Elliot Cowan

Elliot Cowan

Celé jméno: Elliot Cowan
Místo narození: Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Alexander Veliký, Lost in Austen, Da Vinci's Demons

Datum narození: 9.7.1976 (47 let)

Elliot je anglický herec, který se roku 1976 narodil v Londýně, ale vyrůstal v Essexu. Jeho otec je lékař a charitativní pracovník. Elliot studoval na Uppingham School v Rutlandu a na University of Birmingham. Také studoval na Royal Academy of Dramatic Art v Londýně, kde promoval v červenci roku 2001.

Herectví se začal věnovat od roku 2001. Přes počáteční epizodní role v seriálech si vybojoval postavu Jema Poyntona ze seriálu Ultimate Force, kde strávil 8 epizod. Po této roli následovaly další epizodní role, proto se začal věnovat filmům, když si zahrál konečně větší roli ve filmu Alexander Veliký, když hrál Ptolemaiose, jednoho z Alexandrových hlavních velitelů.

Roku 2006 přišla role ve filmu Láska a jiné pohromy a téhož roku si zahrál v televizním filmu Hercule Poirot: Čas přílivu. O dva roky později si zahrál v seriálu Lost in Austen a další rok si střihl postavu v dalším televizním filmu Slečna Marplová: Smysluplná vražda.

V posledních letech se opět věnuje seriálovým rolím. Roli Gunnara si zahrál roku 2012 v seriálu Sindibád, roku 2013 si zahrál roli Stephena Pembridge v seriálu Ambassadors a od téhož roku jej vídáme v seriálu Da Vinci's Demons, kde hraje jednu z hlavních postav, vládce a obchodníka Florencie, Lorenza I. Medicejského.

Elliot umí hrát na kytaru a violoncello. Aktuálně žije v Londýně.

Foto: Starz


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Krypton Daron-Vex 2018 2019 2
Da Vinci's Demons Lorenzo I. Medicejský 2013 2015 3

Filtr seriálů