James Faulkner

James Faulkner

Celé jméno: James Sebastian Faulkner
Místo narození: Hampstead, Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Da Vinci's Demons, The Alienist, Wizards

Datum narození: 18.7.1948 (76 let)

James Faulkner je anglický herec, který se narodil roku 1948 v Londýně. Jako malý zpíval ve sboru a hrál ve všech školních divadelních hrách. Je známý tím, že hrál ve spoustě anglických filmech a seriálech vedlejší role. Debutoval roku 1972 ve filmu The Great Waltz.

Přes celou řadu televizních seriálů a filmů jej možná znáte ze snímků jako Covington Cross, T3I: Tři pátrači a Tajemství ostrova kostlivců, Franklyn, Čistá práce, Der Bibelcode či Místo činu: Mrtví uprchlíci. Mladé generaci bude nejznámější rolí papeže Sixta IV. ze seriálu Da Vinci's Demons. Jeho postava je zde jednou z hlavních.

V seriálu Downton Abbey ztvárnil lorda Sinderbyho a v roce 2016 se objevil v seriálu Game of Thrones jako Randyll Tarly, otec Samwella Tarlyho. O dva roky později si zahrál Paula v biblickém dramatickém filmu Paul, Apostle of Christ. V roce 2020 získal vedlejší roli v seriálu The Alienist, kde jej můžeme znát jako Cornelia Vanderbilta II. Mimo to v seriálu Wizards nadaboval jednu z hlavních rolí, a to animovanou postavu krále Artuše.

Kromě toho propůjčil svůj hlas postavám v několika videohrách. Ve videohře Harry Potter and the Half-Blood Prince nadaboval postavu profesora Severuse Snapea a v roce 2015 propůjčil svůj hlas hlavnímu antagonistovi známému jako T.O.M ve videohře The Turing Test. Navíc jsme jeho hlas mohli slyšet i v League of Legends, kde nadaboval Swaina.

James má i své vlastní webové stránky.

Foto: Starz


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Tribes of Europa Francis Cameron 2021 2021 1
Wizards Král Artuš 2020 2020 1
Wizards Zelený rytíř 2020 2020 1
Game of Thrones Randyll Tarly 2016 2017 2
Da Vinci's Demons Sixtus IV. 2013 2015 3

Filtr seriálů