Isa Briones

Isa Briones

Celé jméno: Isabella Camille Briones
Místo narození: Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Star Trek: Picard, Takers, American Crime Story

Datum narození: 17.1.1999 (25 let)

Isa Briones je britská herečka, která pochází z herecké rodiny. Její otec Jon a matka Megan jsou oba herci a zpěváci. Dokonce i její bratr Teo Briones je taktéž herec, takže herectví má Isa odjakživa v krvi. Isa nejprve začala modelingem již ve třech letech, kde účinkovala v několika reklamách kvůli svému nadání a především zajímavému a nevšednímu vzhledu.

Když se v roce 2006 Isa přestěhovala se svou rodinou do Los Angeles, kde se jí otevřeli herecké a modelingové možnosti, tak začala její kariéra nabírat obrátky. Nejvíce je asi známá z filmu Takers, kde si zahrála dceru Matta Dillona. Na svou velkou roli ale dlouho čekala. Nejprve si musela projít poměrně nezáživnými a malými rolemi například v Brown Soup Thing, Lonely Boy či v Persuasion.

Od roku 2018 se ovšem Isa začala více prosazovat. Získala například epizodní roli v seriálu American Crime Story, kde si zahrála Elenu Cunanan. Opravdu velký úspěch přišel až se seriálem Star Trek: Picard, kde si Briones střihla rovnou jednu z hlavních rolí. A dokonce v tomto seriálu hraje dvě postavy – Dahj a Soji, kolem kterých se točí celý příběh. Právě tyto dvě dívky donutí admirála Picarda se po dlouhé době vrátit do hry.

Foto: CBS All Access


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Star Trek: Picard Soji Asha 2020 2020 1

Filtr seriálů