Jada Pinkett Smith

Jada Pinkett Smith

Celé jméno: Jada Pinkett Smith Koren
Místo narození: Baltimore, Maryland, USA
Známé projekty: Matrix, Zamilovaný profesorGotham

Datum narození: 18.9.1971 (52 let)

Jada Pinkett Smith sice měří pouhých 153 centimetrů, ale za svůj život toho dosáhla už dost. Od mala jí to táhlo k tanci a herectví a toho také dosáhla. Chodila na školu Blatimore School for the Arts, kde roku 1989 vystudovala divadlo a tanec.

Herectví není jediným povoláním Jady Smith. Kromě herečky je také zpěvačkou, tanečnicí a producentkou. Zde se ale budeme více věnovat její herecké dráze, které se věnuje již od roku 1993. Za svou dlouhou kariéru si zahrála v nespočetném množství filmů a seriálů. Diváci si ji určitě pamatující z televizního seriálu 21 Jump Street a filmů Matrix, kde si zahrála Niobe, která se objevila ve všech třech dílech. Mezi další větší role určitě patří účast ve filmech Povídky ze záhrobí: Rytíř Démon, Zamilovaný profesor, Vabank, Vřískot 2, Ali, Poprava, Collateral a Ženy.

Kromě hraní také ráda dabuje, dokazuje to i účast při dabování animovaných filmů Madagaskar, kde mluví hrošici Glorii. Co se týče seriálů, tak se v letech 2009 – 2011 věnovala seriálu Hawthorne, kde sehrála hlavní roli Christiny Hawlorne. V roce 2014 se objevila v seriálu Gotham, kde si zahrála zcela novou postavu – Fish Mooney. Sama Jada říká, že je velmi ráda, že dostala tuto roli, protože je jí hodně podobná.

Od roku 1997 je vdaná za slavného herce Willa Smithe, se kterým má dvě děti – Jadena (1998) a Willow (2000).

Foto CC BY-SA 2.0 Dominick D, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Gotham Fish Mooney 2014 2017 3

Filtr seriálů