Da Vinci's Demons (Da Vinciho démoni)
91/100 - 248×

Da Vinci's Demons(Da Vinciho démoni)

Ve světě, kde jsou myšlení a víra kontrolovány, jeden muž bojuje, aby vědění osvobodil. Seriál se zaměřuje na Leonarda da Vinciho, jednoho z největších světových průkopníků, a sleduje jeho netypickou cestu, kterou si za svůj život prožil.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | Starz | 55 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Historický
hrají
Tom Riley (Leonardo da Vinci), Laura Haddock (Lucrezia Donati), Blake Ritson (Girolamo Riario), Elliot Cowan (Lorenzo I. Medicejský), Lara Pulver (Clarice Orsini), James Faulkner (Sixtus IV.), Gregg Chillin (Zoroaster), Eros Vlahos (Niccolò Machiavelli), Hera Hilmar (Vanessa Moschella), Allan Corduner (Andrea del Verrocchio), Lee Boardman (Amerigo Vespucci), David Schofield (Piero da Vinci), Tom Bateman (Giuliano Medicejský), Ian Pirie (Nazzareno Dragonetti), Alexander Siddig (Aslan Al-Rahim)

Sixtus IV.

Sixtus IV.

Římský papež, který se snaží svrhnout vládu rodu Medici ve Florencii.

Sezóny 3
2013 - 2015

Kardinál Francesco della Rovere byl zvolen za papeže svými kolegy, kteří věřili, že je naivním věřícím, který se bude lehce kontrolovat. Měli pravdu pouze v tom, že je věřící, v ostatním se pletli. Někde hluboko v sobě věří, že je Bůh a cokoliv dělá, tak dělá jeho jménem.

S pomocí svého „synovce“ Girolama Riaria je schopen vykonávat vše, co si vymyslí a poručí. Sám Sixtus je nemilosrdným člověkem, který se s nikým a ničím nemaže. Svého vlastního bratra – dvojče poslal do osobního vězení, ke kterému neustále chodí a rozjímá s ním.

Minulost s bratrem ho však pojí k mnohem horším činům. Původně byl za papeže zvolen jeho bratr, ale Francesco byl natolik zkažený, že se rozhodl nastoupit na papežský stolec místo svého bratra. Vyhrožoval mu tím, že pokud nebude souhlasit, zabije jeho dcery. I když se jeho bratr nakonec podvolil, Francesco vzal do rukojmí jeho starší dceru Lucrezii Donati a jeho mladší dceru zabil, i když slíbil, že je nechá žít.

Foto: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kothy

zemetek

21.5.2014 | 16:25:34
phoebess

Já bych možná dala i lepší hodnocení, kdyby nebyl takový… nechůťa :D

čestný člen redakce
5.5.2013 | 21:10:56

Konec Da Vinci's Demons

Seriál Da Vinci's Demons je u konce. Strávil s námi tři roky, během kterých jsme si užívali Leonardových strojů a italského prostředí. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Reklama

Citace ze seriálu

Citace ze seriálu

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama