Jake McLaughlin

Jake McLaughlin

Celé jméno: Jacob Adam McLaughlin
Místo narození: Paradise, Kalifornie, USA
Známé projekty: Believe, Quantico, The Mentalist

Datum narození: 7.10.1982 (41 let)

Nyní herec a bývalý mariňák se narodil v kalifornském městě Paradise. Navštěvoval katolickou školu Notre Dame a střední školu v městě Chico v Kalifornii. Přestěhoval se do jižní Kalifornie, kde získal GED (ekvivalent dokončení střední školy) na North Hollywood High.

McLaughlin sloužil od roku 2002 v americké armádě, ale po vážném zranění se dal na kariéru herce. Byl součástí 3. pěší divize. Jeho jednotka byla jednou z prvních, které vstoupily do Bagdádu. Sloužil v Iráku čtyři roky, ale byl vážně zraněn. Za jeho úsilí mu byly uděleny mnohé medaile.

Po odchodu z armády pracoval v Oregonu na krabí lodi a jako ochranka ve studiích Universal. Zrovna žil v Chicu a dělal betonářské práce, když se dozvěděl o konkurzu na filmu In the Valley of Elah (2007). Zaslechl, že režisér Paul Haggis shání do filmu skutečné veterány, a tak se jako bývalý pěchotní střelec rozhodl o roli ucházet. Roli získal a po úspěchu prvního filmu se objevil v malých rolích v Den, kdy se země zastavila a Cloverfield. Zahrál si v seriálech The Unit a CSI. Poté následovaly další epizodní role (Criminal Minds (2008), Heroes (2009), Grey's Anatomy (2010), The Mentalist (2011)). Jeho první velkou televizní rolí byl televizní remake oscarového filmu Crash (2009). V roce 2011 hrál ve filmu Warrior. V roce 2013 získal hlavní mužskou roli v televizním pilotu Believe. Seriál měl premiéru v roce 2014 na NBC.

V roce 2015 získal Jake McLaughlin roli v americkém seriálu Quantico, kde hraje bývalého mariňáka Ryana Bootha, který je nasazen jako tajný agent na akademii FBI.

S manželkou Stephanie jsou svoji od roku 2004 a mají čtyři děti.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Quantico Ryan Booth 2015 2
Believe William Tate

Filtr seriálů