Hilarie Burton

Hilarie Burton

Celé jméno: Hilarie Ross Burton
Místo narození: Sterling, Virginia, USA
Známé projekty: White Collar, One Tree Hill

Datum narození: 1.7.1982 (41 let)

Hilarie se narodila ve městě Sterling ve Virginii. Na střední chodila do Park View High School, kde v roce 2000 odmaturovala. Za svých studií byla Hilarie třídní pokladní a prezidentkou spolku studentů, kapitánkou týmu roztleskávaček a jednou se dokonce stala královnou maturitního plesu – Hilarie prostě byla už od začátku angažovaná.

Upozornila na sebe svou videoteportáží v pořadě Total Request Live vysílaném na stanici MTV. Měla sice komentovat jen jeden úsek pořadu, ale producentům se zalíbila natolik, že jí nabídli stálou pozici. Hilarie se tak dostala například až k moderování MTV Video Music Awards v roce 2000. Samu sebe v roli moderátorky také ztvárnila v roce 2002 v Dawsonově světě – šlo o její první účinkování v televizi.

Jen o rok později Hilarie dostala roli v pilotním díle nového seriálu stanice The WB One Tree Hill. Seriál byl toho roku na stanici nejsledovanějším pořadem a z Hilarie udělal hvězdu. Role Peyton Sawyerové dodnes zůstává asi její nejznámější. Získala za ni tři nominace na cenu Teen Choice a díky ní se objevila na obálkách časopisů People, Maxim nebo American Cheerleader Magazine. V květnu 2009 fanoušky seriálu ale zaskočila zpráva o tom, že se Hilarie nevrátí do sedmé a poslední série.

V době svého účinkování v One Tree Hill Hilarie hrála i v pár malých, nízkorozpočtových nebo nezávislých filmech. Zmínit můžeme například Jsi jen naše z roku 2005, televizní film pro stanici Lifetime Takoví normální puberťáci z roku 2007, o rok mladší nezávislý thriller The List a další nezávislý film Rodinná prokletí, který spatřil světlo světa v roce 2010, či televizní film Naugthy or Nice z roku 2012.

Rok po odchodu z One Tree Hill se poprvé ukázala ve White Collar (Ve službách FBI) a tvůrci tohoto seriálu si ji natolik oblíbili, že si ji tam podrželi ještě další tři roky. Krok toho se mihla i v seriálu Castle/ nebo v Malé Velké Británii. V menších rolích se objevila i v Grey's Ana­tomy, Hostages, Forever a //Extantu.

Hilarie má tři mladší bratry a jednu starší sestru a dodnes bydlí převážně ve Wilmingtonu v Severní Karolíně, kde se kdysi natáčel One Tree Hill. Již několik let má kocoura, kterého si pojmenovala po spisovateli Edgaru Allanu Poeovi. V roce 2007 si založila vlastní produkční společnost Southern Gothic Productions.

V roce 2004 se provdala za asistenta režie Iana Prangeho, ale s tím se po pěti letech rozvedla. V roce 2009 začala chodit s hercem Jeffrey Deanem Morganem (Grey's Anatomy, Supernatural), za kterého se provdala v roce 2014. V roce 2010 se jim narodil syn Augustus.

Autor: @Jumpstar


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Grey's Anatomy Lauren Boswell 2013 2013 1
White Collar Sara Ellis 2010 2013

Filtr seriálů