Jaime Murray

Jaime Murray

Celé jméno: Jaime Murray
Místo narození: Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Hustle, Dexter, Defiance, Once Upon a Time

Datum narození: 21.7.1976 (47 let)

Jaime Murray je známá anglická herečka, kterou můžete znát především ze seriálů. Narodila se roku 1976 v Londýně, je dcerou Elaine a Billyho Murrayových, přičemž její otec je také herec, a vzdělávala se na London School of Economics, kde se zaměřovala na studium filozofie a psychologie. Herectví se vyučila na Drama Centre London.

Svou hereckou kariéru odstartovala roku 2001, ale kromě herectví se i jednu dobu věnovala modelingu. A ostatně proč ne, když k tomu měla postavu i tvář. Počátek její kariéry nebyl nijak zázračný, objevovala se v různých seriálech, kde střídala jednu epizodní roli za druhou.

S podobným neúspěchem se setkala i na stříbrném plátně. Ostatně během své celé kariéry si nezahrála nijak výraznou roli v nějakém filmu. Zmiňme jen například snímky Zkrocení zlé ženy, Lekce umírání a Noc hrůzy 2, kde si zahrála větší role.

Prvního hereckého úspěchu se dočkala roku 2004 v rodné Velké Británii, kdy byla obsazena do seriálu Hustle jako Stacie Monroe. Zde se objevovala až do roku 2012. Během toho se roku 2007 objevila v seriálu Dexter jako svůdná Lila Tournay. Tato vedlejší role v americkém seriálu ji dostala před velké publikum, a proto bylo jen otázkou času, kdy tvůrci sáhnou po této talentované a pohledné herečce.

Stalo se tak hned následujícího roku, kdy byla obsazena do hlavní role seriálu Valentine. Po tomto projektu se dočkala hned několika nabídek, a proto jsme ji mohli vidět v menších, ale podstatných, rolích v seriálech The Beautiful Life: TBL a Spartacus.

Následovaly role Olivie Charles v seriálu Ringer a H.G. Wells v seriálu Warehouse 13. Poté se dočkala jedné ze svých největších rolí. Roku 2013 byla obsazena do seriálu Defiance jako Stahma Tarr, kterou zde hrála až do konce seriálu v roce 2015.

Dále si ji můžeme pamatovat z předposlední série Once Upon a Time, kde si zahrála proradnou Fionu. Roku 2018 jsme se jí navíc dočkali v seriálu The Originals, kde hraje pohlednou upírku Antoinette.

Roku 2014 si vzala za muže amerického hledače talentů, Bernieho Cahilla.

Foto CC BY-SA 2.0 Ronald Woan, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Defiance Stahma Tarr 2013 2015 3
Spartacus Gaia 2011 2011 1
Dexter Lila West 2007 2007 1

Filtr seriálů