel zomrieť :(. Jeho obetovanie bolo neskutočne dojemné a plné emócií :'(. Chýba mi.

1.7.2020 | 23:25:37
Isy

I přes to, že Lincoln nepatří mezi hlavní postavy, velmi jsem si ho oblíbila a do dějové linie se mi zdál ideální.

31.12.2017 | 16:35:22
GanG

Moc ho nemusím///Nemusel jsem

20.8.2017 | 18:08:32
BLHikachu

Nevím proč ale prostě ho miluju :'D

1.5.2016 | 21:06:08
Lenin606

Občas má svoje momenty, ale nemůžu ho vystát. Ještě teď, když je v týmu SHIELD, do většinu věcí se mu nechce a má problém poslechnou příkaz takže fakt ne. :P :/

16.3.2016 | 19:41:31
patrikparmen

Nevim proč ale prostě ho nesnesu.

6.12.2015 | 0:28:17

Stav překladu

Epizoda S07E11: Brand New Day

cz20%

Překlad: @Zira, @annePel
Korekce: @Zira

Překlad sedí: Na všechny dostupné verze

Epizodu nezapomeňte ohodnotit

Ohodnoťte Agents of S.H.I.E.L.D.

Trailer k sedmé řadě

Thumbnail Play icon

Reklama

Nepřehlédněte

Dostane Quake po skončení seriálu vlastní projekt?

Dostane Quake po skončení seriálu vlastní projekt?

Letos se definitivně dočkáme ukončení Agentů S.H.I.E.L.D.u a fanoušky proto zajímá, co se stane s jejich oblíbenými postavami. Internetové zdroje například tvrdí, že by minimálně jedna postava měla dostat vlastní projekt. Můžeme takovým zprávám ale věřit?

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás