James Arnold Taylor

James Arnold Taylor

Celé jméno: James Arnold Taylor
Místo narození: Santa Barbara, Kalifornie, USA
Známé projekty: Star Wars: The Clone Wars, Teenage Mutant Ninja Turtles, Dragons

Datum narození: 22.7.1969 (54 let)

James Arnold Taylor je americký, herec, dabér, komik a motivační spisovatel, který se narodil v Kalifornii. Dnes je jedním z nejdovednějších hlasových herců v Hollywoodu, který je známý po celém světě hlavně díky tomu, že svůj hlas propůjčuje nejrůznějším postavám ve videohrách, filmech a televizních seriálech.

Svou kariéru hlasového herce započal v roce 1995, kdy propůjčil svůj hlas jedné postavě v japonské videohře Emit. Od té doby je v tomto uměleckém odvětví velice aktivní. Známý je především díky tomu, že propůjčil svůj hlas Ratchetovi v animovaném filmu inspirovaném videohrou Ratchet & Clank a díky tomu, že ve hrách Final Fantasy X nadaboval Tida. Od roku 2005 do roku 2011 také daboval Freda Flinstonea v televizních reklamách.

Mezi jeho známé projekty, ve kterých propůjčil postavám svůj hlas, patří seriály jako Star Wars: The Clone Wars (2008), kde propůjčil svůj hlas Obi-Wanovi,Teenage Mutant Ninja Turtles (2012), v němž nadaboval Leonarda, Batman: The Brave and the Bold (2008), kde nadaboval Green Arrowa nebo The Spectacular Spider-Man (2008), kde svůj hlas propůjčil Harrymu Osbornovi. V poslední době jsme jeho hlas mohli zaslechnout také v seriálu Dragons.

Taylor je velkým fanouškem knih Star Wars. Dostalo se mu toho potěšení, že mohl zapůjčit svůj hlas postavám ve filmech jako Star Wars: The Force Awakens, Rogue One: A Star Wars Story a Star Wars: The Last Jedi. V těchto filmech daboval nejrůznější Stormtroopery, mimozemštany a mnoho dalších postav.

Za ženu má Allison Taylorovou a spolu mají dceru jménem Lydia. V roce 2013 vydal James Arnold knihu s názvem JAT 365: 365 Inspirations for the Pursuit of Your Dreams. Kromě toho má také YouTube kanál, kde se můžeme podívat, jak si žije jako hollywoodský hlasový herec.

Foto CC BY 2.0 Gordon Tarpley, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Dragons Throk 2016 2018 3
Star Wars: The Clone Wars Obi-Wan Kenobi 2008 2015 7

Filtr seriálů