Ike Amadi

Ike Amadi

Celé jméno: Ikechukwu Prince Amadi
Místo narození: Nigérie
Známé projekty: Trollhunters, Roots, Avengers Assemble

Datum narození: 26.11.1979 (44 let)

Ikechukwu Prince Amadi je nigersko-americký dabér. Ve filmu Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge propůjčil svůj hlas postavě Jaxe Briggse a v animované televizní sérii Tales of Arcadia namluvil postavy Angor Rot a detektiv Scott.

Kromě toho jsme jeho hlas mohli slyšet i v seriálech Electric City, Roots, Voltron: Legendary Defender, Avengers Assemble a Love, Death & Robots. Známý je hlavně díky tomu, že ve videohře Knack a Knack II namluvil hlavní postavu a ve hrách Infinite Crisis a Injustice 2 propůjčil svůj hlas padouchovi Atrocitovi.

V roce 2020 se vrhl i na dabování filmů a svůj hlas propůjčil Jaxi Briggsovi ve snímku Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge a Martianu Manhunterovi v superhrdinském filmu Superman: Man of Tomorrow.

V jeho repertoáru bychom našli též spoustu jiných her. Pro Mortal Kombat 11 namluvil Shaoa Kahna a Cyraxe, ve hře The Lord of the Rings: War in the North propůjčil svůj hlas Gwaihirinovi a Gorinovi a v Lego Batman 3: Beyond Gotham nadaboval několik postav, mezi něž patřil např. Bronze Tiger, Gorilla Grodd nebo Martian Manhunter. V Skylanders: Trap Team a Skylanders: SuperChargers nadaboval Jawbreakera, v Guild Wars 2: Path of Fire Gorrika a v Crash Team Racing Nitro-Fueled namluvil Crunche Bandicoota a Baby-T. Navíc jej v Iron Man VR můžeme slyšet jako Nicka Furyho.

Foto: YouTube


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
What If...? O'Bengh 2021 1
Wizards Angor Rot 2020 2020 1
3 Below Louis Scott 2018 2019 2
Trollhunters Louis Scott 2017 2018 2
Trollhunters Angor Rot 2016 2018 2

Filtr seriálů