Hugh Dancy

Hugh Dancy

Celé jméno: Hugh Michael Horace Dancy
Místo narození: Stoke-on-Trent, Staffordshire, Anglie
Známé projekty: Hannibal, The Big C

Datum narození: 19.6.1975 (48 let)

Hugh se narodil ve Velké Británii, konkrétně ve Staffordshiru, kde také strávil své dětství. Jeho otec je filozof a profesor na univerzitách v Readingu a Texasu, matka knižní nakladatelka. Hugh chodil na Oxford, kde promoval z anglické literatury. Poté pracoval v Londýně jako číšník a barman a posléze se stal hercem a modelem.

Nejdříve hrál v divadle, objevil se v pár hrách od Shakespeara a následně se objevil v pár seriálech v britské televizi. Zlom pro něj znamenam oscarový Černý jestřáb sestřen a disneyovská Zakletá Ella. Poté následovaly role ve filmech Král Artuš, Láska podle předlohy, Vrtěti ženou a za roli vévody z Essexu v minisérii HBO Alžběta I. získal nominaci na Emmy. Od toku 2007 se objevuje také ve hrách na Brodwayi a od roku 2012 pak v seriálovém Hannibalovi.

V roce 2009 se zasnoubil s herečkou Claire Danes a ještě téhož roku se tajně vzali ve Francii. Hugh umí plynně francouzsky, má dva mladší sourozence (sestru a bratra), přátelí se s Ewanem McGregorem a aktuálně žije v Pittsburghu.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Law & Order Nolan Price 2022 2024 3
Hannibal Will Graham 2013 2015 3
The Big C Lee 2011 2011 1

Filtr seriálů