Da Vinci's Demons (Da Vinciho démoni) Lorenzo I. Medicejský

Lorenzo I. Medicejský

Lorenzo I. Medicejský

Vládce Florencie a hlava banky rodu Medici.

Sezóny 3
2013 - 2015

Lorenzo I. Medicejský je rozený obchodník, než vůdce. Navzdory svému drsnému vzhledu je chytrým a rozvážným mužem. Jeho láska k umění z něj dělá více vhodného umělce, než prince, ale v mládí byl nucen se stát hlavou banky rodu Medici, což je pozice vládce Florencie.

Banka rodu Medici je jednou z nejvlivnějších institucí v Evropě. Jejich svrchovanost však byla vyzvána konkurujícími bankami. Lorenzo považuje Řím a papeže za nevyhnutelné zlo.


Lorenzo má za manželku Clarice Orsini, se kterou má čtyři dcery a žádného syna, což je pro vládce značný problém, protože nemá dědice. Zároveň má dlouhodobou milenku Lucrezii Donati. Jeho bratrem je Giuliano Medicejský, který je rozeným vůdcem armád.

Lorenzo se dostane do boje s Římem, ale jak sám říká, není bojovník, ale bankéř, proto si na svou stranu snaží získat spoustu spojenců. Jedním z nich je i Leonardo da Vinci, který pro něj vynalezne válečné stroje.

Foto: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Liss93

Má své světlé momenty…

6.9.2015 | 19:29:13
SerFirox

Ve druhé sérii je to větší sympaťák.

30.4.2014 | 7:48:53

Konec Da Vinci's Demons

Seriál Da Vinci's Demons je u konce. Strávil s námi tři roky, během kterých jsme si užívali Leonardových strojů a italského prostředí. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Reklama

Citace ze seriálu

Citace ze seriálu

Reklama

Narozeniny herců

Hlídejte si nás