J.D. Evermore

J.D. Evermore

Celé jméno: John Daniel Evermore
Místo narození: Greenville, Mississippi, USA
Známé projekty: Rectify, Cloak and Dagger

Datum narození: 5.11.1968 (55 let)

J.D. Evermore je americký herec, který se narodil roku 1968 v Greenvillu. Narodil se do velmi početné rodiny, má totiž celkem šest mladších sourozenců. Jeho předci pocházejí z Irska, Německa a Francie a taktéž má předky mezi původními americkými obyvateli.

Jako malý se často stěhoval, protože bydlel střídavě u matky a otce, a proto navštívil celkem sedmnáct různých škol. Po střední škole se přestěhoval do Los Angeles, kde chodil na vysokou školu, přičemž ve volných chvílích trávil čas s herci, kteří ho nakonec přemluvili k tomu, aby se taktéž dal na herectví.

Herec svou první roli získal roku 1996 a od té doby získával jednu epizodní roličku za druhou. Prakticky až do roku 2010 se nedokázal zdržet nikde déle než na jednu epizodu. Změna přišla v seriálu Treme, kde se v letech 2010–2013 objevil jako detektiv Thomas Silby.

Další roky už byly trochu plodnější. Například roku 2014 získal hned několik rolí, mezi kterými byly i postavy ze seriálů True Detective či The Walking Dead a filmu 99 Homes. Jeho prozatím největší rolí je postava šerifa Carla Faggetta, kterého v letech 2013–2016 ztvárnil v seriálu Rectify.

Evermore se aktuálně věnuje seriálům i nadále. Například v letech 2018–2019 si zahrál zkorumpovaného detektiva Connorse v seriálu Cloak and Dagger a roku 2019 se objevil v seriálu The Purge jako Silas Baker.

Foto: Sundance


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Cloak and Dagger James Connors 2018 2019 2

Filtr seriálů