Jai Courtney

Jai Courtney

Celé jméno: Jai Stephen Courtney
Místo narození: Sydney, Nový Jižní Wales, Austrálie
Známé projekty: Spartacus, Divergence, Terminator Genisys, Sebevražedný od­díl

Datum narození: 15.3.1986 (38 let)

Jai Courtney je mladý a nadějný australský herec, který se narodil roku 1986. Zatím se objevil v několika výrazných rolích, které ho dělají čím dál populárnějším. Narodil se v Sydney a vyrůstal v jeho předměstí. Je synem Chrise a Karen Courtneyových. Jeho otec se živí jako elektrikář, zatímco jeho matka je učitelkou.

Má starší sestru, se kterou chodil na Galston Public School. Poté navštěvoval ještě školy Cherrybrook Technology High School a Western Australian Academy of Performing Arts. Poslední zmiňovanou školu vystudoval roku 2008.

Kariéru zahájil hned téhož roku. Své počáteční role získal v seriálech All Saints a Packed to the Rafters. První zlom v jeho kariéře přišel roku 2010, kdy si zahrál v první řadě seriálu Spartacus. Gladiátor Varro, kterého Jai hrál, se v seriálu sice dlouho nezdržel, ale vzhledem k tomu, že se stal představitelem oblíbené postavy v seriálu, který byl velmi populární, se mu podařilo prorazit.

Paradoxem je, že blonďatý gladiátor Varro není svému představiteli, co se týče vzhledu vlasů, vůbec podobný, a proto se později spousta fanoušků zděsila, kam se poděl onen blonďatý fešák, kterého Jai hrál v seriálu Spartacus. Jai má totiž hnědé vlasy, které má nakrátko ostříhané, zatímco Varro byl kudrnatý blonďák.

Ani toto však nijak neovlivnilo jeho následnou kariéru. Jai se dostal do Hollywoodu, kde získával jednu roli za druhou. Po Spartakovi zamířil do akčního filmu Jack Reacher: Poslední výstřel, kde si zahrál po boku Toma Cruise. Poté si zahrál v pokračování Smrtonosné pasti (Smrtonosná past: Opět v akci), kde se tentokrát objevil po boku Bruce Willise. Akční filmy a většinou záporné postavy, to začalo být po Jaie typické.

Po nepříliš velkých, avšak známých projektech jako Felony, Nezlomný a Já, Frankenstein, kde si zahrál velké role, jsme ho mohli vidět na začátku filmové série Divergence. Zde se objevil jako padouch Eric, díky čemuž jsme opět mohli vidět jeho herecké kvality. Poté zamířil do očekávaného projektu Terminator Genisys, kde si zahrál klíčovou roli, a to postavu Kylea Reese.

Už to vypadalo, že Jai zapomněl na seriálové role, ale to napravil roku 2017, kdy si zahrál v seriálu Wet Hot American Summer: 10 Years Later. Kromě toho jsme ho mohli vidět i v několika dalších filmech. Mezi ně patří snímky Man Down a The Exception. Roku 2016 se objevil v komiksovém filmu Sebevražedný oddíl, kde si zahrál Captaina Boomeranga. Očekává se, že si tuto postavu zahraje i v plánovaném pokračování.

Od roku 2012 žije v Los Angeles. Zde žije se svou přítelkyní Mecki Dent.

Foto CC BY-SA 2.0 Mingle Media TV, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Justice League Kapitán Boomerang 2016 2021 2
Divergent Eric 2014 2015 2
Die Hard Jack McClane 2013 2013 1
Spartacus Varro 2010 2010 1

Filtr seriálů