Da Vinci's Demons (Da Vinciho démoni) Sixtus IV.

Sixtus IV.

Sixtus IV.

Římský papež, který se snaží svrhnout vládu rodu Medici ve Florencii.

Sezóny 3
2013 - 2015

Kardinál Francesco della Rovere byl zvolen za papeže svými kolegy, kteří věřili, že je naivním věřícím, který se bude lehce kontrolovat. Měli pravdu pouze v tom, že je věřící, v ostatním se pletli. Někde hluboko v sobě věří, že je Bůh a cokoliv dělá, tak dělá jeho jménem.

S pomocí svého „synovce“ Girolama Riaria je schopen vykonávat vše, co si vymyslí a poručí. Sám Sixtus je nemilosrdným člověkem, který se s nikým a ničím nemaže. Svého vlastního bratra – dvojče poslal do osobního vězení, ke kterému neustále chodí a rozjímá s ním.


Minulost s bratrem ho však pojí k mnohem horším činům. Původně byl za papeže zvolen jeho bratr, ale Francesco byl natolik zkažený, že se rozhodl nastoupit na papežský stolec místo svého bratra. Vyhrožoval mu tím, že pokud nebude souhlasit, zabije jeho dcery. I když se jeho bratr nakonec podvolil, Francesco vzal do rukojmí jeho starší dceru Lucrezii Donati a jeho mladší dceru zabil, i když slíbil, že je nechá žít.

Foto: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kothy

zemetek

21.5.2014 | 16:25:34
phoebess

Já bych možná dala i lepší hodnocení, kdyby nebyl takový… nechůťa :D

redaktor
5.5.2013 | 21:10:56

Konec Da Vinci's Demons

Seriál Da Vinci's Demons je u konce. Strávil s námi tři roky, během kterých jsme si užívali Leonardových strojů a italského prostředí. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Reklama

Citace ze seriálu

Citace ze seriálu

Reklama

Narozeniny herců

Hlídejte si nás