Ian McElhinney

Ian McElhinney

Celé jméno: Ian McElhinney
Místo narození: Belfast, Severní Irsko, Velká Británie
Známé projekty: Hornblower, Game of Thrones

Datum narození: 19.8.1948 (69 let)

Severoirský herec a režisér Ian McElhinney se narodil roku 1948 v Belfastu. Herecké kariéře se věnuje od roku 1981 a na svém kontě má pěknou dávku nejrůznějších britských rolí. Většinou se však jednalo o pouhé vedlejší role. Jeho manželkou je herečka Marie Jones, se kterou založil společnost Rath Productions Ltd.

Jeho nejznámější rolí je postava kapitána Hammonda, kterého si zahrál ve filmové trilogii Hornblower na přelomu 20. a 21. století. Po spoustě dalších vedlejších rolí se v letech 2007 – 2008 objevil v seriálu Single-Handed jako seržant Gerry Driscoll.


Roku 2011 byl obsazen do své zatím nejznámější role. Zahrál si Barristana Selmyho v seriálu Game of Thrones, kde vydržel do roku 2015. Dále jsme ho mohli vidět jako sira Henryho Carltona v seriálu Titanic: Blood and Steel. Objevil se i v několika epizodách seriálů The Fall, Rebellion, Ripper Street a Barbarians Rising.

Foto: HBO


Hraje v

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.