Hugh Dancy

Hugh Dancy

Celé jméno: Hugh Michael Horace Dancy
Místo narození: Stoke-on-Trent, Staffordshire, Anglie
Známé projekty: Hannibal, The Big C

Datum narození: 19.6.1975 (42 let)

Hugh se narodil ve Velké Británii, konkrétně ve Staffordshiru, kde také strávil své dětství. Jeho otec je filozof a profesor na univerzitách v Readingu a Texasu, matka knižní nakladatelka. Hugh chodil na Oxford, kde promoval z anglické literatury. Poté pracoval v Londýně jako číšník a barman a posléze se stal hercem a modelem.

Nejdříve hrál v divadle, objevil se v pár hrách od Shakespeara a následně se objevil v pár seriálech v britské televizi. Zlom pro něj znamenam oscarový Černý jestřáb sestřen a disneyovská Zakletá Ella. Poté následovaly role ve filmech Král Artuš, Láska podle předlohy, Vrtěti ženou a za roli vévody z Essexu v minisérii HBO Alžběta I. získal nominaci na Emmy. Od toku 2007 se objevuje také ve hrách na Brodwayi a od roku 2012 pak v seriálovém Hannibalovi.


V roce 2009 se zasnoubil s herečkou Claire Danes a ještě téhož roku se tajně vzali ve Francii. Hugh umí plynně francouzsky, má dva mladší sourozence (sestru a bratra), přátelí se s Ewanem McGregorem a aktuálně žije v Pittsburghu.


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.