Isidora Goreshter

Isidora Goreshter

Celé jméno: Isidora Goreshter
Místo narození: Long Beach, Kalifornie, USA
Známé projekty: Shameless

Datum narození: 24.10.1981 (42 let)

Isidora Goreshter je herečka známá za role ve filmech Paranoia (2013), T is for Twig (2012), jako Elena v druhé sérii seriálu 2 Broke Girls a jako prostitutka Svetlana v seriálu Shameless. Narodila se a vyrůstala v kalifornském Long Beach, kde už ve třech letech začala hrát v divadle. Jako první z rodiny se narodila ve Spojených státech. „Moje rodina pochází z bývalého Sovětského svazu. Krátce před pádem komunismu se dostali do Ameriky, ale kvůli imigračnímu procesu jim to trvalo rok. Přišli sem s mým starším bratrem a prarodiči, neměli absolutně nic a začali od znova. Máma s tátou se naučili anglicky, našli si práci a přesně za devět měsíců jsem se narodila já. Nebylo to jednoduché, ale rodiče jsou nejpracovitější lidi, co znám, a každý den mě inspirují. Dědeček z máminy strany těsně před odchodem do Ameriky zemřel, jmenoval se Izzy. A tak mě pojmenovali Isidora a říkají mi po něm, „Izzy“."

Než se proslavila, studovala klasický balet a poté herectví na Konzervatoři Stelly Adlerové. Na státní univerzitě Long Beach state získala titul v oboru dějiny umění a divadlo. Vystupovala v mnoha broadwayských produkcích, jmenovitě Beirutovi, Čekání na Godota a The Smell of the Kill.

Jejím filmovým debutem bylo drama Paranoia s Harrisonem Fordem, Gary Oldmanem a Liamem Hemsworthem. Když šla na konkurz do Shameless, byla to pro ni nejhorší zkušenost a hned poté zavolala svému manažerovi, že se za svůj výkon omlouvá. „Musela jsem masírovat opěradlo židle a pak předstírat, že osoba, kterou masíruji, mi sahá na prsa a mezitím mluvit s ruským přízvukem. Bylo mi hrozně trapně.“ Roli nakonec získala.

Jejími nejnovějšími filmy jsou Trouble a Happy Anniversary, které mají vyjít tento rok (2017).


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Shameless Svetlana Fisher 2013 5

Filtr seriálů