Hyun Bin

Hyun Bin

Celé jméno: Hyun Bin, 현빈
Místo narození: Soul, Jižní Korea
Známé projekty: Crash Landing on You (Láska padá z nebe), Secret Garden, Late Autumn

Datum narození: 25.9.1982 (41 let)

Hyun Bin, rodným jménem Kim Tche-pchjung, je jihokorejský herec a zpěvák. Jako malý snil, že bude detektiv, ale nakonec se už na škole začal věnovat herectví.

Debutoval ve filmu Shower (2002), ale z důvodu nízkých finančních prostředků nebyl film nikdy uveden. Reálně tedy debutoval v roce 2003 v seriálu Bodyguard. Následovali role v Nonstop 4, a Ireland. Reálný filmový debut si odbyl až o rok později ve filmu Spin Kick.

Statut hvězdy mu zajistila role v seriálu My Lovely Sam Soon (2005) a Hyun si i za svůj výkon vysloužil cenu za nejlepší výkon na MBC Drama Awards. Dále si zahrál ve filmu A Millionaire's Fir­st Love (2006), kde měl svou první filmovou hlavní roli. Film byl hitem zvláště u mladého publika. V ten samý rok si zahrál v seriálu The Snow Queen, za který tehdy získal nominaci na nejlepšího herce na předávání cen Baeksang Arts Awards.

Hyun Bin se pak snažil rozšířit své herecké portfolio, takže následovali role v projektech: I Am Happy (2008), Worlds inside (2008) a Friend a Our Legend (2009).

V roce 2010 se jeho hvězda ještě více rozzářila díky projektu Secret Garden. Drama mělo obrovský úspěch jak na domácí půdě, tak i v zahraničí. Dočkal se i ocenění na SBS Drama Awards 2010 a na 47. předávání cen Baeksang Arts Awards za svůj hvězdný výkon. Také přispěl k soundtracku s písní „That Man“.

V Číně měl obrovský úspěch film Come Rain, Come Shine (2011), kde hrál hrál muže na útěku, který se zamiluje do ženy, která je na propustce z vězení (Tang Wei).

Dne 7. března 2011 zahájil svou povinnou vojenskou službu jako voják u námořní pěchoty. Byl propuštěn 6. prosince 2012.

Jeho prvním filmem po návratu byl The Fatal Encounter (2014), který ale vesměs získal negativní recenze. Po čtyřleté pauze se také vrátil na televizní obrazovky v dramatu Hyde, Jekyll, Me (2015).

V roce 2017 se vrátil na stříbrné plátno ve filmu Tajná mise v Soulu, kde hraje roli severokorejského detektiva, který je tajně poslán do Jižní Koreje, aby zadržel zločince ze své země. V tom mu pomáhá jihokorejský detektiv. Dále následoval film The Swindlers, což byl další kasovní trhák na účtě Hyun Bina.

O rok později si zahrál s herečkou Son Ye-jin v kriminálním thrilleru The Negotiation, kde si poprvé zahrál negativní postavu. Ještě téhož roku se vrátil také na televizní obrazovky se seriálem Vzpomínky na Alhambru.

Herec si se Son Ye-jin pochvalovali vzájemnou chemii a volali po dalším společném projektu, kde by měli více interakcí a tak hned o rok později se opět setkali v seriálu Crash Landing On You (Láska padá z nebe), který slavil obrovský úspěch a stal se třetím nejsledovanějším korejským dramatem v historii kabelové televize.

V roce 2020 si Hyun zahraje v thrilleru Bergaining.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Crash Landing on You Ri Jeong-hyeok 2019 2020 1
Memories of the Alhambra Yoo Jin-woo 2018 2019 1

Filtr seriálů